سایت آماده چیست؟

هر زمان صحبت از طراحی سایت می‌شود همه افراد تصور می‌کنند راه اندازی سایت کاری سخت و زمانبر است. چند وقت پیش در یک جلسه راه اندازی کسب و کار اینترنتی که با یکی از مشتریان داشتیم، مشتری حاضر به راه‌اندازی سایت نمی‌شد و اصرار داشت فقط فروش از طریق اینستاگرام داشته باشد.

مشتری تصور می‌کرد زمان زیادی برای سایت باید بگذارد و به همین علت پشتیبانی و نگهداری سایت را مشکل می‌دانست. طی این سال‌ها با چنین افرادی، زیاد سروکار داشتیم و به همین علت تصمیم گرفتیم سایت آماده برای مشتریان طراحی کنیم تا با هزینه کم و به سرعت بتوانند از سایت خود استفاده کنند. شاید بپرسید که سایت آماده چیست؟ همراه فرامهام باشید تا همه چیز در مورد وب سایت آماده را بررسی کنیم.

شما هم اگر چنین دیدی به طراحی سایت دارید، باید بدانید راه‌های راحتی برای طراحی سایت است. در این مقاله به یکی از راه‌های ساده برای طراحی سایت یعنی خرید سایت فروشگاهی آماده می‌پردازیم.
این روزها که به دنبال پاسخ سوال خود بوده‌اید، احتمالا در نتایج گوگل با عبارت سایت آماده زیاد برخورد کرده‌اید. در این مقاله به این موضوع می‌پردازیم که سایت آماده چیست و چه مزایا و معایبی دارد.

سایت آماده چیست؟

وب سایت اماده مزایا معایب
وب سایت اماده مزایا معایب

سایت آماده به این معناست که یک شرکت طراحی سایت به صورت کاملا اختصاصی سایتی را طراحی می‌کند و آن سایت را به چندین نفر می‌فروشد.

هزینه طراحی سایت اختصاصی بسیار بالاست و هر کسب و کاری توان پرداخت هزینه‌های آن را ندارد. سایت‌های اختصاصی معمولا به یک پشتیبان همیشگی برای رفع مشکلات سایت نیاز دارند چون معمولا طی استفاده از سایت، باگ‌های آن پیدا می‌شوند. همین مسائل باعث شده جامعه آماری طراحی سایت اختصاصی نسبت به قبل کوچک‌تر و محدوتر شده باشد.

متخصصان شرکت دیجیتال مارکتینگ فرامهام به دلیل همراهی با مشتریان عزیز و برطرف کردن نیازهای آن‌ها تصمیم گرفتند تا سایت‌هایی را به صورت اختصاصی طراحی کنند و آن‌ها را با قیمت کمتر به مشتریان بفروشند.

آیا می‌دانید هزینه طراحی سایت فروشگاهی مانند دیجی کالا چقدر هزینه دارد؟ هزینه چنین سایتی در حدود 100 میلیون است و این رقم برای کسب و کارهایی که در ابتدای کار هستند بسیار بالا و غیر ممکن است.
شرکت طراحی سایت، سایتی اختصاصی مشابه دیجی کالا طراحی می‌کند و آن را با قیمتی مثلا 2 میلیون تومان می‌فروشد. با این رقم قطعا همه افراد می‌توانند سایت فروشگاهی خود را داشته باشند.

مراحل انتخاب سایت اماده

سایت‌های آماده یا قالب‌های وب، قالب‌های طراحی شده مسبق برای ایجاد وبسایت است که می‌توانید آن‌ها را برای ساخت یک وبسایت حرفه‌ای و قابل اعتماد استفاده کنید. سایت‌های آماده معمولاً شامل ترکیبی از طرح بندی، طرح رنگ، فضاهای برای محتوا و اجزای دیگر است که به شما امکان می‌دهد به سرعت یک وبسایت راه‌اندازی کنید.

برای استفاده از یک سایت آماده، مراحل زیر را می‌توانید دنبال کنید:

 1. انتخاب یک پلتفرم وبسایت: ابتدا باید تصمیم بگیرید که از کدام پلتفرم وبسایت استفاده کنید. برخی از معروف‌ترین پلتفرم‌های وبسایت شامل وردپرس، جوملا، دروپال و ویکی‌سازی می‌شوند.

 2. جستجو و انتخاب یک قالب: پس از انتخاب پلتفرم وبسایت، باید یک قالب یا طرح بندی وبسایت را انتخاب کنید. می‌توانید به وبسایت‌هایی مراجعه کنید که قالب‌های آماده را به صورت رایگان یا با پرداخت هزینه ارائه می‌دهند.

 3. دانلود قالب و نصب: پس از انتخاب قالب، باید آن را دانلود کنید و بر روی پلتفرم وبسایت خود نصب کنید. هر پلتفرم ممکن است روش‌های مختلفی برای نصب قالب‌ها داشته باشد، بنابراین باید به مستندات مربوطه مراجعه کنید یا راهنمای نصب را دنبال کنید.

 4. سفارشی‌سازی قالب: پس از نصب قالب، شما می‌توانید محتوا، تصاویر و سایر عناصر وبسایت را به سلیقه و نیازهای خود سفارشی کنید. این شامل اضافه کردن مطالب، تغییر طرح بندی، تنظیم تنظیمات وبسایت و غیره است.

 5. آزمایش وبسایت: پس از سفارشی‌سازی قالب، بهتر است وبسایت خود را در مرورگرهای مختلف آزمایش کنید تا اطمینان حاصل کنید که به درستی نمایش داده می‌شود و عملکرد صحیحی دارد.

 6. انتشار و به‌روزرسانی: در نهایت، وبسایت خود را منتشر کنید تا به طور عمومی قابل دسترسایت‌های آماده یا قالب‌های وب، قالب‌های طراحی شده مسبق برای ایجاد وبسایت است که می‌توانید آن‌ها را برای ساخت یک وبسایت حرفه‌ای و قابل اعتماد استفاده کنید. سایت‌های آماده معمولاً شامل ترکیبی از طرح بندی، طرح رنگ، فضاهای برای محتوا و اجزای دیگر است که به شما امکان می‌دهد به سرعت یک وبسایت راه‌اندازی کنید.

مزایا و معایب سایت آماده؟

تا اینجا متوجه شدیم که سایت آماده چیست و علت به وجود آمدن سایت آماده آشنا شدیم. سوالی که اینجا مطرح می‌شود، این است که کدام سایت برای من مناسب‌تر است؟ برای پاسخ به این سوال به بررسی مزایا و معایب سایت آماده می‌پردازیم تا بهتر بتوانید تصمیم گیری کنید.

مزایای سایت آماده

مزایای-سایت-آماده

تا اینجا متوجه شدید که هزینه یک سایت فروشگاهی مانند دیجی کالا چقدر بالاست. یکی از مزایای بزرگ طراحی سایت اختصاصی سرعت بالای آن است. اگر یک سایت وردپرسی طراحی کنید، احتمالا مجبور خواهید شد افزونه‌های زیادی برروی آن نصب کنید.این افزونه‌ها، سرعت سایت را کاهش می‌دهندو این موضوع در نظر کاربر و موتورهای جستجو بسیار آزاردهنده است و یک امتیاز منفی محسوب می‌شود.

 1. صرفه‌جویی در زمان: با استفاده از یک سایت آماده، نیازی به طراحی وبسایت از ابتدا ندارید. شما می‌توانید از قالب‌های آماده استفاده کنید و زمان زیادی را در طراحی و ساخت وبسایت خود صرفه‌جویی کنید.

 2. طراحی حرفه‌ای: بسیاری از سایت‌های آماده دارای طراحی حرفه‌ای و منظمی هستند که به وبسایت شما یک ظاهر حرفه‌ای و جذاب می‌دهد. این قالب‌ها معمولاً توسط طراحان وب حرفه‌ای طراحی شده‌اند و از طرح‌ها و روند کاربری مدرن استفاده می‌کنند.

 3. سفارشی‌سازی آسان: بسیاری از سایت‌های آماده قابلیت‌های سفارشی‌سازی گسترده‌ای دارند. شما می‌توانید رنگ‌ها، ترتیب بخش‌ها، تصاویر و محتوا را به سلیقه خود تغییر دهید تا وبسایت مطابق با نیازها و هویت شما باشد.

 4. هزینه کمتر: استفاده از سایت‌های آماده معمولاً هزینه کمتری نسبت به استخدام یک طراح وب حرفه‌ای برای طراحی سفارشی وبسایت دارد. بسیاری از قالب‌های وب رایگان هستند و برخی از قالب‌ها نیز با هزینه‌های معقول در دسترس هستند.

 5. پشتیبانی فنی: بسیاری از سایت‌های آماده پشتیبانی فنی قوی دارند. شما می‌توانید از منابع آموزشی، اسناد راهنما، انجمن‌ها و تیم پشتیبانی قالب برای کمک در مواجهه با هر گونه مشکل استفاده کنید.

استفاده از سایت آماده که به صورت تخصصی کدنویسی شده‌، این مشکل را کاهش می‌دهد. استفاده از سایت‌های آماده، راحت است و برای استفاده از آن به دانش برنامه‌نویسی نیازی نیست و بعد از خرید سایت به تنظیمات و نصب برنامه خاصی نیاز ندارید.

سایت‌های اختصاصی معمولا در زمان استفاده با باگ‌های خاصی روبه‌رو می‌شوند و باید آن‌ها را برطرف کرد. این باگ‌ها معمولا تا زمانی که با سایت کار نکنید، مشخص نمی‌شوند. سایت آماده چون مدت‌ها تست شده مشکل خاصی ندارد و می‌توانید با خیال راحت از آن استفاده کنید.

برای طراحی یک سایت باید ماه‌ها منتظر بمانید، اما با خرید سایت آماده در کمترین زمان و طی چند روز سایت شما آماده می‌شود.

معایب طراحی سایت آماده

تنها عیبی که استفاده از سایت آماده دارد، محدودیت برای تغییرات گسترده در سایت است. شما با خرید سایت می‌توانید تصاویر و نوشته‌ها و رنگ بخش‌های مختلف سایت را تغییر دهید اما برای تغییرات بیشتر باید هزینه‌ای را به شرکت طراحی سایت بپردازید.
البته تغییرات گسترده سایت معمولا تا سال‌ها نیازی نمی‌شود و بهترین گزینه است برای اشخاص و کسب و کارهایی که در ابتدای کار هستند تا با هزینه کم سایت خود را داشته باشند.

آیا استفاده از سایت آماده نیاز به تخصص دارد؟

وبسایت آماده چیست
وبسایت آماده چیست

استفاده از یک سایت آماده برای ساخت فروشگاه شخصی، نیاز به تخصص خاصی ندارد. بیشتر سایت‌های آماده طراحی شده‌اند تا برای هر کسی، حتی بدون دانش فنی قابل استفاده باشند. این سایت‌ها معمولاً دارای رابط کاربری ساده‌ای هستند که به شما امکان می‌دهد محتوا و تنظیمات وبسایت خود را به راحتی تغییر دهید. امروزه شرکت‌هایی که وب سایت آماده ارائه می‌کنند، همه امکاناتی که به آن نیاز دارید را برای شما مهیا کرده‌اند و کافی است با چند کلیک ساده هر آنچه می‌خواهید را اعمال کنید.

سایت آماده پاسخگوی نیاز شما نیست!

اگر قصد دارید تغییراتی اساسی روی سایت خود اعمال کنید، باید گفت که دیگر سایت‌های آماده پاسخگوی نیاز شما نیستند و باید به سمت سایت‌های وردپرسی بروید که سریع‌ترین و به نوعی ساد‌ه‌ترین روش ساخت سایت است. البته سایت‌های اختصاصی در اولویت بعدی قرار می‌گیرند. در این روش باید هزینه بیشتری نسبت به سایت آماده و سایت وردپرسی در نظر بگیرید. برای آشنایی با طراحی سایت وردپرسی و طراحی سایت اختصاصی کلیک کنید. 

فراموش نکنید که استفاده از سایت‌های آماده می‌تواند برای افرادی که تجربه کمتری در زمینه توسعه وب دارند، مناسب باشد، اما در صورت نیاز به تغییرات پیچیده‌تر یا سفارشی‌سازی عمیق‌تر، ممکن است نیاز به تخصص فنی بیشتری داشته باشید و یا اینکه به طور کلی قالب و ساختار سایت را تغییر دهید.

هزینه سایت آماده چقدر است؟

هزینه‌های مربوط به هاست و دامنه در هر سال محاسبه می‌شوند. به همین دلیل، هزینه کل وب‌سایت نیز هر سال از مشتریان این وب‌سایت‌ها دریافت می‌شود. البته هزینه های متفرقه نیز وجود دارند که باید آنها را لحاظ کنید. 

نکات مهم قبل از خرید سایت آماده چیست؟

نکات مهم قبل از خرید سایت آماده

هنگام خرید سایت آماده باید دقت کنید تا دچار ضرر و زیان مالی نشوید. در ادامه 4 نکته مهم را باهم بررسی می‌کنیم.

1. خرید از فروشنده‌های معتبر

اعتماد به فروشنده یکی از موارد مهمی‌ است که باید قبل از خرید سایت به آن توجه کرد. اگر سایت را از شرکت‌های غیر معتبر خریداری کنید، ممکن است فروشنده داخل کدها، کدی مخرب قرار داده باشد.
کدهای مخرب خطرات غیرقابل جبرانی از جمله سرقت اطلاعات مشتریان، کدهای فیشینگ و… می‌تواند باشد. پس این موضوع را جدی بگیرید.

2. پشتیبانی از محصول

پشتیبانی یکی از موارد مهم هنگام خرید یک محصول است. اگر در هنگام کار با سایت آماده سوال یا مشکلی برای شما به وجود آمد، باید تیمی‌ باشد که پاسخگو باشد تا مشکل شما سریعا حل شود.

3. سئو و بهینه بودن سایت

رعایت قواعد سئو باعث می‌شود تا سایت شما در صفحات ابتدایی جستجو قرار بگیرد و افراد بیشتری از سایت بازدید کنند. برخی از موارد سئو، در هنگام کدنویسی سایت باید رعایت شود. همچنین کدنویسی سایت باید بهینه باشد تا سایت با سرعت بالایی لود شود.

4. امکانات و قابلیت‌های سایت

قبل از خرید سایت آماده حتما مشخصات محصول را بررسی کنید. شرکت‌های معتبر معمولا اطلاعات کاملی از محصولات را روی سایت قرار می‌دهند. تمام مشخصات و ویژگی‌های محصول را با دقت مطالعه کنید و توجه کنید که سایت از تمام مرورگرهای شناخته شده به درستی پشتیبانی کند.

سایت‌های آماده فرامهام

یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد آژانس دیجیتال مارکتینگ فرامهام وجود اپلیکیشن در کنار سایت است. پکیج فرامهام، یک سامانه بی‌نظیر برای رفع نیاز‌های شماست. سایت و اپلیکیشن کسب و کارتان را یکجا با هم داشته باشید. برای مشاهده دمو و آشنایی بیشتر با سامانه‌های فرامهام برروی سایت مدنظر خود کلیک کنید.

خرید سایت آماده فرامهام

یکی از مسئولیت‌های ما در فرامهام راه اندازی کسب و کار آنلاین شما در کمترین زمان و با کمترین هزینه است و همراه شما هستیم تا کسب و کار خود را رونق دهید. برای این منظور پکیج کاملی از خدمات وب سایت را برایتان آماده کرده‌ایم.

برای مشاوره رایگان و یا جلسه حضوری کافیست با ما تماس بگیرید.

شماره تماس تلفنی: 09921611321

امتیازدهی

5/5

اشتراک گذاری در

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *