سئو کلاه سیاه + تکنیک های خطرناک این سئو

سئو-کلاه-سیاه

سئو کلاه سیاه یکی از ترفندها یا روش‌های انجام خدمات بهینه سازی سایت است که معمولا خارج از قوانین و الگوریتم‌های گوگل تعریف می‌شود. این نوع اقدامات با گول زدن موتور جستجو، باعث می‌شود تا رتبه صفحه در لیست نتایج جستجو افزایش یابد. مطالب بیشتر  از فرامهام را درباره سئو کلاه سیاه را در ادامه مطالعه کنید.

سئو کلاه سیاه چیست؟

سئو کلاه سیاه یکی از روش‌های بهینه سازی سایت است که از اقداماتی خارج از توصیه‌ها و چهارچوب قوانین موتور جستجو استفاده می‌کند. به عنوان مثال می‌توان به لینکسازی خارجی و غیر طبیعی (پشت سر هم) با فاصله‌های زمانی کم و در حجم انبوه اشاره کرد.

بدیهی است که چنین کاری می‌تواند یک امر غیر معمول به حساب آمده و منجر شود تا موتورهای جستجو به عملکرد سایت شما شک کنند. پس مجموعه کارها در سئو که باعث می‌شوند تا موتور جستجو به چنین نتیجه‌ای برسند، سئو بلک هت نامیده خواهد شد.

در خصوص سئو Black Hat، نتایج قابل توجه و سریع را می‌توان مهم‌ترین برتری آن دانست. البته اقدامات سئویی در این بخش باید به صورت دقیق و مختصر توسط سئوکارهای حرفه‌ای انجام شوند.

این مهم‌ترین برتری استفاده از این نوع روش سئو است که بسیاری از وبمسترها را به انجام آن وسوسه می‌کند. شما می‌توانید قبل از انجام ترفندهای سئو بلک هت از مشاوره سئو سایت ما استفاده کنید.

 

تکنیک‌های سئو کلاه سیاه در سئو داخل

برای آنکه بهتر با سئو کلاه سیاه آشنا شوید، می‌خواهیم برخی از تکنیک‌های آن را در سئو داخلی و خارجی به ترتیب بیان کنیم. در بخش On-Page می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • استفاده بیش از حد از کلمات کلیدی: که این امر به عنوان Keyword Stuffing نیز شناخته می‌شود و با توجه به قوانین گوگل، امروزه پیشنهاد نمی‌گردد. در این ترفند، نویسنده تلاش می‌کند تا مدام با کلمات کلیدی مرتبط با موضوع اما بدون رعایت هیچ ساختار و ارائه ارزش افزوده‌ای، از آنها در متن استفاده کند. همچنین ممکن است کلمه کلیدی اصلی مقاله بیش از حد نرمال که معمولا 1 درصد از کل تعداد کل کلمات مقاله است، تکرار شود.
 • پنهان کاری: برخی از افراد تلاش می‌کنند کیوردها یا مطالبی را به صورت پنهان در متن خود قرار دهند. به این امید که این عبارات بتوانند سئو صفحه را تقویت کرده اما کاربر آنها را مشاهده ننماید. معمولا این کار توسط سایت‌های اسپم (از نظر گوگل) انجام می‌شود.
 • ریدایرکت‌های اضافی: برخی از وب سایت‌ها از ریدایرکت‌هایی با هدف نامناسب و غیر معمول استفاده می‌کنند. مثلا روی کلمه کلیدی دیگری، لینک همان صفحه‌ای که در آن حضور دارد را پیوند می‌دهند. با این تصور که این صفحه با این کلمه کلیدی دیگر نیز شناخته می‌شود.
 • درج نظرات بلاگی غیر واقعی و اسپم.

زبان-ارتباط-طراحی-سایت-با-سئو-

اگر نمی‌خواهید با مشکلات سئو بلک هت روبرو شوید، حتما از مشاوره سئو استفاده کنید.

تکنیک‌های سئو کلاه سیاه در سئو خارجی

همچنین در خصوص سئو کلاه سیاه می‌توان به چند مثال و تکنیک زیر اشاره کرد که عبارتند از:

 • لینک سازی انبوه: این روش یکی از متداول‌ترین ترفندهای سئو بلک هت است که باعث می‌شود تا ریفرینگ دامین‌های صفحه بیشتر شود.
 • ایجاد مزرعه لینک: این روش مثل لینکسازی PBN (شبکه وبلاگ‌های خصوصی)، یک نوع ترفند کلاه سیاه محسوب می‌شود. در حقیقت وبمستر با پرداخت هزینه‌ای کم از سایت‌های مختلف، لینک‌هایی را دریافت می‌کند. این در حالی است که لینکسازی طبیعی به صورت خود خواسته از سایت‌ها و بدون دریافت وجه انجام می‌شود. همچنین ممکن است موضوعات لینکسازی در وب‌سایت‌ها به یکدیگر نامرتبط باشند.
 • ایجاد لینک‌ها به صورت هرزنامه که می‌تواند در قسمت بلاگ سایت‌ها و یا انجمن‌ها و پلتفرم‌های مختلف انجام شود. این کار می‌تواند با یکسری ربات قابل انجام باشد.
 • درج پست‌های مهمان: در این حالت زمانی می‌توان آن را یک تکنیک کلاه سیاه درنظر گرفت که محتوا بدون ارزش افزوده، غیر مرتبط یا نامناسب و کم کیفیت (کپی) باشد.

اگر به خدمات سئو خارجی و خدمات سئو داخلی برای سایت خود نیاز دارید، حتما از این صفحات دیدن کنید.

چرا نباید از سئوی کلاه سیاه استفاده کنیم؟

زمانی که تفاوت سئو کلاه سفید و کلاه سیاه را درک کنید، بهتر می‌توانید عوارض استفاده از این نوع روش سئو را بفهمید. در خصوص عللی که شما را به عدم استفاده از این روش ترغیب می‌کند می‌توان گفت:

 • جریمه گوگل: بدیهی است که سرپیچی از قوانین گوگل با جریمه آن همراه است. در نتیجه شما تنبیه می‌شوید. معمولا این جریمه با کاهش رتبه سایت شما همراه خواهد بود.
 • پنالتی شدن سایت: یکی از بدترین جریمه‌ها و عللی که می‌تواند شما را از استفاده این ترفندها باز دارد، حذف شدن سایت از نتایج گوگل است. در این حالت سایت برای همیشه از قرار گرفتن در نتایج گوگل منع می‌شود.
 • ارائه تجربه ضعیف: ترفندهای کلاه سیاه آنطور که سایت را خوب نشان می‌دهید، تجربه مفید و جذابی را به کاربر ارائه نمی‌کنند. در نتیجه این موضوع باعث ناامیدی فرد از سایت شما می‌شود که با کاهش آمار بازدید همراه خواهد شد.

دلیل-عدم-استفاده-از-سئو-بلک-هت.

دلیل عدم استفاده از سئو بلک هت

علت وجود تکنیک های سئوی کلاه سیاه چیست؟

چرا اصلا تکنیک‌های سئو بلک هت یا کلاه سیاه وجود دارند؟ پاسخ این سوال به مزیتی برمی‌گردد که در سئو بلک هت وجود دارد. یکی از مهم‌ترین تفاوت‌ها در سئو کلاه سیاه و سفید، زمان بازدهی آنها می‌باشند. پایین بودن زمان اثربخشی ترفندهای سئو Black Hat منجر می‌شود تا وبمستر بیشتر به آن ترغیب شده و مدام از آن استفاده کند.

چنین حرص و طمعی البته معایب و عوارضی دارد که در قسمت قبل به آن اشاره کردیم. در نتیجه توصیه ما آن است که از این روش استفاده نکنید.

از دیگر علل در این بخش همچنین می‌توان گفت:

 • انجام پروژه‌های سئو کوتاه مدت که برای پروژه‌های خاصی صورت می‌گیرد. مثلا می‌توان به سایت‌های گردشگری در انتهای سال یا اوایل فروردین اشاره کرد.
 • عدم دانش کافی در سئو که منجر به ایجاد این ترفندها شده است.
 • تکامل مداوم الگوریتم‌های موتور جستجو که منجر شده است تا چنین ترفندهایی به مرور ایجاد شوند.

چه تکنیک هایی از سئوی کلاه سیاه موجب جریمه سایت می شوند؟

تکنیک‌های مختلفی را می‌توان در این بخش برای جریمه اقدامات سئو بلک هت بیان کرد که برخی از آنها به شرح زیر هستند:

 • لینکسازی‌ها و بک لینک‌های زیاد که باعث می‌شوند تا با حذف از نتایج گوگل یا افت رتبه روبرو شوید. این اقدام معمولا در اثر جریمه از سوی الگوریتم پنگوئن است.
 • استفاده از محتوای نامرتبط یا بی‌کیفیت که منجر به تجربه کاربری ضعیف شده و به افت رتبه و عدم تجربه مطلوب کاربر منجر می‌شود. در این حالت الگوریتم مرغ مگس خوار وارد شده و سایت شما را جریمه می‌کند.
 • استفاده بی‌رویه از کیوردها که منجر می‌شود تا به تجربه کاربر و کیفیت محتوا لطمه خورده و این کار مطلب شما را از رتبه بندی حذف یا رتبه آن را کمتر می‌کند.

برای آنکه بخواهید از سئو کلاه سیاه استفاده کنید، می‌بایست نسبت به تدوین استراتژی سئو توسط یک فرد حرفه‌ای اقدام کرده و از تکنیک‌های آن به موقع و به اندازه استفاده کنید. شما می‌توانید تدوین استراتژی سئو سایت خود را به ما بسپارید.

تفاوت بلک سئو و سئو منفی چیست؟

بسیاری از افراد سئو کلاه سیاه را همان سئو منفی می‌دانند. این طرز فکر اشتباه بوده، چراکه ماهیت و هدف اقدامات هر دو نوع سئو با یکدیگر متفاوت هستند. مثلا در مورد تفاوت‌ها باید گفت:

تفاوت-میان-بلک-هت-سئو-و-سئو-کلاه-سفید.

 • هدف از سئو بلک هت، رشد سریع سایت است اما در سئو منفی شاهد آن هستیم که هدف صرفا کوباندن و از بین بردن اعتبار سئویی سایت شما می‌باشد.
 • اقدامات سئو بلک هت ممکن است کمی یا نسبتا با الگوریتم‌های گوگل در غالب موارد مخالف و متفاوت باشد. مثلا تفاوت سئو کلاه سفید سیاه در رعایت دقیق قوانین گوگل (سئو سفید) یا عدم رعایت برخی پارامترهای آن (سئو خاکستری یا سیاه) است. در سئو منفی اما این اقدامات کاملا در ضدیت با الگوریتم و چهارچوب‌های موتور جستجو می‌باشد.

شما می‌توانید برای انجام ترفندهای سئو بلک هت از خدمات سئو سایت فرامهام استفاده کنید. راه ارتباطی این مجموعه به شماره 05138812088 می‌باشد.

امتیازدهی

5/5

اشتراک گذاری در

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *