ادمین اینستاگرام حرفه‌ای

چندین سال است که اینستاگرام به یک ویترین عالی برای ارائه نمونه کارهای انواع کسب‌وکارها تبدیل شده است و بسیاری از مشاغل از این شبکه احتماعی پر بازدید برای افزایش فروش و معرفی کسب‌وکارشان استفاده می‌کنند. زمانی که همه کسب‌وکارها به سمت تولید محتوا در اینستاگرام می‌روند، نمی‌توان در مدیریت این صفحه مهم که همان ویترین شما است، سهل‌انگاری به خرج داد. کسب‌وکارها برای مدیریت هرچه بهتر صفحه اینستاگرام، به ادمینی نیاز دارند که مهارت‌های لازم را داشته‌باشد. ادمین اینستاگرام حرفه ای دوای درد شماست! 

همراه فرامهام باشید تا بدانیم بهترین ادمین پیج اینستاگرام چه کسی است؟ چه وظایفی دارد؟ و نتیجه مدیریت پیج اینستاگرام توسط افراد حرفه‌ای چه چیزی می‌تواند باشه؟

ادمین حرفه ای اینستاگرام
مدیریت پیج اینستاگرام

ضرورت استفاده از ادمین پیج اینستاگرام برای کسب‌وکارها

ضرورت استفاده از  یک فرد متبحر برای مدیریت اینستاگرام در کسب‌وکارها می‌تواند:

  • آگاهی از برندتان را بیشتر کند.
  • به فروش‌تان رونق ببخشد.
  • مخاطب را با برندتان همراه کند.

اینستاگرام راهی عالی برای یافتن مشتریان مناسب کسب‌وکار شماست. این اپلیکیشن به شما کمک می‌کند تا بتوانید مخاطبان خودتان را بهتر بشناسید و برای آن‌ها برنامه ریزی کنید. اما نکته اصلی اینجاست! برای استفاده از تمام مزایای اینستاگرام، به یک ادمین حرفه‌ای نیاز دارید. ادمینی که زیروبم کار را بداند. هرچه مدیریت اینستاگرام حرفه‌ای‌تر باشد، می‌توانید بیشترین بهره را از اینستاگرام داشته باشید.

آمار شگفت‌انگیز دنبال‌کنندگان

تعداد فالوورهای جذب شده در پروژه‌های مدیریت پیج اینستاگرام

آمار پیج اینستاگرام

خدمات ادمینی پیج اینستاگرام شامل چه مواردی می‌شود؟

اگر قصد داریم صفحه اینستاگرام خودمان را دست یک ادمین اینستاگرام بسپاریم، باید چه انتظارهایی از این ادمین داشته‌باشیم

   راه اندازی پیج، نوشتن بیو اختصاصی و تجاری کردن صفحه

راه‌اندازی پیج، نوشتن بیو منحصر به فرد یکی از ساده‌ترین و اولیه‌ترین وظایف ادمین اینستاگرام است. شما می‌توانید خودتان هم صفحه اینستاگرام‌تان را راه‌اندازی کنید. اما بهتر است از یک مدیر حرفه‌ای بخواهید این کار را برایتان انجام دهد چرا که این فرد، با تنظیمات لازم برای راه‌اندازی صفحه، آشنایی بیشتری دارد. همینطور در ادامه کار،  تجاری کردن صفحه را باید به مدیر اینستاگرام بسپارید. بیو (Bio)، متنی است که برند و کسب‌وکار شما را معرفی می‌کند. پس، بهتر است یک بیو حرفه‌ای داشته‌باشید تا مخاطبین راحت‌تر و بهتر شما را بشناسند. 

بالا بردن نرخ تعامل (engagement)

بعد از راه‌اندازی صفحه، کار اصلی ادمین اینستاگرام شروع می‌شود. ادمین در این مرحله باید با کمک دانش و تجربه اینستاگرامی خود، تعامل مخاطبین را با صفحه شما بالا ببرد. یعنی چه؟ یعنی کاری کند که محتوای شما بیشتر به چشم مخاطب بیاید. همچنین مخاطب را ترغیب کند که برای شما کامنت بگذارد، محتوایتان را ذخیره کند، آن را به اشتراک بگذارد و دکمه لایک یا پسندیدم را بزند. با بالا بردن نرخ تعامل، صفحه اینستاگرام شما به افراد بیشتری نشان داده می‌شود و در نتیجه آن، آگاهی از برند و فروش کسب‌وکارتان بیشتر می‌شود. ادمین پیج اینستاگرام حرفه ای باید توانایی این کارها را داشته‌باشد.

تنظیم تقویم زمانی محتوا

نوشتن تقویم زمانی محتوا نیز به عهده مدیر پیج است. در این تقویم، ادمین مشخص می‌کند که در چه روزی، چه پستی یا چه استوری روی صفحه‌تان بارگذاری شود. ادمین پیج اینستاگرام باید این تقویم را بنویسد و متناسب با آن عمل کند. با وجود این تقویم، شما می‌دانید که چه محتوایی قرار است در صفحه بارگذاری شود. پس، می‌توانید درباره آن‌ها نظر بدهید و با مدیر محتوا مشورت کنید. همینطور، با کمک این تقویم، می‌توانید پیگیر کار ادمین پیج هم باشید.

هشتگ‌گذاری مناسب و کپشن نویسی حرفه‌ای

هشتگ‌ها در اینستاگرام حیاتی‌ هستند. یک هشتگ‌گذاری درست می‌تواند دیده شدن محتواهای شما را دوچندان کند. انتخاب هشتگ مناسب و درست هم به عهده ادمین پیج اینستاگرام است. همچنین نوشتن کپشن اینستاگرام را نباید دست کم گرفت. با این‌که کپشن اینستاگرام کوتاه است، اما تاثیر فوق‌العاده‌ای دارد. اگر دوست دارید خودتان کپشن‌ها را بنویسید، از مدیر صفحه بخواهید شما را راهنمایی کند. اما بهتر است نوشتن کپشن را هم به مدیر محتوا بسپارید و خودتان بر آن‌ها نظارت کنید.

مدیریت کامنت، دایرکت و فالوورها

به‌عنوان صاحب کسب‌وکار، می‌توانید در مدیریت کامنت‌ها، دایرکت و فالوورها با ادمین صفحه اینستاگرام همکاری کنید. ممکن است شما صاحب یک فروشگاه لباس باشید که فروش اینترنتی هم دارد. در این مورد، احتمالا دوست دارید دایرکت‌ها را خودتان بررسی کنید تا بتوانید سفارش‌ها را ثبت کنید. می‌توانید بررسی دایرکت‌ها را خودتان بر عهده بگیرید. با این حال، بررسی و پاسخ دادن به کامنت‌ها و مدیریت فالوورها، جزء وظایف مدیر اینستاگرام است.

گزارش عملکرد

گزارش عملکرد شامل قسمت‌های مختلفی است. همچنین، زمانبندی گزارش نیز منعطف است. شما می‌توانید از مدیر خود بخواهید که گزارش صفحه را به صورت هفتگی، ماهانه یا حتی چند روز مشخص برایتان ارسال کند. گزارش صفحه شامل موارد مختلفی است؛ مثلا، آمار پست‌ها، تعداد پست‌ها، نرخ تعامل و …
بخش دیگری از این گزارش می‌تواند بررسی رقبای کسب‌وکار شما باشد. خیلی خوب است که بدانید رقبا در چه حالی‌ هستند و چه برنامه‌هایی دارند. ادمین پیج اینستاگرام، از رقبا گزارش کاملی تهیه می‌کند تا بتوانید به راحتی آن‌ها را زیر ذره‌بین قرار بدهید.

سفارش تولید محتوای اینستاگرام

تولید محتوای اینستاگرام شامل دو بخش است:
متن و طراحی پست‌ها. تصمیم با شماست. آیا هر دو را به شرکت‌های مختص تولید محتوای اینستاگرام می‌سپارید؟ هنگامی که یک استراتژی و برنامه‌ریزی مناسب برای صفحه اینستاگرام‌تان دارید، وقت آن است که شروع به تولید محتوا کنید. برای تولید محتوای اینستاگرام به ایده‌های زیاد و متنوعی نیاز دارید. ادمین اینستاگرام با توجه به تجربه مدیریت اکانت اینستاگرام، بهترین ایده‌ها را برای کسب‌وکار شما در سر دارد.

 ایده‌هایی که در دنیای شلوغ اینستا، شما را به چشم بیننده برساند. این مرحله شامل ایده‌های طوفان فکری، توسعه مفاهیم بصری، تولید ویدئو و محتوای ثابت، نوشتن تیتر جذاب و بهینه‌سازی محتوا برای رسانه‌های اجتماعی است.

 در این مرحله باید ترندهای روز جهان و قوانین تولید محتوا در اینستاگرام را در نظر بگیرید. برای انجام بهتر این کارها، بهتر است تولید محتوای اینستاگرام‌تان را برون‌سپاری کنید. انواع محتوای اینستاگرام مانند محتوای ویدئویی، متنی و عکس را می‌توانید سفارش دهید.

ادمین حرفه ای اینستاگرام چه وظایفی دارد؟

بعد از دسترسی دادن به ادمین اینستاگرام، داستان شروع می شود! ادمین حرفه ای اینستاگرام وظایف مهمی را بر عهده دارد که نقشی اساسی در پیشرفت پیج اینستاگرام شما دارد. زمانی که مدیریت پیج اینستاگرام را به ادمین حرفه ای می‌سپارید، در واقع نیروی محرکه فوق العاده‌ای را به صفحه اینستاگرام خود تزریق کرده‌اید. ادمین اینستاگرام با دریافت اطلاعات اولیه برنامه محتوایی را تنظیم می‌کند تا در روزهای آتی برنامه‌ای مشخص داشته باشید و طبق آن فعالیت پیج شما را پیش می‌برد.

البته برنامه محتوایی تنها وظیفه ادمین حرفه ای اینستاگرام نیست و ادمین طبق مواردی که در قرارداد ذکر شده است فعالیت خواهد داشت. به عنوان مثال، شاید پیج شما تنها نیازمند تبلیغات باشد و روزانه باید استوری تبلیغاتی منتشر شود. یا اینکه نیازمند یک برنامه منظم هستید تا خودتان تولید محتوای آن را شروع کنید. به طور کلی ادمین اینستاگرام دارای مهارت‌های زیادی است که این مهارت‌ها جرقه فوران آتشفشان پیج شماست.

ادیت حرفه ای ویدیو

ایمن نگه داشتن صفحه

نوشتن کپشن

بارگذاری و انتشار محتوا

تعامل در اینستاگرام

افزایش بازدید پست‌ها و فالورها

ارائه راهکارهایی برای افزایش بازدید و تعامل

پاسخ به دایرکت‌ها و نظرات

تسلط بر نرم‌افزارهای گرافیکی و عکاسی

مدیریت کامنت‌ها و فالورها

فرم تماس

مشاوره ادمینی پیج اینستاگرام

 مشاورین برای مدیریت پیج اینستاگرام در مشهد به شما کمک می‌کنند تا بیشترین بهره را از این بازار بی‌انتها ببرید. شما ممکن است در ابتدای کار برای تولید محتوا مشکل داشته‌باشید یا در ادامه کار، به مشکلات دیگری برخورد کنید. مثلا یک‌دفعه نرخ تعامل پایین بیاید، رشد صفحه‌تان متوقف شود یا حتی بخواهید نوع محتوای تولیدی را تغییر دهید. مشاوره پیج اینستاگرام کمک‌تان می‌کند از پس تمامی این مسائل بربیایید.

ابزارهای مناسب برای مدیریت پیج اینستاگرام

برخی از ابزارها به مدیریت پیج اینستاگرام کمک می‌کنند. این ابزارها برای ادیت عکس، ادیت فیلم، هشتگ‌گذاری بهینه و غیره طراحی شده‌اند. در ادامه 3 ابزار مفید برای اینستاگرام را معرفی می‌کنیم.

ابزار Later

"Later" یک پلتفرم زمان‌بندی رسانه‌های اجتماعی است. با کمک لیتر می‌توانید کمپین‌هایتان را برنامه‌ریزی، هشتگ‌های مناسب را پیدا و اشتراک‌گذاری محتوا را برنامه‌ریزی کنید. با این ابزار، برای پست‌های اینستاگرام، یک تقویم محتوای مفید سازماندهی و برنامه‌ریزی می‌کنید. حتی می‌توانید پیش‌نمایش فید اینستاگرام خود را قبل از انتشار ببینید. نحوه کار با این ابزار را باید به دست کاردان سپرد.

ابزار Sprout Social

این ابزار برای تحلیل و آنالیز کردن صفحه مناسب است. Sprout Social گزارش‌های دقیقی از پست‌هایتان ارائه می‌دهد. با تجزیه و تحلیل Sprout Social، می‌توانید تعامل صفحه را پیگیری کنید و موفقیت صفحه‌تان را با صفحه رقبا مقایسه کنید. علاوه بر این، Sprout Social ابزارهایی برای نظارت بر هشتگ‌ها و نظرات دارد که به شما کمک می‌کند حواستان به ترندهای جهانی باشد. ادمین اینستاگرام با تحلیل و آنالیز اطلاعات از این ابزار، بهترین فرصت‌های دیده شدن را به شما پیشنهادی می‌دهد.

ابزار VSCO

"VSCO" یک برنامه ادیت تصاویر است. این نرم‌افزار، دنیایی از فیلتر‌های آماده دارد که می‌توانند روح جدیدی به تصاویر شما ببخشد. البته در این نرم‌افزار می‌توانید خودتان هم تنظیمات عکس‌ها را انجام بدهید یعنی راه‌حلی راحت برای حرفه‌ای نشان دادن عکس‌هایتان. قطعاً یک ادمین اینستاگرام حرفه ای بهترین گزینه برای شما خواهد بود تا تصاویر فوق العاده‌ای را به مخاطبانتان هدیه دهید.

مهمترین نکات در مدیریت پیج اینستاگرام چیست؟

در این قسمت برخی از مهم‌ترین نکات را در ادمینی پیج اینستاگرام بررسی خواهیم کرد. همچنان با ما همراه باشید.

1. بهترین محتوا را در اینستاگرام تولید کنید

مطمئن شوید که در تمام پست‌های اینستاگرام، از بهترین روش‌ها برای افزایش بازدید و تعامل استفاده کرده‌اید. یکی از بهترین روش‌ها، ایجاد محتوای جذاب است. مثلا برای قسمت ریلز، برنامه‌ریزی خوبی کنید تا بتوانید محتوای عالی و جذاب بسازید.

برای جذاب‌تر کردن عکس‌ها، از رنگ‌هایی استفاده کنید که با برند شما همخوانی دارند. با ترکیبی از فیلم‌ها و عکس‌ها، داستان تعریف کنید. جذاب‌ترین محتوای خود را در اسلاید اول نمایش دهید. از زوایای مختلف برای برجسته کردن مزایا و ویژگی‌های محصول خود استفاده کنید.

مطمئن شوید که همه پست‌ها، عنوانی قانع‌کننده دارد که با مهم‌ترین اطلاعات شروع می‌شود و کوتاه و دقیق است. مخاطبان خود را تشویق کنید تا همین الان با شما تماس بگیرند یا خرید کنند و … 

2. پروفایل خود را بهینه کنید

پروفایل‌تان را طوری تنظیم کنید که مخاطبین راحت پیدایتان کنند، با یک نگاه متوجه شوند شما در این پیچ چه کارهایی انجام می‌دهید، چطور با شما ارتباط بگیرند یا از شما خرید کنند. نام برندتان را در نام کاربری به کار ببرید تا مخاطب با یک جست‌وجو ساده، پیدایتان کند. از هشتگی استفاده کنید که مستقیما با کار شما ارتباط دارد. مثلا اگر کارتان طراحی داخلی است، هشتگ طراحی داخلی را حتما در بیو بیاورید. مشاوره گرفتن از یک ادمین اینستاگرام حرفه ای، موشکی است که صفحه اینستاگرام شما را اوج می‌رساند.

 

3. روی تعامل تمرکز کنید

ارزش اصلی اینستاگرام این است که افراد و چیزهایی که دوست دارند را گرد هم می‌آورد. به‌همین دلیل است که تعامل، یک معیار برتر برای این پلتفرم است. باید بدانید که از چه تاکتیک‌هایی برای افزایش آگاهی برند استفاده کنید. مدیریت یک اکانت اینستاگرام فقط ارسال محتوا نیست، بلکه در مورد ایجاد جامعه است. برای توسعه و حفظ مخاطبان خود در اینستاگرام، به سوالات پاسخ دهید، از فالوورهای خود برای حمایت آن‌ها تشکر کنید، آن‌ها را از محصولات و خدمات آینده مطلع کنید و منبعی پاسخگو درباره برند خود باشید.

 
خودتان هم باید در اینستاگرام کاربری فعال باشید. محتوای بقیه افراد را لایک و ذخیره کنید یا آن‌ها را به اشتراک بگذارید. یادتان نرود، «تعامل» حیاتی‌ترین عامل برای رشد صفحه‌تان است. اگر به مخاطبین‌تان اهمیت ندهید، آن‌ها هم شما را فراموش می‌کنند.

سیر تا پیاز ادمین پیج اینستاگرام

در این بخش به سراغ معرفی کامل ادمین اینستاگرام حرفه ای می‌رویم؛ اینکه ادمین پیج اینستاگرام چطور باید امنیت پیج را برقرار کند و پست و استوری‌ها چطور طراحی می‌شوند و چقدر زمان برای هر یک لازم است؟ با آژانس دیجیتال مارکتینگ فرامهام همراه باشید و به نکات مهمی که در این بخش قرار دارد توجه کنید.

ادمین اینستاگرام چیست؟

کار ادمین اینستاگرام شامل فعالیت های زیادی است که مستقیم با پیج اینستاگرام در ارتباط است. ادمین اینستاگرام وظایف مهمی را بر عهده دارد؛ برای مثال، نوشتن کپشن، تولید محتوای ویدیویی، نوشتن کپشن جذاب، تحلیل و آنالیز اطلاعات پست ها، پیگیری دایرکت ها و غیره از جمله وظایف ادمین اینستاگرام است. 

کار اصلی ادمین اینستاگرام این است که مدیریت اکانت اینستاگرام را به درستی پیش ببرد و باعث افزایش مخاطبان، افزایش فروش و برندینگ و… شود. به طور کلی مدیریت اینستا به عهده ادمین حرفه ای اینستاگرام است.

امنیت پیج اینستاگرام چگونه تامین می‌شود؟

از دست رفتن صفحه اینستاگرام، یکی از غم‌انگیزترین اتفاقاتی است که می‌تواند برای یک برند اتفاق بیفتد. تمام سعی و تلاش‌ها برای ساختن یک صفحه موفق و ایجاد جامعه‌ای کوچک برای برند، در چشم به هم زدنی از بین می‌برد. می‌توانید امنیت پیج‌تان را به ادمین های حرفه ای اینستاگرام فرامهام بسپارید تا خیال‌تان راحت باشد. 

مدیریت پیج اینستاگرام بهتر است به شخص واگذار شود یا شرکت؟

شرکت‌هایی که خدمات مدیریت صفحه اینستاگرام را ارائه می‌دهند، عموما خدمات کامل‌تری دارند. برای مثال، شما می‌توانید صفر تا صد مدیریت صفحات اینستاگرام‌تان را به شرکت‌ها بسپارید. از تولید محتوا گرفته تا بارگذاری و امنیت. اما اگر مدیریت صفحه اینستاگرام را به شخص واگذار کنید، ممکن است بخشی از این وظایف انجام نشود. به‌طور مثال ادمین اینستاگرام می‌تواند بگوید تنها وظیفه بارگذاری و مدیریت صفحه را بر عهده می‌گیرد و کاری با تولید محتوا ندارد.

ادمین پیج اینستاگرام چگونه به کامنت‌ها و دایرکت‌ها پاسخ می‌دهد؟

پاسخ‌گویی دایرکت‌ها برعهده صاحب پیج است. چراکه صاحب کسب‌وکار، اطلاعات دقیق‌تر و بهتری درباره بیزینس خود دارد. به‌همین خاطر است که می‌تواند پاسخی ریزبینانه‌تر به دایرکت‌ها بدهد. اما در خصوص کامنت‌ها، پاسخگویی به آن‌ها، به عهده ادمین پیج اینستاگرام است. ادمین تلاش می‌کند به نحوی پاسخ افراد را بدهد تا آن‌ها بیشتر درگیر شوند و مجدد کامنت بگذارند.

منظور از استوری مارکتینگ چیست؟

استوری مارکتینگ در واقع تمرین داستان‌گویی است. ادمین‌های اینستاگرام، داستان گوی خوبی هستند. یک ادمین حرفه ای باید بتواند داستانی بگوید که مخاطبان را درگیر و برند شما را معرفی کند. استوری مارکتینگ کاری می‌کند که مخاطب، درگیر یک داستان و ایده جذاب از برند شما شود. 

با این نوع از مارکتینگ می‌توانید به صورت مستقیم با مخاطبان ارتباط برقرار کنید. این فضا برای آشناتر کردن مخاطبین با برند، پاسخ به سوال‌ها، شنیدن حرف‌ها و نظرهای مخاطبین است.

اخیرا مدیریت پیج اینستاگرام به یک شغل حرفه‌ای و رسمی تبدیل شده است. بیشتر شرکت‌ها، چند کارمند را برای تولید محتوای اینستاگرام و مدیریت این صفحه مجازی استخدام می‌کنند. اگر شما هم صاحب یک صفحه اینستاگرم هستید و فرصت یا دانش کافی برای مدیریت صفحه اینستای خود ندارید، مدیریت و تولید محتوای صفحه اینستاگرام‌تان را به شرکت فرامهام بسپارید.

بهترین ادمین اینستاگرام

برای تشخیص اینکه یک فرد آیا بهترین ادمین اینستاگرام است یا خیر، بهترین کار رجوع به گذشت شخص است، این گذشته شامل صحبت با کارفرماهای قدیمی و بررسی نمونه کارهای آن شخص در  گذشته میباشد.

پاسخ به سوالات متداول در خصوص ادمین پیج اینستاگرام

شما باید با توجه به نیازتان، بهترین ادمین اینستاگرام را انتخاب کنید. کسب‌وکار شما لایق بهترین هاست. برای این منظور در شرکت معتبر، درخواست خود را ثبت کنید تا مراحل قرارداد به درستی پیش برود.

برای پیدا کردن ادمین اینستاگرام می‌توانید با جستجو در اینترنت، شرکت‌های حرفه‌ای و معتبر را بیابید و از بین آنها بهترین را انتخاب کنید.

ادمین اینستاگرام دارای مسئولیت‌های متفاوتی است که بنا به نیاز شما این وظیفه متفاوت است. تولید محتوای ویدیویی، بررسی کامنت‌ها، تحلیل آمار و ارقام پیج و… به عهده ادمین اینستاگرام است.