تدوین استراتژی سئو

استراتژی سئو، انجام تمام فرایندهایی است که وب سایت را در موتور های جست و جو بهینه سازی می کند و رتبه بالایی به آن می دهد. این فرایندها با بالا بردن‌رتبه سایت در گوگل می‌توانند ترافیک سایت را افزایش دهند و کاربران زیادی جذب نمایند و کسب و کارها را به سود بالایی برسانند. اگر هدفتان رسیدن‌به موفقیت در کسب کار است بدون داشتن‌یک طراحی استراتژی سئو دقیق نمی‌توانید به این موفقیت برسید.

استراتژی سئو چیست؟

به تمام راهبردهایی که به بهینه سازی وب سایت کمک فراوانی می‌کند و انجام آن باعث می‌شود که سایت به رتبه بالایی در گوگل برسد، استراتژی سئو گفته‌می‌شود. با راهبردهای سئو می‌توانید بازدید کنندگان بیشتری را برای سایت خود جذب کنید، فروش محصولاتتان را بالا ببرید و برند خود را به افراد معرفی نمایید.

داشتن‌ استراتژی در سئو برای هر وب سایتی حائز اهمیت است زیرا باعث به‌وجود آمدن نظم در کارها می‌شود و مسیر مشخصی را برای افراد، جهت رسیدن به اهدافشان معین می‌سازد. طراحی استراتژی سئو برای سایت باعث می‌شود که نیاز  مخاطبان را بهتر درک نمایید و بر اساس رفتار آنان به اهداف و نتایجی که در سر دارید نزدیک‌تر شوید.

استراتژی بازاریابی سئو چیست ؟

استراتژی بازاریابی سئو از شیوه‌های مدرنی است که این امکان را فراهم می‌آورد تا سایت در مدت زمان کوتاهی به یکی از رتبه‌های برتر در صفحه اول نتایج جست و جو برسد. اگر این نوع راهبرد به شکل صحیح و اصولی انجام بپذیرد می‌تواند نقش بسزایی در رونق کسب و کارها و افزایش فروش آنان داشته باشد.

استراتژی بازاریابی سئو

نکاتی که در زمان تدوین استراتژی سئو باید به آن توجه کنیم

داشتن‌ استراتژی برای انجام هرکاری اهمیت فراوان دارد و در اصل بدون داشتن استراتژی نمی‌‌توان مسیر موفقیت را به درستی پشت سر گذاشت.

برای تدوین راهبردهای سئو باید نکات زیادی را مدنظر داشت که نمونه‌ای از آن‌‌ها به شرح زیر است:

 1. مشخص نمودن اهداف: معین ساختن اهداف، قبل از سئو سایت بسیار ضروری است و  موجب می‌شود که بتوانید عملکرد سایت خود را سنجیده و بهبود ببخشید.
 2. آنالیز کردن رقبا: یکی از اصلی‌ترین قسمت‌های تدوین استراتژی سئو، تجزیه و تحلیل رقبا و اطلاعات مربوط به آن‌ها می‌باشد که با استناد بر آن‌ها می‌توان محتوایی موثر تر تهیه کرد.
 3. طبقه بندی کلمات کلیدی: دسته‌بندی کردن واژه‌های کلیدی در تدوین راهبرد سئو امری بسیار مهم است که در این بخش باید واژه‌هایی را که به یکدیگر مرتبط می‌باشند را دسته‌بندی و برای آن‌ها برنامه ریزی کنید.
 4. ایجاد محتوای اثر گذار: برای تدوین راهبرد سئو باید بتوانیم محتواهایی متمایز تر از بقیه ایجاد کنیم که کاربر با خواندن آن‌ها جذب شود و استقبال از آن‌ها بالا رود.
نمونه استراتژی سئو

نمونه استراتژی سئو

در این قسمت، اصلی ترین نمونه استراتژی های سئو به شرح زیر برایتان بیان شده‌است.

 • استراتژی سئو سریع: این نمونه از استراتژی مختص سایت هایی می‌باشد که دارای صفحات محدود هستند و می‌خواهند در سریع ترین زمان، تعداد بازدید کنندگان خود را بالا ببرند.
 • استراتژی سئو سازنده میانگین: استراتژی سازنده میانگین مخصوص سایت‌هایی است که رتبه‌های پایینی در گوگل دارند و می‌خواهند از این طریق به رتبه اول گوگل برسند.
 • استراتژی های سئو بزرگ: این نمونه از استراتژی برای سایت‌هایی است که رقبای بسیاری دارند و می‌خواهند با به کارگیری این روش از رقبا سبقت بگیرند.
 • استراتژی سئو سایت های فروشگاهی: این نمونه از استراتژی برای وب سایت‌ های فروشگاه‌های اینترنتی اجرا می‌شود که موجب گسترش آن‌ها می گردد.
 • استراتژی سئو چند زبانه: طراحی راهبرد سئو چند زبانه برای سایت‌ها باعث می‌شود که رتبه خوبی در گوگل به دست آورند. سایت هایی که استراتژی سئو چند زبانه دارند دارای رقیب کمتری هستند و به بهترین شکل می‌توانند جذب کاربر نمایند.
 • استراتژی سئو سایت بین ‌المللی: این نمونه استراتژی برای سایت‌هایی طراحی می‌شود که به طور بین ‌الملل قصد فعالیت دارند و می‌خواهند از این طریق بازدید کنندگان سایت خود را در تمام مناطق افزایش دهند.
 • استراتژی سئو بهره گیری از واژه‌های کلیدی: استفاده از این نوع استراتژی برای سئو سایت می‌تواند باعث کسب موفقیت در سریع ترین زمان ممکن شود و مشتریان زیادی جذب نماید.

انواع استراتژی سئو

استراتژی در سئو، انجام فرایندی است که می تواند موجب افزایش بازدید کنندگان سایت گردد و به این شکل فروش را بالا ببرد. با توجه به میزان رقابت‌های زیادی که در بازاریابی اینترنتی وجود دارد، استفاده از راهبرد های سئو مختلف می‌تواند باعث افزایش فروش گردد.

با انواع استراتژی سئو آشنا شوید و با استناد بر آن ها به بهبود سایت خود کمک فراوانی کنید.

 1. بالا بردن‌کیفیت محتوای سایت
 2. ایجاد محتوای مخصوص
 3. آپدیت مداوم سایت
 4. اشتراک گذاشتن محتواها در پیامرسان های متعدد
 5. استفاده از واژه های کلیدی برای طراحی سایت
 6. ارزیابی تگ ها در طراحی وب سایت
 7. ساخت لینک های کارآمد

استراتژی سئو داخلی 

به انجام تمام کارها در داخل خود سایت برای بهینه سازی وب سایت و نمایش بهتر آن در موتورهای جست و جو، استراتژی سئوی داخلی یا on page seo گفته‌‌می‌شود. 

با طراحی استراتژی سئو داخلی و مدنظر داشتن‌ نکات زیر می توانید بهینه سازی سایت خود را به شکل بهتری انجام دهید:

 • بهینه کردن آدرس URL تمام صفحات سایت
 • تحقیق و پژوهش راجع به کلمات کلیدی
 • بهینه کردن عنوان سئو
 • اجرای درست زیر عنوان ها
 • استفاده از محتوای چند رسانه ای
 • ساخت لینک های داخلی
 • بهینه کردن تصاویر داخل وب سایت
 • رعایت چگالی واژه های کلیدی
 • بهبود بخشیدن به انکر تکست ها
 • تولید محتوای باکیفیت
 • افزایش سرعت سایت

استراتژی سئو خارجی

 

سئو خارجی یا به عبارت دیگر off page seo به انجام تمام فعالیت‌ها جهت بهبود وب سایت در خارج از سایت گفته‌می‌شود. استفاده از سئوی خارجی شکل اصولی می تواند بازدید سایت را افزایش دهد و باعث جذب مشتری گردد. معیار های مختلفی وجود دارد که اگر در راهبرد سئو خارجی انجام شود به وب سایت کمک می کند رتبه بهتری در گوگل بگیرد.

مواردی که در زیر برای شما بیان شده‌است چند نمونه از معیارهای استراتژی سئوی خارجی هستند که با کارگیری آن‌ها می‌توان سایت را بهینه کرد.

 1. لینک سازی
 2. برند سازی
 3. بازاریابی محتوا
 4. سئو محلی
 5. کمپین های اینترنتی
 6. پادکست
 7. پست مهمان
 8. بازنشر مقاله ها و…

مراحل استراتژی سئو

استراتژی محتوا سئو

استراتژی محتوا سئو همان اصولی است که جهت تولید محتوا‌های مختلف برای کسب و کارها استفاده می‌شود. این نوع استراتژی از بخش‌ هایی تشکیل شده‌که هدف گذاری،مشخص کردن مخاطبان هدف و شیوه‌های تولید محتوا شامل آن هستند.

تهیه فهرستی از موضوعات

تهیه فهرستی از موضوعات، یکی از زیر شاخه‌های راهبرد سئو محتوا است که این کار موجب می شود خواندن مقاله ها آسان تر شود. انتخاب موضوع مناسب، اولین قدمی است که باید برای یک محتوای متنی یا تصویر انجام شود و به همین علت تمرکز بر روی انتخاب موضوع اهمیت بالایی دارد.

تهیه فهرست از کلمات کلیدی طولانی

با فهرست کردن کلمات کلیدی کوتاه می‌ توان واژه‌های کلیدی طولانی اختصاصی ساخت و با آن‌ها رتبه سایت را در گوگل بالا برد. با بالا رفتن رتبه سایت در گوگل، بازدید کنندگان سایت افزایش می یابند و کاربران زیادی جذب سایت می شوند.

در ادامه موارد زیر انجام می شود:

ایجاد صفحه اختصاصی برای هر موضوع

پس از فهرست کردن کلمات کلیدی طولانی لازم است برای هر کدام از آن‌ ها محتوا ‌های متنی یا تصویری ایجاد کنید. برای هر یک از موضوعات صفحه اختصاصی در نظر بگیرید و به این طریق، شکلی منظم به آن ها دهید.

راه اندازی وبلاگ

یکی از شیوه‌ هایی که در طراحی استراتژی سئو استفاده می‌شود، وبلاگ نویسی می ‌باشد که اگر به طور اصولی انجام گردد می‌توان کاربران را جذب نمود و اعتبار سایت را بالا برد.

نظم در انتشار محتوا

هنگامی که قصد نشر محتوا های خود را دارید سعی کنید که آن‌ها را در زمان مشخصی در اختیار کاربران قرار دهید و عملکرد خود را از این طریق بهبود بخشید.

لینک سازی های داخلی

لینک سازی داخلی با متصل کردن صفحات وب سایت به یکدیگر این امکان را برای کاربران می‌دهد که درک بهتری از محتواها داشته‌باشند و با یک کلیک به قسمت ‌های مختلف دسترسی پیدا کنند.

ارور های سرچ کنسول

یکی از مهم‌ترین مراحل راهبرد سئو، رفع ارورهای سرچ کنسول است که اگر به درستی انجام نشود سایت به کاربران نمایش داده‌نمی‌شود.

ایجاد پلن لینک سازی

علاوه بر کارهایی که برای بهبود بخشیدن وب سایت خود در داخل سایت انجام می‌دهید باید برای سایت خود لینک سازی کنید که جزو سئو خارجی است و موجب جذب لینک از منابع دیگر می‌شود.

فشرده کردن فایل های فیلم ها و تصاویر قبل از بارگزاری

تصاویر و فیلم‌ها فهمیدن موضوع محتوا را برای کاربران راحت‌تر می‌کنند پس باید قبل از بارگزاری، حجم آن‌ها را کاهش دهیم تا کاربر بتواند با سرعت بالا به آن دسترسی پیدا کند.

نسبت به اخبار سئو آگاهی به روز داشته باشید

علم سئو دائما در حال تغییر و به روز رسانی است، پس باید از طریق کانال‌های مختلف آن را دنبال کنیم و با تمام امکانات جدید آن آشنا شویم.

استفاده از راهبردهای سئو به روز تاثیر بسیاری در افزایش ترافیک وب سایت و جذب مخاطب دارد.

سنجیدن فعالیت های سایت

در استراتژی های سئو می‌توانید به وسیله قابلیت‌هایی که دارند نیاز مخاطبان را بررسی کنید و ارائه خدمات را به شکل بهتری برای آن‌ها انجام دهید. با سنجیدن اطلاعات به دست آمده از مخاطبان می‌ توانید ترافیک سایت خود را افزایش دهید و جذب مشتری نمایید.

اجرای استراتژی سئو توسط فرامهام

ضرورت داشتن‌ استراتژی سئو  برای سایت بر هیچ‌کس پوشیده نیست و طراحی استراتژی سئو برای هر وب سایتی اهمیت بسیار زیادی دارد. انجام تمام مراحل ذکر شده‌‌استراتژی سئو، افزایش بازدید کنندگان و بالا رفتن رتبه سایت در گوگل را به همراه دارد و سبب موفقیت کسب و کارها و رسیدن‌صاحبان مشاغل به سود بسیار فراوان می شود.

جهت تدوین استراتژی سئو با بهترین شرکت سئو مشهد همکاری کنید.

جهت مشاوره رایگان کلیک نمایید