سئو کلاه خاکستری چیست + تاثیر آن در سئو

سئو کلاه خاکستری

سئو کلاه خاکستری مجموعه‌ای از ترفندهایی است که همه قوانین موتور جستجو را زیر پا نمی‌گذارد. این نوع تکنیک‌ها بسیار فنی‌تر و دقیق‌تر هستند. بدین معنا که منطبق بر ارزش اصول و قوانین سئو بوده و الگوریتم‌های موتور جستجو را در برخی موارد فریب می‌دهند.

به همین خاطر توسط سئوکارهای حرفه‌ای به کار گرفته می‌شوند. در ادامه این مطلب می‌خواهیم با مفهوم چنین روش سئویی آشنا شویم. سپس چند مورد از ترفندهای آن را معرفی خواهیم کرد.

سئو کلاه خاکستری Grey Hat Seo چیست؟

تکنیک‌هایی از سئو هستند که می‌توان آنها را لایه‌ای میان سئو کلاه سفید و سیاه دانست. شاید بتوان سئو کلاه خاکستری را اینگونه توصیف کرد که اقداماتی از علم سئو هستند که صد در صد منطبق بر قوانین موتورهای جستجو نبوده و نمی‌توان آنها را کاملا سفید درنظر گرفت.

سئوکارهای کلاه خاکستری تلاش می‌کنند هم از سئو سفید در پروژه خود استفاده کرده و هم از سئو کلاه سیاه. این دسته از افراد امروزه رو به گسترش هستند. چراکه تسلط بر علم سئو بیش از گذشته افزایش یافته است و از آنجایی که کارفرمایان خواهان نتایج سریع‌تری هستند، استفاده از سئو Gray Hat به شدت سئوکارها را ترغیب می‌کند.

ممکن است شما هم در آینده جزو این گروه قرار بگیرید. بنابراین بهتر است همین ابتدا بگوییم که در استفاده از آن زیاده روی نکنید. شما می‌توانید زمانی که به دانش حرفه‌ای سئو رسیدید، به صورت آگاهانه و محتاط از ترفندهای سئو Gray Hat کمک بگیرید.

ترفندهای-سئو-Gray Hat

ترفندهای سئو کلاه خاکستری

حال که تا حدی روش کلاه خاکستری در سئو را درک کردیم، بد نیست ترفندهای آن را نیز معرفی کنیم. در اولین مورد می‌توان به کامنت گذاشتن به جای کاربر عادی اشاره کرد که نه به صورت اسپم، بلکه به صورت معمول و طبیعی انجام می‌شود. این کار توسط خود ادمین سایت صورت گرفته و به همین خاطر است که آن را باید در زمره کارهای سئو Gray Hat درنظر گرفت.

اما از آنجایی که خط قرمز مهمی را در قوانین موتور جستجو رد نمی‌کند، کاملا سیاه تلقی نمی‌شود. در دومین مورد، می‌توان استفاده از دامنه‌های قدیمی را عنوان کرد. بسیاری از ادمین‌ها تلاش می‌کنند تا آدرس دامنه‌هایی که مرتبط با کلمات کلیدی بوده و قدیمی هستند را به کار بگیرند.

سپس صفحات مختلفی را روی کلمات کلیدی مهم ایجاد کرده و آنها را به عنوان یک بک لینک برای صفحات اصلی و مهم سایت خود استفاده نمایند.

مورد سوم از ترفندهای سئو کلاه خاکستری، استفاده از ترافیک غیرطبیعی است. مثلا می‌تواند با استفاده از بک لینک و یا تبلیغات در سوشیال مدیا باشد که حجم انبوهی از کاربران را وارد می‌کند. تغییر مداوم سایت نیز از ترفندهایی است که برخی از سئوکارها به کار می‌گیرند.

به عنوان مثال زمانی که ادمین می‌خواهد سایت خود را به‌روز نشان دهد، چنین کاری می‌کند. این روش بیشتر برای سایت‌هایی که چند صفحه‌ای بوده و یا امکان تولید محتوا ندارند، به کار گرفته می‌شود. مورد پنجم از ترفندهای سئو کلاه سیاه، استفاده از Cold Email  است.

بدان معنی که تبلیغات محصولات یا خدمات شما به صورت انبوه به سوی کاربران از طریق ایمیل ارسال می‌شود. بیشتر این ایمیل‌ها ممکن است به دلیل تارگت قرار دادن کاربران رندوم، منجر به ترافیک مقطعی و افزایش آمار بانس ریت سایت شود. با این حال اگر بر روی کاربران هدف و با ایجاد سرنخ همراه گردد، می‌تواند به شدت منجر به افزایش فروش و برندینگ مجموعه شما بشود.

 

اهمیت سئو کلاه خاکستری

اهمیتی که استفاده از ترفندهای سئو کلاه خاکستری دارد، نتایج آن می‌باشد که می‌توانند مانند چاقو دو لبه اقدام کنند. در صورتی که به عنوان یک سئوکار حرفه‌ای فعالیت می‌کنید، می‌توانید از مزیت‌های آن در افزایش سرعت نتیجه دهی اقدامات سئو استفاده کنید. از سوی دیگر برخی از اقدامات سئو Gray Hat با توجه به مزیتی که گفتیم، همانند سئو کلاه سیاه هزینه زیادی ندارد.

مثلا ارسال انبوه ایمیل به کاربران که منجر به کسب ترافیک بیشتر می‌شود. به همین خاطر است که در بین سئوکارها، کسانی که بودجه محدودی دارند به سراغ ترفندها در این بخش می‌روند. در کل اهمیت سئو Gray Hat را می‌توان در جلوگیری از ترغیب سئوکارها به اقدامات سئویی وخیم‌تر (سئو کلاه سیاه) نیز دانست که آنها را از ضررهای جدی اقدامات در این بخش باز می‌دارد.

در نهایت اهمیت دیگر سئو Gray Hat، کمتر کردن خسارت ناشی از عدم رعایت قوانین موتور جستجو است. مهم است که این کار توسط یک فرد مجرب صورت گیرد.

آیا سئو کلاه خاکستری در رتبه وب سایت تاثیر دارد؟

تاثیر-گذاری-Gra- SEO.

این امر کاملا وابسته به شیوه اجرای تکنیک‌های سئو کلاه خاکستری است. بدین معنا که اگر به صورت مناسب و در زمان آن انجام گردد، کمترین جریمه و بیشترین نفع را دارد. بنابراین مهم است که در به کارگیری سئو Gray Hat، حتما از متخصص سئو با دانش، تجربه و مهارت کافی کمک بگیریم.

از سوی دیگر با توجه به اینکه تکنیک‌های سئو Gray Hat می‌توانند به صورت نسبی الگوریتم‌ها را گول بزنند، ممکن است اثرگذاری آنها در ارتقای پست‌ها بیشتر باشد. به این نکته توجه نمایید که الگوریتم‌ها و قوانین گوگل به صورت مداوم در حال ارتقا بوده و باید با توجه به تغییرات، روش سئو کلاه خاکستری را نیز تغییر دهیم.

شما کاربران می‌توانید برای دریافت مشاوره سئو جهت انجام این نوع روش‌های بهینه سازی سایت از مجموعه فرامهام با سابقه بیش از 3 سال تجربه کمک بگیرید.

آموزش سئوی کلاه خاکستری

همانند روش سئو کلاه سیاه، یادگیری تکنیک‌های کلاه خاکستری در سئو کاملا آگاهانه نسبت به قوانین و الگوریتم‌های موتور جستجو است. چراکه شما اقداماتی را خلاف قوانین سئو انجام می‌دهید و لازم است با فعالیت‌هایی که در چهارچوب الگوریتم‌های گوگل نیستند آشنا باشید.

همچنین بخش دیگری از آموزش سئو Gray Hat، تجربه محور است. بدین معنا که سئوکارهای حرفه‌ای با توجه به درک و دانشی که دارند، می‌توانند تکنیک‌هایی را از خود ابداع کنند که مکمل چندین قانون و الگوریتم موتور جستجو بوده و نیز ترکیبی از تجربیات قبلی آنها است.

نکته‌ای که می‌بایست وبمستران به آن توجه نمایند، دوره‌ای بودن برخی از اقدامات سئو با کلاه خاکستری می‌باشد. بدین معنا که برخی اقدامات در سئو Gray Hat تنها در یک بازه زمانی ترند و یا اثربخشی داشته و با بروزرسانی الگوریتم‌ها و یا کاهش اثربخشی آن، تغییر می‌کنند.

اگر به سطح آموزش و تجربه مطلوب در سئو Gray Hat نرسیده‌اید، پیشنهاد می‌کنیم حتما از خدمات سئو مجموعه‌های معتبر مانند فرامهام استفاده کنید.

به چه کسی سئوکار کلاه خاکستری می گویند؟

سئوکار-کلاه-خاکستری

 

شاید این پرسش برای شما هم مطرح شده باشد که چه افرادی به عنوان مجریان سئو کلاه خاکستری شناخته می‌شوند؟ این افراد سئوکارهای کلاه خاکستری نام داشته و معمولا قشری از متخصصین سئو بوده که تجربه بالاتری دارند. به همین خاطر است که برخی ترفندهای سئو Gray Hat مخصوص آنان می‌باشد. همانطور که گفتیم، اقدامات سئو کلاه خاکستری نیاز به دانش و تخصص خاص خود را دارد.

در نتیجه مهم است که افراد فعال در این قسمت، چند پروژه را انجام داده باشند و حداقل جریمه‌های گوگل را نیز تجربه نمایند. در نتیجه عاقلانه‌تر عمل کرده و به صورت کنترل شده، اقدامات سئو کلاه سیاه یا خاکستری را انجام می‌دهند.

ما در مجموعه فرامهام، مجموعه سرویس‌هایی را فراهم کرده‌ایم که شما کاربران می‌توانید از آنها برای تدوین استراتژی سئو خود استفاده کنید. کافیست به وب سایت faramaham.com مراجعه کرده و یا با شماره 05138812088 ارتباط بگیرید.

امتیازدهی

5/5

اشتراک گذاری در

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *