سئو کلاه سفید چیست + مزایا و تکنیک ها

سئو کلاه سفید

سئو سایت کلاه سفید روشی است که غالب سئوکارها از آن برای بهینه سازی سایت کارفرمایان استفاده می‌کنند. در مرحله بعدی، سئوکارهایی‌ که کمی حرفه‌ای‌تر هستند، از روش سئو کلاه سیاه و کلاه خاکستری نیز استفاده می‌نمایند. منظور از کلاه سفید، سیاه و خاکستری، روش بهینه سازی سایت است.

هرچقدر فرآیند سئو سایت منطبق بر قوانین موتور جستجو باشد، به اصطلاح رنگ آن سفید‌تر خواهد بود. امروزه بیشتر وبمسترها از ترکیب روش سئو کلاه سفید در کنار کلاه سیاه و خاکستری استفاده می‌کنند تا رسیدن به نتایج بهینه سازی سایت خود را سرعت دهند.

در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا به بررسی این مفهوم بپردازیم و ترفندها، اهمیت و تفاوت‌های آن را با دیگر روش‌های سئو بررسی کنیم.

سئو کلاه سفید چیست؟

سئو کلاه سفید، عنوانی است که به روش انجام تسک‌های سئو در چهارچوب قوانین و الگوریتم‌های گوگل اطلاق می‌شود. سئو کلاه سفید و سیاه دو روی یک سکه هستند که هردو با هدف افزایش رتبه صفحات، بازدید و بهینه سازی سایت انجام شده اما اولی به روش کاملا قانونی یا به اصطلاح پاستوریزه صورت می‌گیرد.

به عنوان مثال می‌توان به تولید محتوای باکیفیت، بدون کپی و با تکرار به اندازه کلمات کلیدی در متن محتوا اشاره کرد که یک ترفند سئو وایت هت است. در نقطه مقابل، در سئو کلاه سیاه شاهد استفاده بی رویه از کیوردها هستیم.

هرچند سئو کلاه سیاه از نظر سئویی و افزایش سرچ، نتیجه بهتری داشته باشد اما خلاف قوانین و الگوریتم‌های موتور جستجو برای استفاده بهینه از کلمات کلیدی و ارائه محتوای باکیفیت است. احتمالا در آینده، جریمه‌هایی را برای سایت در پی خواهد داشت.

همچنین قابل ذکر است بدانید که کلاه سفید ها چه کسانی هستن. این افراد سئوکارهایی می‌باشند که با شناخت قوانین موتور جستجو، تلاش می‌کنند اقدامات بهینه سازی سایت را کاملا در چهارچوب آنها انجام دهند. با یک درک کلی از سئو وایت هت، حال می‌خواهیم چندین مورد از تکنیک‌های آن را با هم مرور کنیم.

 

روش ها و تکنیک های سئوی کلاه سفید

برای درک بهتر روش سئو کلاه سفید، حال می‌خواهیم تکنیک‌های آن را معرفی کنیم که شامل چند مورد است. اول ارائه محتوای غنی و باکیفیت. یکی از مهم‌ترین تکنیک‌ها، ارائه محتواهای باکیفیت و غنی می‌باشد. سئوکارها در این قسمت به جای تمرکز بر تولید محتوای اسپم یا ساخت بک لینک‌های فله‌ای برای افزایش رتبه صفحه، به بهینه‌تر کردن محتوا می‌پردازند.

آشنایی-با-تکنیک-کلاه-سفید-سئو

  • مثلا محتوای خود را با انواع فایل‌های مالتی مدیا، پادکست و ویدیو پروموت کرده و سعی می‌کنند از این طریق نظر گوگل را جلب کنند. این کار کاملا مورد تایید الگوریتم گوگل می‌باشد.
  •  استفاده از داده‌های ساختار یافته. یکی دیگر از بخش‌های مهم، غنی کردن ساختار مقالات یا صفحات به داده‌های ساختار یافته است. بدین حالت نتایج موتور جستجو برای صفحات سایت شما در SERP دارای فیچر اسنیپت‌هایی خواهد بود که مخاطب را به انتخاب آنها ترغیب می‌کند. از جمله داده‌های ساختار یافته می‌توان به FAQ، داده‌های محصول، Review snippet و غیره  اشاره کرد.
  •  استفاده از کلمات کلیدی و کیورد ریسرچ است. کیوردها مهم‌ترین عناصر تولید محتوا هستند که می‌توانند صفحات سایت شما را در جستجوهای مختلف نشان دهند. برای دستیابی به چنین مزیتی، کیورد ریسرچ انجام می‌شود. سپس این کلمات کلیدی به صورت پراکنده با تکرر مناسب (معمولا به اندازه 1 درصد از کل محتوا) در صفحه نگارش می‌شوند.
  •  بهینه سازی تجربه کاربری سایت است که می‌تواند به روش‌های مختلفی صورت گیرد. از جمله می‌توان به افزایش سرعت، ریسپانسیو کردن وب سایت و بهینه کردن کیفیت طراحی آن اشاره کرد.
  • از دیگر موارد در این بخش می‌توان به پیکربندی تنظیمات خزنده‌های گوگل، ساخت بک لینک‌های باکیفیت در سایت‌های معتبر و با فاصله‌های زمانی مناسب، رفع مشکلات فنی سایت مانند بروکن لینک‌ها، درج دیسکریشن‌ها و تایتل‌های کاربر پسند و غیره اشاره کرد. شما کاربران می‌توانید با دریافت مشاوره سئو از سایت ما، نسبت به یادگیری ترفندهای بیشتر و آنالیز سایت خود اقدام کنید.

اهمیت و مزایای سئوی کلاه سفید

در مقاله سئو کلاه سیاه راجع به عللی که شما را به عدم استفاده از این روش ترغیب می‌کند صحبت کردیم که شامل جریمه‌ها و پنالتی سایت بود. اما در این بخش می‌خواهیم مزیت‌های استفاده از سئو وایت هت را بیان کنیم که شما را به آموزش سئو کلاه سفید ترغیب می‌کند.

مزیت‌های-سئو-وایت-هت

  • برخی از مزیت‌های سئو وایت هت شامل موارد روبرو هستند که اولین آن نتایج پایدار است. یکی از مواردی که باید در زمره تفاوت سئو کلاه سفید و کلاه سیاه بیان کرد، ماندگاری نتایج آنها می‌باشد.
  • بدین معنا که شما می‌توانید با انجام ترفندهای سئو وایت هت، حمایت گوگل را در مسیری که طی می‌کنید جلب کرده و با رعایت قوانین موتورهای جستجو، نتایج خود را برای زمان‌های طولانی‌تر حفظ کنید.
  • عدم تغییر و نوسان رتبه‌ها با آپدیت الگوریتم‌های گوگل می‌باشد. یک موضوع مهم دیگر در مزایای سئو کلاه سفید، عدم نوسان نتایج مربوط به سایت است.
  • هزینه کمتر در دراز مدت برای سئو کلاه سفید است. معمولا ترفندهای سئو کلاه سیاه، هرچند که نتایج سریع‌تری ارائه می‌دهند اما خرج بیشتری دارند. با این حال هزینه‌های سئو وایت هت در دراز مدت کمتر بوده و به صرفه‌تر است. مورد بعدی اخلاقی‌تر و واقعی‌تر بودن نتایج با سئو وایت هت می‌باشد.
  • اعتماد به سئوکارهای کلاه سفید به واسطه مسئولیت پذیری و تعهد آنها به قوانین موتور جستجو، منجر به نتایج واقعی‌تر می‌شود. در نتیجه یک مزیت سئو وایت هت، اخلاقی و واقعی‌تر بودن نتایج است. به این نکته توجه کنید که در انجام تسک‌های سئو وایت هت، مهم است که سئوکار به آخرین قوانین و الگوریتم‌های گوگل مسلط باشد.

اگر شما هم به عنوان یک وبمستر یا سئوکار کلاه سفید کار می‌کنید، می‌توانید از خدمات تدوین استراتژی سئو سایت ما استفاده کنید. این استراتژی‌ها، مراحل گام به گام بهینه سازی سایت شما را کاملا مشخص خواهند کرد.

تفاوت سئو کلاه سفید و سئو کلاه سیاه و سئو کلاه خاکستری

برای درک تفاوت سئو کلاه سفید سیاه و غیره، باید این موضوع را از چند زاویه بررسی کرد. اولین مورد هدف است. سئوکارهایی که می‌خواهند نتایج بهینه سازی سایت آنها پایدار بوده اما به زمان بیشتری که ممکن است برای آن طول بکشد اهمیتی نمی‌دهند، می‌توانند به سراغ این روش بروند.

تفاوت-سئو-کلاه-سفید-و-سیاه

برخلاف سئو کلاه سیاه، سئو به روش کلاه سفید زمان طولانی‌تری نیاز دارد و به همین خاطر نیاز به صبر بیشتری خواهد داشت. از سوی دیگر سئو وایت هت بیشتر بر قوانین موتور جستجو متمرکز است تا تجربیات دیگران و به همین خاطر بسیاری از روش‌هایی که ممکن است سئوکارهای دیگر به صورت تجربی از آنها استفاده کرده باشند را نادیده می‌گیرد.

در سئو وایت هت اصل موضوع آن است که بتوانید تا حد ممکن در چهارچوب قوانین گوگل حرکت کنید. این موضوع بعضا با نادیده گرفتن یکسری فعالیت‌ها که می‌توانند سرعت رسیدن به رتبه‌های برتر موتور جستجو را بیشتر کنند، رخ می‌دهد.

ما در مجموعه فرامهام سرویس‌های مختلفی را برای شما کاربران و وبمستران ارائه کرده‌ایم که یکی از آنها، خدمات سئو سایت است. اگر نیاز دارید تا بهینه سازی سایت خود را انجام دهید و به پشتیبانی یک تیم مجرب نیاز دارید، کافیست با شماره 05138812088 در مجموعه فرامهام تماس بگیرید.

فرامهام یکی از شرکت‌های دیجیتال مارکتینگ فعال در مشهد است که خدمات سئو و گزارشات آنلاین را به کسب‌و‌کارهای مجازی ارائه می‌نماید. این مجموعه شعار خود را “از نقطه صفر، تا رسیدن به قله هوشمندسازی کنارتان هستیم” تعیین کرده که رسالت آن را به خوبی نمایش می‌دهد.

امتیازدهی

5/5

اشتراک گذاری در

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *