Account engagement یا نرخ تعامل در اینستاگرام چه کاربردی دارد؟

Account engaged در اینستاگرام

 

اگر قصد دارید یک کسب‌ و کار جدید در اینستاگرام شروع کنید، (engagement) اینگیجمنت اینستاگرام و روش‌های افزایش آن همان چیری است که باید به خوبی آن را بدانید.

(engagement) اینگیجمنت یا تعامل کاربران همان میزان مشارکت و فعالیت آن‌ها در پیچ اینستاگرام شما است. منظور از فعالیت و مشارکت در این‌جا لایک‌کردن، کامنت‌گذاشتن، ذخیره‌کردن و به اشتراک‌ گذاشتن محتوایی است آژانس دیجیتال مارکتینگ فرامهام همراه باشید.

engagement در اینستاگرام چیست؟

همانطور که گفتیم منظور از اینگیجمنت اینستاگرام یا نرخ تعامل میزان مشارکت و تعاملی است که کاربران اینستاگرام با محتواهایی برقرار می‌کنند که شما در این شبکه به اشتراک می‌گذارید. به عبارت دقیق‌تر به نسبت مشارکت کاربرانی که با شما تعامل دارند از کل فالوورها، اینگیجمنت اینستاگرام می‌گویند. به همین خاطر در الگوریتم‌های جدید اینستاگرام تنها لایک، کامنت و تعداد بازدید اهمیت ندارد و دنبال‌کردن هشتگ‌ها، تعامل در استوری‌ها و دیگر امور مشابه نیز اهمیت دارد.

خوب است بدانید پست‌هایی که مخاطب را ترغیب به کامنت‌گذاشتن می‌کنند یا اینکه محتوای آن‌ها به اندازه‌ای جذاب و مفید است که مخاطب آن را ذخیره می‌کند، اینگیجمنت بالاتر و بهتری دارند.

مطلب پیشنهادی :راه های افزایش بازدید ریلز اینستاگرام

آموزش محاسبه اینگیجمنت اینستاگرام

در حال حاضر روش‌ها و تکنیک‌های مختلفی جهت محاسبه اینگیجمنت اینستاگرام وجود دارد که بطورکلی آشناترین آن‌ها عبارت است از:

  • ابزار محاسبه آنلاین نرخ تعامل اینستاگرام: این ابزار یکی از بهترین ‌روش‌های محاسبه اینگیجمنت اینستاگرام است که شما تنها کافی است یوزرنیم پیچ را وارد کنید تا به نرخ تعامل پیچ موردنظر خود دسترسی بیابید. از بهترین و آشناترین این ابزارها می‌توان به Notjustanalytics, neolyze, triberr,… اشاره کرد.
  • محاسبه نرخ تعامل اینستاگرام بصورت دستی: با وجود ابزارهای آنلاین مختلف هنوز هم افرادی هستند که تمایل دارند اینگیجمنت پیچ خود را بصورت دستی محاسبه نمایند. برای محاسبه‌ی نرخ تعامل بصورت دستی فرمول‌های مختلف و بسیاری وجود دارد که دلیل این فراوانی وجود فاکتورهای متنوع است. برای مثال برخی از افراد هنگام محاسبه‌ی نرخ تعامل، تعداد لایک، کامنت و ذخیره پست را به عنوان فاکتور در نظر می‌گیرند و برخی دیگر میزان لایک، کامنت و اشتراک‌گذاری پست را در نظر می‌گیرند.

اگر نرخ تعامل را برحسب تعداد فالوور محاسبه می‌کنید، تنها کافی است که تعداد لایک را با تعداد کامنت جمع کنید و به تعداد فالوور تقسیم کنید. حال عدد به دست‌آمده را در صد ضرب نمایید تا به این ترتیب نرخ تعامل به دست آید. حال اگر قصددارید اینگیجمنت یک پیچ را برحسب ایمپرشن به دست آورید، تعداد کامنت را با تعداد لایک جمع کنید و بر تعداد ایمپرشن تقسیم نمایید. حال عدد به دست‌آمده را در صد ضرب نمایید.

 

ENGAGEMENTاکانت اینستاگرام
ENGAGEMENT اکانت اینستاگرام

روش‌های افزایش ENGAGEMENT در اینستاگرام

امروزه روش‌های مختلف و یسیاری جهت افزایش اینگیجمنت اینستاگرام وجود دارد که در ادامه به معرفی و بررسی مهم‌ترین و اصلی‌ترین آن‌ها می‌پردازیم.

لایک، کامنت‌گذاری، فالوکردن صفحات سایر کاربران

یکی از آشناترین روش‌های افزایش اینگیجمنت اینستاگرام، لایک، کامنت‌گذاری‌ و بطورکلی افزایش تعامل با مخاطبان است. شما باید از مخاطبان خود بخواهید محتواهای اشتراکی شما را  بصورت منظم لایک کنند و کامنت بگذارند تا به این ترتیب اینگیجمنت پیچ شما افزایش یابد. البته شما می‌توانید با هدیه‌ها و جوایز مختلف کاربران خود را نیز ترغیب به کامنت‌گذاری و لایک کنید.

برگزاری مسایقه

جالب است بدانید که مسابقات اینستاگرامی لایک‌ها را 3 برابر و کامنت‌ها را 64 برابر می‌کند. اما با این وجود بسیاری از برندها و پیج‌ها از این امر غافل هستند.

جهت برگزاری مسابقه شرایط مخصوصی را در نظر بگیرید و از کاربران خود بخواهید این شرایط را انجام دهند. حال تاریخی را برای قرعه‌کشی مشخص نمایید و درنهایت یکی از محصولات خود را به فرد برنده هدیه دهید.

دعوت از کاربران برای به اشتراک‌گذاری صفحه

همانطور که می‌دانید اشتراک‌گذاری پست‌های شما توسط کاربران در استوری یا دایرکت، یک روش موثر جهت دسترسی به افراد بیش‌تر است. به همین خاطر تا حدامکان محتوایی تولید کنید که مخاطبان شما خواهان بازنشر و اشتراک‌گذاری آن‌ها هستند.

بارگذاری منظم پست و ریلز

از دیگر تکنیک‌های افزایش اینگیجمنت اینستاگرام، بارگذاری منظم پست و ریلز است. به همین خاطر یک تقویم محتوایی ایجاد و استراتژی مناسب پیروی کنید. مطابق با بررسی‌های انجام‌شده، اشتراک‌گذاری چندین پست در اینستاگرام می‌تواند نرخ تعامل را به خوبی افزایش دهد.

بطورکلی پیشنهاد ما به شما این است که در پرترافیک‌ترین ساعت‌های شبانه‌روز، یک تا دو پست منتشر کنید.

گذاشتن استوری

همانطور که گفتیم امروزه بازار مربوط به استوری اینستاگرام بسیار داغ است. شما می‌توانید در استوری سوال مطرح کنید و از کاربران خود بخواهید که جواب را در باکس دهند.

خوب است بدانید که حتی اگر شما سوالی در ذهن نداشته باشید، تنها کافی است از مخاطبان خود بخواهید از شما سوال یپرسند. هنگام استوری‌ گذاشتن این نکته را در نظر داشته باشید که تنها چیزی که در استوری‌ گذاشتن اهمیت دارد، برقراری تعامل با دنبال‌ کننده‌ها است. البته تحت هیچ شرایطی در استوری‌ گذاشتن زیاده‌روی نکنید.

مطلب پیشنهادی : چگونگی پست گذاشتن در اینستاگرام

استفاده از هشتگ مناسب

هنگام استفاده از هشتگ، حتما به  سراغ هشتگ‌های مرتبط بروید. یکی از مهم‌ترین نکات هنگام استفاده از هشتگ این است که باید آن‌ها را در خلال کپشن وارد کنید و بصورت فله‌ای استفاده نکنید. در هنگام استفاده از هشتگ تحت هیچ شرایطی زیاده‌روی نکنید و با توجه به کپشن از 1 تا 15 هشنگ استفاده کنید.

لازم به ذکر است که استفاده از هشتگ مخصوص در افزایش اینگیجمنت اینستاگرام، نقش موثر و مفیدی دارد. البته شما می‌توانید با توجه به شرایط نیز از هشتگ‌ها بهره گیرید. برای مثال در شب یلدا یا شب و روزهای عید از هشنگ‌های متناسب بهره گیرید.

نوشتن کپشن خوب

پیش از هر چیزی خوب است بدانید که شما می‌توانید کپشن‌های اینستاگرام را تا 2200 کاراکتر ادامه دهید. کپشن یکی از عوامل مهم و اثرگذار بر عملکرد پست‌های اینستاگرام است. به همین خاطر کپشن پست‌های خود را به چند شکلک خلاصه نکنید و با نوشتن حتی یک جمله اینگیجمنت اینستاگرام خود را افزایش دهید.

پاسخگویی به دایرکت‌ها

از دیگر تکنیک‌های افزایش ENGAGEMENT  در اینستاگرام، پاسخ‌دادن به دایرکت‌ها است. فراموش نکنید که کاربران به صفحه شما اعتبار می‌بخشند. درنتیجه این امر شما نباید کاری کنید که اعتمادشان را به شما از دست بدهند.

پاسخگویی به دایرکت‌ها می‌تواند فروش پیچ‌های مختلف کاری را نیز به خوبی افزایش دهد.

تبلیغ در سایر شبکه‌های اجتماعی

‎‌از دیگر تکنیک‌های افزایش ENGAGEMENT   اینستاگرام، این است که شما می‌توانید در دیگر شبکه‌های اجتماعی خود‌، کسب‌وکار و  پیچ خود را معرفی کنید.

نوشتن بایو (BIO) قوی

بایو اینستاگرام شامل 150 کاراکتر است که در زیر نام کاربری شما در صفحه اینستاگرام قرار می‌گیرد. بایو درست شبیه به یک کارت ویزیت عمل می‌کند و در رابطه با صفحه توضیح می‌دهد.

بایو مخاطب را تشویق به فالوکردن صفحه موردنظر می‌کند یا اینکه برعکس بازدیدکنندگان را فراری می‌دهد.

خوب است بدانید بایو اینستاگرام برای صفحاتی که متعلق به یک برند یا کسب‌وکار هستند، اهمیت بسیاری دارد. چراکه این صفحات به کمک بایو علاوه بر افزایش فالوور، مشتری نیز جذب می‌کنند.

برای نوشتن یک بایو اینستاگرام هیچ نیازی به دانش خاص نیست و تنها کافی است هدف صفحه اینستاگرام خود را به خوبی درک کنید درنهایت تلاش کنید در قالب کلماتی واضح، خلاصه و مفید تمام اطلاعاتی که کاربر باید هنگام ورود به صفحه شما بداند را بنویسید.

کمک‌گرفتن از اینفلوئنسرها

از دیگر تکنیک‌های افزایش اینگیجمنت اینستاگرام، کمک‌گرفتن از اینفلوئنسرها است.  این افراد از تاثیرگذارترین افراد در اینستاگرام هستند که به دلیل اعتماد مردم به آن‌ها، کسب‌وکارها و برندهای بسیاری با آن‌ها هماهنگی می‌کنند. شما می‌توانید جهت شناخته‌شدن برند و افزایش فروش خود با اینفلوئنسرها همکاری کنید.

مهم‌ترین و اصلی‌ترین عامل در انتخاب یک اینفلوئنسر جهت همکاری با وی، شناخت کامل خود اینفلوئنسر و حوزه کاری وی است.  پیشنهاد ما به شما این است که همکاری خود با اینفلوئنسرها را با میکرواینفلوئنسرها شروع کنید و به سراغ اینفلوئنسرهای بزرگ و گران‌قیمت نروید.

چرا اینگیجمنت اینستاگرام مهم است؟

بطورکلی اینگیجمنت اینستاگرام قدرت و محبوبیت یک پیچ را نشان می‌دهد. برای مثال یک پیچ زمانی که محتوای قدرتمند تولید کند، میزان لایک، کامنت و… آن نسبت به فالوورهایش بالا است. البته شایان ذکر است که ENGAGEMENT در اینستاگرام برای تمام پیچ‌ها اهمیت ندارد. برای مثال میزان لایک و کامنت برای افراد دارای پیچ شحصی اهمیت ندارد.

جمع‌بندی

در مطالب فوق به بررسی اینگیجمنت اینستاگرام پرداختیم و درنهایت آشناترین و موثرترین روش‌های افزایش آن را بیان کردیم.

همانطور که گفتیم اینگیجمنت اینستاگرام نقش مهم و اثرگذاری در موفقیت یک پیچ دارد. شما می‌توانید به کمک ادمین حرفه‌ای اینستاگرام به سادگی نرخ تعامل پیچ خود را افزایش دهید و به این ترتیب موجب بهبود کسب‌وکار خود شوید. آژانس دیجیتال مارکتینگ قرامهام یکی از آشناترین شرکت‌های دیجیتال مارکتینگ است که صفر تا صد افزایش اینگیجمنت پیچ شما را انجام می‌دهد.

همانطور که گفتیم هرچه اینگیجمنت یک پیچ بالاتر باشد، محبوبیت آن پیچ در میان مخاطبان بالاتر و بیش‌تر است و این پیچ در تولید محتوا موفق‌تر است.

محاسبه نرخ تعامل از طریق فرمول و از طریق سایت‌ها و ابزارهای آنلاین امکان‌پذیر است و شما می‌توانید به سادگی نرخ تعامل پیچ‌های موردنظر خود را به دست آورید.

افزایش ENGAGEMENT  اینستاگرام امروزه به روش‌های مختلف و بسیاری انجام می‌گیرد که از مهم‌ترین و موثرترین آن‌ها می‌توان به برگزاری مسابقه، دعوت از کاربران جهت اشتراک‌گذاری صفحه، گذاشتن استوری، استفاده از هشتگ مناسب، پاسخگویی به دایرکت‌ها، کمک‌گرفتن از اینفلوئنسرها و… اشاره کرد.

 

امتیازدهی

5/5

اشتراک گذاری در

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *