راه های افزایش بازدید ریلز اینستاگرام

بازدید ریلز اینستاگرام

ریلز اینستاگرام از بخش‌های تقریبا جدید این اپلیکیشن است که با استفاده از آن می‌توانید ویدیوهای کوتاه خود را با دیگران به اشتراک بگذارید. ریلز یا Reels اینستاگرام از بخش‌های متفاوتی مانند افکت‌، موسیقی، استیکر و… تشکیل شده است. امروزه ادمین حرفه‌ای اینستاگرام می‌تواند به راحتی با انجام چند کار ویو ریلز را به منظور کسب درآمد افرایش دهد. کسب درآمد از ریلز به تازگی در آپدیت جدید اینستاگرام دیده می‌شود. این آپشن در حال حاضر در ایران وجود ندارد اما با گذشت زمان حتما در کشور ما هم امکان پذیر می‌شود. در این مقاله از آژانس دیجیتال مارکتینگ فرامهام با ما همراه باشید تا روش های متفاوت افزایش بازدید اینستاگرام را به برسی کنیم .       

ریلز (Reels) اینستاگرام چیست؟

ریلز یا Reels اینستاگرام یکی از بخش‌های جدید این اپلیکیشن است که بسیار سر و صدا به پا کرده و به شما این امکان را می‌دهد ویدیوهای کوتاه ۱۵ الی ۶۰ ثانیه‌ای را در پیج خود قرار دهید.

این ویژگی را اینستاگرام از تیک تاک کپی کرده است. کاربران در ریلز می‌توانند یک سری افکت‌ها را به ویدیوی خود اضافه کنند. مانند: افکت‌های تصویری، موسیقی، استیکر یا کم و زیاد کردن سرعت ویدیو و… ریلز در واقع چیزی شبیه به استوری اما با امکانات بیش‌تر است.

ادمین اینستاگرام می‌تواند ویدیویی که آماده کرده است را هم به شکل استوری و هم به صورت یک پست منتشر کند. این پست گذاری همان ریلز اینستاگرام است. جالب است بدانید که ریلز شما همانند ویدیوی IGTV در یک بخش جداگانه در پیج قرار گرفته و دسته‌بندی می‌شود.

این بخش جذاب در سال ۲۰۲۰ به شبکه اجتماعی اینستاگرام اضافه شده است و همچنین همان گونه که اشاره کرده‌ایم، ویدیوهای ریلز در فید، استوری و قسمت دیسکاوری قرار می‌گیرند تا کاربران بتوانند از تماشای آن‌ها لذت ببرند. امروزه این ویدیوهای کوتاه برای بسیاری از کسب و کارها منفعت زیادی را داشته و باعث دیده شدن محصول یا محتوا در سراسر جهان شده است.

 

ریلز اینستاگرام

 

مطلب پیشنهادی : تکنیک‌های جدید برای جذب و افزایش فالوور در اینستاگرام

 

۱۰ روش برای افزایش بازدید ریلز اینستاگرام

در گذشته کاربران فقط برای سرگرمی در اینستاگرام می‌چرخیدند؛ اما هرچه به جلوتر پیش می‌رویم، علاقه کاربران به آگاهی و بهره‌مندی از این فضا برای افزایش اطلاعات و برخورداری از خدمات متفاوت بیش‌تر می‌شود. بنابراین ادمین اینستاگرام ملزم است برای افزایش بازدید ریلز پیج این ۱۰ روش را بیاموزد.

 • اشتراک گذاری Reels
 • محتوای خلاقانه Reels
 • انتخاب تصویر جذاب
 • ترازبندی متن در صفحه
 • استفاده از زیرنویس کوتاه
 • استفاده از صداهای ترند
 • کیفیت خوب ویدیو
 • هشتگ‌های مرتبطی
 • استفاده از تگ لوکیشن
 • تاثیر زمان انتشار در افزایش بازدید ریلز

در ادامه به توضیح هر کدام از روش‌های فوق می‌پردازیم.

 اشتراک گذاری Reels

اولین روش افزایش بازدید، اشتراک‌گذاری ریلز در فید است که به شما امکان می‌دهد ویدیوهای ریلز خود را در فید حساب کاربری خود به اشتراک بگذارید. با این روش ویدیوهای ریلز شما در بین پست‌های عادی در صفحه اصلی دنبال‌کنندگان نمایش داده می‌شوند.

این کار باعث افزایش دیده‌شدن ریلزهای شما توسط دنبال‌کنندگان و حتی افرادی که صفحه شما را دنبال نمی‌کنند هم می‌شود. وقتی شما یک ریلز را در فید منتشر می‌کنید، افرادی که صفحه شما را دنبال نمی‌کنند نیز می‌توانند ویدیو را دیده، لایک کرده و یا کامنت بگذارند. این کار باعث تعامل بیش‌تر شما با افراد شده و در نهایت بازدید ریلزتان افزایش پیدا می‌کند.

 

محتوای Reels خلاقانه

دومین روش ایجاد خلاقیت در ریلز است. برای ایجاد خلاقیت باید هوشیار بوده و محتوای تکراری در ریلز قرار ندهید. تکراری بودن ریلز باعث کاهش بازدید می‌شود و الگوریتم اینستاگرام هم به دنبال جذب مخاطب بیشتر بوده و ریلزهای تکراری را نمایش نمی‌دهد.

شما همیشه باید به دنبال موضوع و محتوای جدید و جذاب بروید. می‌توانید با ساخت ریلزهای خلاقانه مانند: ایجاد موضوعات جدید، نشان دادن پشت صحنه و روند کاری، تصویرهای خنده‌دار و یا برای ریلزهای تبلیغاتی تست محصول را روی خود انجام دهید.

ادمین اینستاگرام باید بداند که در ریلزهای تبلیغاتی محتوای تکراری به کارایی تبلیغات ضربه می‌زند. برای خلاقیت بیش‌تر می‌توانید هنگام ساخت و ویرایش ویدیو، نحوه انتقال از یک صحنه به صحنه دیگر را جالب کنید. برای انجام این کار ممکن است به کمی تمرین نیاز داشته باشید. همچنین می‌توانید فیلترهای سرگرم کننده را روی ویدیوهای خود اعمال کنید. برخی از فیلترها تن رنگ ویدیو را تغییر می‌دهند تا کمی زیباتر به نظر برسند. حتی می‌توانید متن‌هایی را به ریلز خود اضافه کنید. به طور مثال برای ویدیویی که موجود دارید، زیرنویس بسازید و یا یک متن سرگرم کننده را برای ویدیوی صامت خود استفاده کنید.

 

انتخاب تصویر جذاب

سومین روش انتخاب یک تصویر جذاب برای کاور ریلز است. این تصویر باید با موضوع ریلز مرتبط بوده تا به سرعت توسط مخاطبان خوانده شود و پیام ریز را منتقل کند.

یک تصویر با رنگ‌های جذاب، هماهنگ، متناسب با صفحه اینستاگرام و باکیفیت که بتواند جزئیات را به خوبی نمایش دهد، برای افزایش بازدید ریلز نیاز است.

 

ترازبندی متن در صفحه

چهارمین روش که از عوامل مهم در طراحی ویژگی‌های گرافیکی متن برای ریلز است، ترازبندی متن صفحه نام دارد.

ترازبندی به معنای چینش متن به گونه‌ای خوانا برای خوانندگان است تا بتوانند مفهوم ریلز را بهتر درک کنند. این کار فواید زیادی را به همراه دارد. مثلاً مفاهیم بیشتری را در کنار صوت و تصویر به مخاطب می‌رساند، پیام را برای کسانی که به صدای ویدیو گوش نمی‌دهند واضح‌تر می‌کند و می‌تواند تم جذاب‌تری را به ویدیوهای ریلز دهد.

در صورتی‌که شما صاحب یک کسب وکار هستید، ترازبندی مناسب و حفظ لوگوی خود در ویدیو، مدل جذاب‌تری را به ریلز شما می‌دهد.

 

استفاده از زیرنویس کوتاه

ادمین اینستاگرام یک پیج باید بداند که استفاده از زیرنویس کوتاه در ریلز موجب دسترسی جمعیت بیشتر به محتوا، تعامل و جلب نظر دیداری می‌شود. افراد زیادی وجود دارند که از مشکلات شنوایی یا زبانی رنج می‌برند. وجود زیرنویس در ریلز می‌تواند به آنها کمک کند. این عمل به پیشرفت در تعداد بازدید ریلز کمک زیادی کرده و برای پیج شما یک امتیاز مثبت است.

 

استفاده از صداهای ترند

ششمین روش افزایش بازدید ریلز، استفاده از صداهای ترند در اینستاگرام است. اکثر این صداها دیالوگ‌های خنده‌دار و آشنای فیلم‌های معروف است. این صدا شامل موزیک هم می‌شود. موزیک‌های بدون کپی رایتینگ و ترند در افزایش بازدید پیج موثر است.

صداهای ترند مدام درحال تغییر هستند؛ پس شما باید به‌عنوان یک‌ ادمین اینستاگرام حسابی تیز و زرنگ بوده و به محض بررسی اکسپلور و دیدن ریلزهای پربازدید، به صداهای آن‌ها توجه لازم را کرده و در صورت سازگار بودن با سلیقه‌ و محتوای شما از آن‌ها استفاده کنید.

 

کیفیت خوب ویدیو

هفتمین روش مهم، کیفیت خوب ویدیو است. اشتراک ویدیوهای با کیفیت می‌تواند به افزایش بازدید ریلز شما کمک کند.

این ویدیوها احتمال بیشتری را در اشتراک گذاری و تگ‌های زیادتر دارند. یک ویدیو باکیفیت یعنی کاربر وقت زیادی را صرف درست کردن آن کرده و حتماً از محتوای خوبی برخوردار است. همینطور مشاهده کنندگان با ویدیوهای کیفیت خوب تعامل بیشتری برقرار کرده و آن‌را لایک می‌کنند.

کیفیت بالای ویدیو و جذب تعامل توسط الگوریتم اینستاگرام شناسایی شده و ریلزها در صفحه اصلی دنبال‌کنندگان در ترتیب بهتری قرار می‌گیرند.

 

هشتگ‌های مرتبطی

هشتمین روش استفاده از هشتگ‌های مرتبط با محتوای ویدیو است. انجام این کار توسط ادمین اینستاگرام باعث افزایش بازدید ریلزها می‌شود. به این صورت که در جستجوی هشتگ‌های خاص توسط کاربران، ریلز در نتیجه جستجو قرار گرفته و باعث افزایش ویو می‌شود.

علاوه بر آن، هشتگ‌ها به شما کمک می‌کنند تا با مخاطبان مشترک و علاقه‌مند به موضوع محتوا متصل شوید. حتی کاربرانی که شما را دنبال نمی‌کنند از طریق هشتگ‌ها به محتوای شما دسترسی پیدا کرده و می‌توانید با تعامل با آن‌ها دنبال‌کنندگان خود را افزایش دهید.

 

استفاده از تگ لوکیشن

روش نهم استفاده از تگ لوکیشن است. این کار می‌تواند امکان دیده شدن پیج را توسط کاربران و مسافران محلی افزایش دهد.

اگر در مشاغلی مرتبط به خرده فروشی و کسب وکارهای محلی فعالیت می‌کنید، تگ لوکیشن یا تگ جغرافیایی به افزایش ویو ریلز شما کمک می‌کند.

مخاطبان اغلب تگ‌های مکان را برای یافتن مکان‌هایی برای بازدید، خرید یا غذا خوردن بررسی می‌کنند. با استفاده از تگ لوکیشن پست‌های خود را برای این مخاطبان قابل کشف کنید‌.

 

تاثیر زمان انتشار در افزایش بازدید ریلز

با گذشت چند مدت و اشتراک گذاری چند ریلز می‌توانید متوجه شوید چه زمانی برای ارسال آن مناسب‌تر است. ساعاتی که افراد زیادی آنلاین هستند، در افزایش بازدید ریلز بهتر است. با استفاده از بخش بیزینس اکانت اینستاگرام می‌توان متوجه این امر شد.

افزایش بازدید ریلز

 

بخش‌های مختلف ریلز

یک ریلز از بخش‌های مختلفی مانند: موسیقی، افکت، تایمر یا شمارش معکوس، هم راستا کردن و سرعت تشکیل شده است.

روش‌های کسب درآمد از ریلز

در حال حاضر آپدیت جدید اینستاگرام برای کسب درآمد از پخش ویدیوهای ریلز بر این اساس است که تولیدکنندگان و کاربران واجد شرایط باید روی فیلم‌های خود حداقل ۱۰۰۰ بازدید در یک دوره زمانی ۳۰ روزه داشته باشند. همچنین تعداد فالوور بالا و تعامل آن‌ها به عنوان بازدیدکننده در این روند بسیار تاثیرگذار است.

 • زمانی که قابلیت Reels Play Bonus در اینستاگرام در دسترس شما قرار گرفت، به مدت ۳۰ روز زمان دارید تا فعالیت خود را به بهترین شکل عملی کنید. مدت زمان معین شده و تاریخ اتمام و انقضاء در این برنامه قابل رؤیت است.
 • بعد از این‌که این قابلیت را فعال کرده‌اید، پاداش  اینستاگرام در طی این ۳۰ روز مشخص خواهد شد.
 • در این هنگام دست‌تان برای تعداد پخش ویدیو باز است.
 • توجه داشته باشید کسب درآمد با این روش به خلاقیت در ویدیو ریلز، جذب تعداد فالوور و تعداد بازدیدکنندگان و… بستگی دارد. در صفحه شما گزینه‌هایی برای کسب درآمد بیش‌تر وجود دارد و با انتخاب این گزینه‌ها، در نتیجه درآمد روی پخش هر ویدیو ممکن است در طول زمان تغییر کند. پس یادتان باشد حداکثر مبلغ پرداختی از حسابی به حساب دیگر متفاوت است.
 • پاداشی که شما دریافت خواهید کرد به فعالیت شما و حضور مستمرتان در اینستاگرام بستگی دارد.

از تبلیغات در ویدیوهای خود به منظور کسب درآمد از ریلز اینستاگرام استفاده کنید. زمانی که ادمین اینستاگرام ریلز را به اشتراک گذاشته‌ است، برای بهتر دیده شدن آن  باید از هشتگ‌های مرتبط با کسب وکار خود استفاده کند، افراد یا برندها را در ویدیو تگ کند، نام فایل صوتی استفاده شده در ویدیو را به دلخواه تغییر دهد، اطلاعات مکان را در جایی که Reels تولید شده است اضافه کرده در نهایت رویدادهای جمع‌آوری سرمایه را که از آن حمایت می‌کنید، اضافه کند.

نتیجه‌گیری

با خواندن این مقاله از آژانس دیجیتال مارکتینگ فرامهام متوجه شده‌اید که ریلز اینستاگرام چیست و برای افزایش تعداد بازدید آن چه کارهایی را باید انجام دهیم.

در آپدیت جدید این اپلیکیشن، کسب درآمد از طریق ریلز اضافه شده است.

می‌توانید با اشتراک گذاری ویدیوهای جذاب توسط ادمین اینستاگرام خود به درآمد دلاری برسيد. البته این آپشن در حال حاضر به کشور ایران اضافه نشده است اما با گذشت زمان حتما امکان پذیر می‌شود.

 

امتیازدهی

5/5

اشتراک گذاری در

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *