تکنیک های نوشتن بیو اینستا برای پیج کاری

تکنیک های نوشتن بیو اینستا برای پیج کاری

اولین و مهم‌ترین معضل بسیاری از افراد که در اینستاگرام فعالیت دارند، آشنانبودن با اصول نوشتن یک متن جذاب برای بیو یا بایو اینستاگرام است.

بیو هر پیچ اولین تصویری است که مخاطبان پیچ شما با آن مواجه می‌شوند، به همین جهت شما باید تمام تلاش خود را در راستای جذب مخاطب از طریق بیو انجام دهید. بایو اینستاگرام خود را به اندازه‌ای تاثیرگذار بنویسید که کاربران برداشت مثبتی از آن داشته باشند و بلافاصله پس از مشاهده آن دکمه فالو را بفشارند. در ادامه به بررسی بخش‌های مختلف بایو اینستاگرام می‌پردازیم و در نهایت دلایل مهم‌بودن نوشتن بیوگرافی در اینستا را بیان می‌کنیم، پس تا انتها با ما همراه باشید.

بیو اینستاگرام از چه بخش‌هایی تشکیل شده؟

بایو اینستاگرام از بخش‌های مختلف تشکیل شده است که در ادامه به معرفی و بررسی آن‌ها می‌پردازیم.

نام (Name)

نام نمایشی  نخستین بخش یک بایو است که در بالای متن بایو و زیر نام کاربری اصلی قرار دارد. این نام نسبت به متن بایو فونت درشت‌تری دارد، به همین خاطر بیش‌تر از متن اصلی بایو اینستاگرام به چشم می‌آید. همانطور که احتمالا می‌دانید برخلاف نام کاربری، هیچ محدودیتی حهت تعویض تعداد دفعات اسم پیچ وچود ندارد. اما با این وجود بهتر است که نام پیچ را زیاد تغییر ندهید و همیشه یکسان باشد تا برندسازی شما ساده‌تر و سریع‌تر انجام گیرد.

هنگام انتخاب نام پیچ حتما به فعالیت خود اشاره کنید. برای مثال اگر یک فروشگاه کیف و کفش دارید‌، نام فروشگاه را بصورت فروشگاه کیف و کفش اطمینان بنویسید و اطمینان را به تنهایی ننویسید. بطورکلی سعی کنید نام کاربری را همان نام کسب‌وکار خود قرار دهید.

احنمالا با خود می‌گویید که اگر از نام کسب‌وکار شما قبلا استفاده شده بود چه باید کرد و در این شرایط چه نامی باید انتخاب کرد؟ در این شرایط شما می‌توانید از ترکیب اسم برند و یک کلمه دیگر استفاده نمایید و هیچ نگرانی وجود ندارد.

نام کاربری (User Name)

نام کاربری یک نام اجباری است که شما باید برای پیچ خود انتخاب کنید. این نام همان نامی است که اشخاص می‌توانند در پست‌ها یا استوری‌های خود شما را منشن کرده یا تگ کنند. این نکته را در نظر داشته باشید که نام کاربری شما حتما باید به زبان انگلیسی باشد.

هر کاربر پس از واردشدن به پیچ شما پس از دیدن عکس پروفایل، چشمش به نام کاربری شما می‌افتد. به همین جهت در ابتدا که قصد راه‌اندازی یک پیچ اینستاگرام دارید، باید به فکر یک نام کاربری خوب باشید. این نام هنگام ساخت حساب کاربری در اینستاگرام تعیین می‌شود و شما می‌توانید در صورت نیاز از همان بخش آن را تغییر دهید.

مطلب پیشنهادیراه های افزایش بازدید ریلز اینستاگرام

ضمیر اشاره (Pronoun)

ضمیر اشاره بخش جدیدی است که به بایو اینستاگرام اضافه شده است و از آن‌جایی که در زبان فارسی ضمیر اشاره یکسانی برای جنسیت‌های مختلف داریم، هیچ نیازی به پرکردن این بخش وجود ندارد.

وب‌سایت (Website)

همانطور که از نام این بخش از بایو اینستاگرام مشخص است، شما باید آدرس وب‌سایت، کانال تلگرام و بطورکلی هر آدرسی که نیاز دارید را در آن قرار دهید. شایان ذکر است که شما می‌توانید در این بخش تنها یک آدرس اینترنتی اضافه کنید. البته برخی از شرکت‌های ایرانی هستند که این امکان را برای شما به وجود می‌آورند که در بخش وب‌سایت بتوانید چندین وب‌سایت اضافه نمایید.

بیو (Bio)

در این قسمت بیو اینستاگرام شما قرار می‌گیرد و تمام چیزهایی که تا به حال گفته‌ایم مربوط به همین قسمت است. فراموش نکنید که شما برای نوشتن بیو در اینستاگرام، محدودیت 150 کاراکتری دارید. برای نوشتن یک  بایو اینستاگرام حرفه‌ای هیچ نیازی وجود ندارد که شما دانش خاصی داشته باشید و تنها کافی است که هدف صفحه اینستاگرام خود را به خوبی درک کنید.

در بیو اینستاگرام خود از زمینه کاری خود یا خدماتی بنویسید که ارائه می‌دهید یا اینکه از مهارت و تجربه‌های خود بگویید. خوب است بدانید که به اشتراک مهارت‌ها و تجربه‌هایتان به شما کمک می‌کند که کسب‌وکار خود را بصورت حرفه‌ای نشان دهید و با ایجاد اعتماد در میان مخاطبان هدف به آن‌ها نشان دهید که در حال ارائه چه خدماتی هستید.

بخش های متخلف بیو اینستاگرام
بخش های متفاوت بیو

چرا نوشتن بیوگرافی کسب‌وکار اینستاگرام مهم است؟

همانطور که گفتیم بایو اینستاگرام نخستین بخشی است که افراد هنگام مراجعه به پیچ‌های مختلف، با آن مواجه می‌شوند. به همین خاطر می‌توان گفت بایو اینستاگرام تاثیری همانند تاثیر برخورد اول افراد با یکدیگر دارد.

بیو اینستاگرام در بسیاری از موارد نخستین راه ارتباطی شما و افرادی است که با کلیک‌کردن بر روی هشتگ اینستاگرام نام تجاری شما را پیدا کرده‌اند. در این شرایط آیا نام نجاری شما به اندازه‌ای واضح است که نشان دهد چرا باید شما را دنبال کند؟

بیو در اینستاگرام اگر بصورت حرفه‌ای و مناسب نوشته شود، فالوورها را تا حد بسیاری افزایش می‌دهد.  البته این بیو می‌تواند فالوورها را تبدیل به مشتری نیز کند. این بیو شخصیت برند شما را برجسته می‌کند.

تکنیک‌های نوشتن بیو حرفه‌ای اینستاگرام

امروزه بسیاری از افراد گمان می‌کنند که نوشتن بیوگرافی در اینستاگرام بسیار ساده و راحت است و هر افرادی از پس آن برمی‌آید. این افراد کمک‌گرفتن از ادمین حرفه‌ای اینستاگرام را امری بیهوده می‌دانند.

خوب است بدانید که نوشتن یک بیو حرفه‌ای در اینستاگرام به تفکر بالا و  استفاده از نکات و ترفندهای مختلف نیاز دارد. شما باید در حداکثر 150 کاراکتر تمام نکاتی که می‌خواهید افراد بدانند را بنویسید.

مهم‌ترین و اصلی‌ترین تکنیک‌های نوشتن بیو حرفه‌ای اینستاگرام عبارت است از:

 • نوشتن اسم اکانت
 • مهارت‌ها
 • کلمه‌های کلیدی
 • لینک وب‌سایت
 • شماره تماس
 • قراردادن ایمیل
 • استفاده از هشتگ‌های مناسب
 • استفاده از ایموجی
 • فاصله میان نوشته‌های بایو اینستاگرام
 • قراردادن لوکیشن
 • ساعت کاری
 • و…

جمع‌بندی

در مطالب فوق به معرفی بخش‌های مختلف بایو اینستاگرام پرداختیم و درنهایت تکنیک‌های نوشتن بیو حرفه‌ای را بیان کردیم. همانطور که گفتیم اولین و مهم‌ترین معضل بسیاری از افراد که در اینستاگرام فعالیت دارند، آشنانبودن با اصول نوشتن یک متن جذاب برای بیو یا بایو اینستاگرام است.

بیو اینستاگرام در بسیاری از موارد نخستین راه ارتباطی شما و افرادی است که با کلیک‌کردن بر روی هشتگ اینستاگرام نام تجاری شما را پیدا کرده‌اند. اگر در نوشتن بایو اینستاگرام با مشکل مواجه هستید، ادمین حرفه‌ای اینستاگرام می‌تواند کمک بسیاری به شما می‌کند.

آژانس دیجیتال مارکتینگ فرامهام یکی از آشناترین و معتبرترین شرکت‌های دیجیتال مارکتینگ است که خدمات مختلفی ازجمله خدمات دیجیتال مارکتینگ، طراحی گرافیکی، توسعه نرم‌افزار، وب‌سایت، سئو و… ارائه می‌دهد. شما می‌توانید در هر ساعتی از شبانه‌روز با کارشناسان ما در فرامهام تماس بگیرید و در رابطه با حوزه‌های مختلف ازجمله نوشتن بایو اینستاگرام از آن‌ها راهنمایی بگیرید.

 

امتیازدهی

5/5

اشتراک گذاری در

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *