طراحی سایت | طراحی وب سایت حرفه ای و جذاب در فرامهام

فهرست مطالب

رامین کمالی

طراحی سایت اولین اقدام برای بازاریابی اینترنتی به شمار می آید. در واقع لازمه‌ی یک کسب‌وکار اینترنتی موفق، داشتن یک وب‌سایت است. برای راه‌اندازی یک سایت اینترنتی شما ابتدا نیاز به هاست و دامین دارید. و از آن مهم‌تر طریقه راه‌اندازی سایت است که باوجود میزان سرمایه اولیه باید یکی از راه‌هایی که ذکر شده است را برای طراحی سایت انتخاب کنید. در ادامه در خصوص روش های مختلف طراحی سایت اطلاعاتی در اختیار شما قرار می دهیم. همچنین، اگر با کد نویسی آشنایی ندارید و مایل هستید برای کسب و کار خود وب سایت بسازید، می توانید با کارشناسان فرامهام در زمینه طراحی و راه اندازی وب سایت ارتیاط برقرار کنید. با ما همراه باشید.

برای ثبت سفارش طراحی سایت با کارشناسان ما تماس بگیرید (09107254843):

call us

مراحل طراحی سایت

طراحی سایت در فرامهام روال مشخصی دارد که به ترتیب پیاده سازی می شود. به طور کلی 3 نوع سایت وجود دارد. (ایستا static ، پویا dynamic و نیمه پویا). در سایت های ایستا طراحی 1 بار و معمولا با css و html و جاوا اسکریپت انجام می شود. این سایت ها بسیار کم تغییر می کنند مثلا سالی 1 الی 2 بار ویرایش محتوایی دارند. سایت های پویا پنل مدیریتی دارند و نیاز به دانش برنامه نویسی برای اعمال تغییرات در آن نیست. سایت های نیمه پویا یا فلش، مانند سایت های پویا عمل می کنند و قابل تغییر هستند اما تغییر در آن ها به سادگی انجام نمی شود و وسعت ایجاد تغییر هم محدود می باشد.

 طراحی سایت مرحله به مرحله

مزایای سایت های ایستا:

 1. شامل حجم کم کدنویسی می باشد. بنابراین سرعت بارگزاری بالایی دارد و همین موضوع باعث بهبود سرعت سایت (افزایش رتبه ی سئو) می شود.
 2. ساده بودن رعایت و پیاده سازی اصول سئو.
 3. هزینه ی به صرفه تر نسبت به سایت های پویا و نیمه پویا می باشد. (اما برای تغییرات آن هزینه ی زیادی باید پرداخت کنید و حتما به زبان برنامه نویسی تسلط کامل داشته باشید)
 4. هزینه ی سرور در سایت های ایستا کمتر از پویا است. به این دلیل که هرچه مقدار بازدید بیشتر شود سرور نیاز به حافظه ی RAM بیشتری دارد.
 5. از نظر مسائل امنیتی بسیار قوی می باشد.

مزایای سایت های پویا: 

 1. دارای پنل مدیریتی برای تغییرات محتوایی و بخش های مختلف سایت بدون نیاز به دانش برنامه نویسی می باشد. در واقع مناسب سایت هایی است که نیاز به تغییرات مداوم دارند. (دارای قابلیت مدیریت محتوا یا CMS و سفارشی سازی می باشد و معمولا مشکلات امنیتی در آن کمتر دیده می شود. حجم برنامه نویسی هم در این روش کمتر است بنابراین هزینه ی کمتری هم دارد.)
 2. هزینه ی تغییرات و اصلاح و افزودن و حذف ندارد.
 3. عدم محدودیت در تعداد صفحات سایت.
 4. به روز رسانی می تواند توسط چندین نفر انجام شود.

مزایا و معایب سایت های نیمه پویا:

این سایت ها دارای جذابیت بالا و وجود گرافیک و انیمیشن های زیاد می باشند. اما برای سایت هایی مناسب است که نیاز به نبلیغ ندارند. مثلا سیاستمداران، گروه های موسیقی، هتل های معروف، بازیگران و…

بعد از اینکه با توجه به نوع نیاز، مدل جنس سایت خود را انتخاب کردید برای طراحی سایت باید مراحل زیر را به ترتیب پیش ببرید:

مراحل طراحی سایت

1- انتخاب و خریداری هاست و دامنه

کیفیت فضای هاست و سرویس دهنده ی اینترنتی بسیار مهم است. اگر سایت به بهترین شکل طراحی شود اما هاست مناسبی نداشته باشد، فایده ای ندارد. با نام وب سایت شما در مرورگر مشاهده می شود. دامنه حکم برند برای شرکت شما را دارد.

2- برنامه ریزی ساخت سایت و پیدا کردن نیاز های اصلی برای صفحات سایت

اولین و مهم ترین گام در طراحی سایت، یافتن نیازمندی های پروژه به صورت کامل می باشد. در این مرحله باید مشخص شود سایت قرار است چه امکاناتی را داشته باشد. این اطلاعات در قالب یک پروپوزال به مشتری ارائه می شود. شرکت فرامهام بر اساس پروپوزالی دقیق تمام نیازمندی های شما را قبل از طراحی سایت دسته بندی می کند.

3- تحقیق بررسی محتوای سایت

در این مرحله به آنالیز و بررسی نیازمندی ها و تحلیل محتوا می پردازیم و بهترین راهکار را پیشنهاد می دهیم. محتوا می تواند شامل متن و عکس و لوگوی تجاری، متن صفحه ی درباره ی ما، نمونه کارها، متن صفحه ی تماس با ما، صفحه ی خدمات و محصولات و … باشد.

مرحله ی تحلیل طراحی سایت

4- ارائه ی طرح اولیه 

طرح اولیه به صورت یک طرح گرافیکی از سایت می باشد. تمام صفحات سایت مثل صفحه ی تماس با ما، صفحه ی خدمات، محصولات و … به صورت گرافیکی طراحی می شود و در اختیار کارفرما قرار میگیرد.

کدنویسی طراحی سایت

5-طراحی قالب اصلی سایت

در این مرحله تمام جزئیات و ملاک های طراحی ایده آل مانند رنگ سازمانی، لوگو و … در نظر گرفته می شود. محیط وب سایت هم کاملا با اصول کاری و تجاری کارفرما مورد مطابقت قرار داده می شود. طبق قانون، کارفرما می تواند تغییرات را تا 30 درصد در این قسمت اضافه کند.

6- کدنویسی کل سایت

طرح نهایی و تایید شده در این قسمت آماده ی کدنویسی می شود. توجه داشته باشید که کدهای سایت حکم ستون های یک ساختمان را دارند و باید به بهترین و بهینه ترین حالت ممکن کدنویسی شوند. فرامهام در قسمت کدنویسی طراحی سایت، جدیدترین استانداردهای تکنولوژی روز دنیا را استفاده می کند. برای اینکه کاربر به بهترین نحو ممکن سایت را مشاهده کند، از ترکیب jquery، css،html و java script استفاده می شود. در واقع به قسمت های UI و UX بسیار توجه شده تا بهینه باشد. ( این قسمت استاتیک می باشد). در قسمت کدنویسی سمت سرور که داینامیک می باشد، زبان برنامه نویسی معمولا PHP است و از قالب و پلاگین های آماده استفاده نمی شود و کد ها از صفر تا 100 به طراحی متخصصین فرامهام است. به همین دلیل تسلط کامل به کل سایت دارید و اگر خطا یا تغییری بخواهید ایجاد کنید به راحتی انجام می شود. توجه کنید که کدنویسی در سرعت سایت نیز نقش بسزایی دارد.

7- وارد کردن اطلاعات اولیه به سایت 

در این مرحله از طراحی سایت، دیتاگذاری اولیه انجام می شود. برخی از اطلاعات را وارد سایت می کنیم تا خام نباشد همچنین اگر خطایی در این قسمت شناسایی شود، رفع می گردد.

8- تست و بازنگری سایت 

در قسمت تست و بازنگری سایت، یک فضای هاست نمونه در اختیار کارفرما قرار میگیرد. توجه کنید در این مرحله از طراحی سایت اگر کارفرما درخواست تغییر بدهد، فقط تا 15 درصد از آن رایگان می باشد و بقیه شامل هزینه می شود.

9- تحویل و آموزش کامل کار با پنل مدیریتی سایت

در مرحله ی نهایی طراحی سایت، یک جلسه برای آموزش و انتقال تمام اطلاعات با کارفرما گذاشته می شود. یک دوره ی آزمایشی هم برای کارفرما در نظر گرفته شده است تا با محیط سایت تمرین کند.

10- بارگزاری وب سایت در اینترنت و وب

فایل ها را در فضای هاستی که خریداری شده بارگزاری و upload می کنیم تا قابل بازدید برای کاربران باشد.

در مورد هزینه های طراحی سایت، هزینه ی سایت استاتیک به مراتب کمتر از سایت های پویا می باشد. اما توجه کنید که این هزینه فقط برای ظاهر سایت می باشد و اگر در آینده شما قصد تغییر محتویات یا اضافه و ویرایش کردن قسمتی از سایت را داشته باشید باید هزینه ی بسیار بالایی برای این تغییر بپردازید. در حال حاضر به جز سایت های کارت ویزیت آنلاین، سایت دیگری در زمینه ی نوع ایستا دیده نمی شود. به طور کلی ساخت سایت به صورت حرفه ای و اصولی، ارزان نیست! زمان و وقتی که برنامه نویسان حرفه ای برای ارائه ی مسائل امنیتی و ظاهر و سرعت سایت می گذارند، با پول کم منطقی نیست.

برای اطلاع دقیق و مشاوره ی رایگان در مورد طراحی سایت به صورت اختصاصی توسط شرکت فرامهام می توانید با آی دی و یا شماره ی تماس زیر ارتباط بگیرید.

button

شماره تماس تلفنی: 09107254843

انواع طراحی‌سایت

طراحی سایت با قالب‌های آماده

در این نوع طراحی سایت چند نمونه از قالب‌های از پیش طراحی‌شده با سیستم‌های مدیریت محتوای قوی (cms)به شما ارائه می‌شود; بعد از انتخاب قالب با دراختیار قرار دادن محتوا موردنیاز جهت بارگزاری بر روی سایت، کار طراحی و آماده‌سازی سایت شما شروع می شود.

 

مزایا این طرح:

 • با توجه به نیمه آماده بودن قالب وب‌سایت با سرعت بیشتری آماده می‌گردد;  اکثر زمان صرف بارگذاری مطالب روی سایت می‌شود.
 • هزینه طراحی وب‌سایت پایین می‌آید. اکثر هزینه صرف پشتیبانی، امنیت و شخصی‌سازی قالب و… می‌شود.
 • قالب وب‌سایت خود را از تنوع بسیاری انتخاب می‌نمایید.
 • با استفاده از قالب‌های نیمه آماده، در مورد سایت مدنظرتان خیالتان از بابت استاندارد بودن قالب و رنگ‌بندی راحت خواهد بود.

معایب این طرح:

 • در این قالب‌ها تمام آن چیزی که شما مدنظرتان است; قابل پیاده‌سازی نیست و فقط قابلیت‌هایی که قالب انتخابی شما دارد قابل‌استفاده خواهد بود.
 • درصورتی‌که از قالب‌های نیمه آماده وب‌سایت استفاده می‌کنید; با توجه به میزان استفاده بالای این قالب‌ها برای طراحی وب‌سایت ممکن است برند سازی شما لطمه وارد نماید;  و کاربر احساس کند که برند شما ضعیف است.
 • قالب‌های نیمه آماده وب‌سایت معمولاً کیفیت پایین تری نسبت به طرح‌های دیگر دارند که ممکن است باعث عدم اعتماد کاربران شما به وب‌سایت شما گردد.
 • این قالب‌ها زمانی که توسط افراد مبتدی مورداستفاده قرار می‌گیرد معمولاً ایمن‌سازی نمی‌گردد;  وب‌سایت دچار مشکلات امنیتی می‌گردد؛ بنابراین وقتی از این طرح استفاده می‌کنید می‌بایست این کار زیر نظر کارشناسان طراحی وب انجام گردد تا ایمن‌سازی وب‌سایت به‌درستی انجام شود.
 • حق تألیف (copy & write) متعلق به شما نخواهد بود.

طراحی سایت با قالب اختصاصی

در این حالت طراحی سایت شما بازهم بر پایه سیستم‌های مدیریت محتوا قوی موجود، طراحی‌شده و ساخته می‌شود. و فقط قالب گرافیکی سایت توسط طراحان مجرب گرافیک طراحی‌شده و پیاده‌سازی می‌شود;  بعد از پیاده‌سازی قالب گرافیکی کار اتصال قالب به سیستم مدریت محتوا انجام می‌شود و محتوا موردنظر شما بارگزاری می‌شود.

مزایا این طرح:

 • چنانچه برای توسعه وب‌سایت خود در آینده برنامه‌ریزی کرده‌اید و می‌خواهید وب‌سایتی حرفه‌ای با توجه به نیاز خود و کسب‌وکارتان ایجاد نمایید می‌بایست قالب اختصاصی انتخاب نمایید تا طراح سایت مطابق باسلیقه و نیاز شما وب‌سایت شمارا طراحی کرده و آماده توسعه آن در آینده باشد.
 • حق تألیف (copy & write) متعلق به شما خواهد بود.
 • می‌توانید با ایجاد طراحی خلاق بین خود و رقبایتان تفاوت ایجاد نمایید تا خدمات و محصولات شما از دید بازدیدکننده متمایز شوند.

معایب این طرح:

 • با توجه به محدودیت cms برای پیاده‌سازی ایده‌های جدید و درخواست‌های خاص این نوع سیستم توصیه نمی‌شود.
 • این طرح ممکن است اگر طراحی ضعیف باشد از استانداردهای درست پیروی نکند.
 • و به علت cms های آماده از امنیت بالایی برخوردار نیست.

طراحی اختصاصی سایت

این نوع طراحی سایت  از صفرتا صد توسط متخصصان مجرب کد نویسی و طراحی می‌شود. به این صورت که ابتدا طرح موردنظر شما با طراح بر روی کاغذ پیاده‌سازی شده بعد طراح، طرح گرافیکی را تحویل برنامه‌نویس می‌دهد سپس کل پروژه و پنل مدیریتی را کدنویسی و پیاده‌سازی می‌کند.

مزایا این طرح:

 • این نوع وب‌سایت‌ها از همان اول بر پایه نیاز مشتری ازلحاظ گرافیک و پنل سایت، پیاده‌سازی می‌شود.
 • در صورت داشتن ایده نو برگشت چندده برابری هزینه اولیه طراحی سایت، برای مشتری اتفاق می‌افتد. اکثر سایت‌های پردرآمد از طراحی‌های اختصاصی استفاده می‌کنند.
 • این طرح به علت داشتن cms های اختصاصی از امینت به شدت بالایی برخوردار است.
 • حق تألیف (copy & write) متعلق به شما خواهد بود.
 • می‌توانید با ایجاد طراحی خلاق بین خود و رقبایتان تفاوت ایجاد نمایید تا خدمات و محصولات شما از دید بازدیدکننده متمایز شوند.

معایب این طرح:

 • پرداخت هزینه بالا نسبت به دو طرح گذشته.
 • مدت‌زمان طراحی و به ثمر رسیدن این طرح نسبت به طرح‌های دیگر بیشتر است.
 • نیاز به پشتیبانی مستمر یک نیرو متخصص بر روی سایت شما

برای مشاهده تمام نمونه‌ها کلیک کنید.

برای ایجاد این نوع طرح می‌توان از زبان‌های مختلف برنامه‌نویسی مانند PHP و ASP استفاده کرد.

دیدگاه خود را بنویسید