خدمات سرچ کنسول

خدمات سرچ کنسول

زمانی که نام خدمات سرچ کنسول را می‌شنویم باید بدانیم وب سایت‌ها برای اینکه بتوانند کار خود را بهتر انجام دهند باید سایت خود را در کنسول گوگل ثبت نمایند. در واقع دیدن سیر صعودی نمودار برای خدمات سئو نشان دهنده میزان موفقیت شما در گوگل می‌باشد لذتش کمتر از این بازی‌ها نمی‌باشد. بین گوگل و صاحبان وبسایت یک دوستی دیرینه وجود دارد زیرا گوگل مسیر هدایت کاربران به سمت وب سایت را فراهم می‌کند و وب سایت‌ها نیز انتظار‌هایی از گوگل دارند. در اینجا گوگل عمل واسطه‌گری را بین کاربران و صاحبان وب سایت انجام می‌دهد و سرچ کنسول عمل عیب‌یابی وبسایت‌ها را انجام می‌دهد.

سرچ کنسول چیست؟

سرچ کنسول (Search console) با به کار‌بردن ابزار‌هایی با کارایی بالا با نشان‌دادن آمار‌های درست و دقیق شروع به تحلیل سایت و برطرف کردن مشکلاتی که ممکن است به وجود آید می‌کند. در واقع روزانه سرچ‌های فراوانی در گوگل انجام می‌شود. به نمایش درآوردن سایت در گوگل ضروری می‌باشد زیاد در صورتی که سایت شما در سرچ‌های نخستین گوگل بالا نیاید در رقابت با دیگر همکاران خود عقب می‌مانید. وظیفه سرچ کنسول اطلاع‌رسانی به مدیران وب سایت‌ها در مورد درست نشان دادن سایت موتور‌های جستجو می‌باشد.

جهت خدمات گوگل سرچ کنسول با تیم فناوری اطلاعات و ارتباطات آژانس دیجیتال مارکتینگ فرامهام در ارتباط باشید :

شماره تماس تلفنی: 09921611321

تنظیمات حرفه‌ای ابزار سرچ کنسول

Setting یا همان ابزار سرچ کنسول یکی دیگر از خدمات سرچ کنسول می‌باشد که برای شخصی‌سازی حساب‌ سرچ‌ کنسول ساخته‌ شده‌ است. در این بخش شما می‌توانید دو کار انجام دهید. نخست ویرایش حساب کاربری می‌باشد و دوم اینکه قادر خواهید بود تا کاربران دیگر را به حساب کاربری خودتان بیفزایید.
در واقع دو بخش setting عبارتند از:

Ownership Verification

در این بخش اطلاعات در مورد تأیید مالکیت وب سایت شما در سرچ کنسول معلوم می‌گردد. برای تأیید هویت راه‌های زیادی وجود دارد که بهترین و آسان‌ترین راه فایل HTML می‌باشد که سرچ کنسول این خدمات را به شما ارائه می‌دهد. زمانی که وب سایت شما مورد تأیید قرار گرفته‌ باشد این پیغام you are verified owner به شما نشان داده‌می‌شود. همچنین گوگل مسیری را که تأیید وبسایت کرده‌اید به شما نشان خواهد داد.

Users and permmisions

این بخش به شما کمک می‌کند تا علاوه بر خودتان همکاران دیگر خودتان را به سرچ کنسول بیفزاید. زمانی که روی گزینه add user کلیک می‌کنید صفحه برای شما گشوده می‌شود که در آن می‌توانید آدرس‌ایمیل فردی را که می‌خواهید ثبت کنید. شما می‌توانید فقط جیمیل را در اینجا ثبت نمایید.

در اینجا گزینه‌ای به نام permission وجود دارد که مقدار دسترسی به حساب سرچ کنسول را مشخص می‌کند. Full بیانگر این است که‌ ایمیلی که ثبت شده است همه قسمت‌های سرچ کنسول شما را زیر نظر دارد و قسمتی را که کاربران را در آن اضافه می‌کنید نیز می‌تواند کنترل کند و توانایی اضافه کردن وحذف کردن آن‌ها را دارد.

Restricted در دسترسی به سرچ کنسول شما محدودیت ایجاد می‌کند که استفاده از آن را پیشنهاد می‌کنیم. اگر اعتماد کافی به همکاران خود داشتید می‌توانید روی گزینه ADD  کلیک انجام دهید. از کاربرد‌های دیگر setting حذف حساب کاربری می‌باشد که در صورت تمایل به انجام این کار از طریق گزینه remove property توان انجام این کار را دارید و همه اطلاعات کاربری شما دیلیت می‌شود.

مطالعه بیشتر: کسب درآمد دلاری از گوگل پلی

انواع خدمات در سرچ کنسول

انواع-خدمات-در-سرچ-کنسول

انواع خدمات سرچ کنسول عبارتند از:

خدمات سرچ کنسول؛ نصب اصولی سرچ کنسول

درست کردن خطا‌های گزارش coverage

خدمات سرچ کنسول؛ پیدا کردن علت اسپم بودن و پنالتی گوگل

گزارش از صفحات سایت به وسیله کلمات کلیدی

خدمات سرچ کنسول؛ آنالیز پیشرفته لینک‌های سایت

نصب اصولی سرچ کنسول

برای آنالیز وبسایت مخصوصاً وبسایت‌هایی که نوپا می‌باشند نصب سرچ کنسول لازم و ضروری می‌باشد. نخست لازم است تا از گوگل برای رصد کردن اطلاعات نمودار‌هایی که در ارتباط با سایت‌های دیگر است اجازه بگیرید. می‌توانیم اعداد و آمار را از سایت بگیریم. در اینجا گام به گام به نصب اصولی سرچ کنسول می‌پردازیم.

اتصال سایت به سرچ کنسول

 • به صفحه سرچ کنسول وارد می‌شویم.
 • وارد اکانت گوگل خود شوید.
 • برای اینکه بتوانیم همه ابزار‌های سایت گوگل را نصب کنیم به جیمیل نیاز داریم.
 • در اینجا باید وارد لینک نصب سرچ کنسول بشویم و بعد از آن روی start now کلیک کنیم.
 • تأیید مالکیت سایت
 • این مرحله بسیار مهم می‌باشد که از دو روش استفاده می‌کند. Domain و url perfix
 • روشdomain پیچیده‌تر می‌باشد.

جهت اتصال سرچ کنسول با تیم فناوری اطلاعات و ارتباطات آژانس دیجیتال مارکتینگ فرامهام در ارتباط باشید

شماره تماس تلفنی: 09921611321

1- اتصال سرچ کنسول با Url perfix

Url perfix آسانترین راه می‌باشد که اول باید ادرس سایت بطور کامل وارد شود.

  • دانلود فایلhtml
  • وارد host شده و فایل html را انتخاب می‌کنیم.
  • فایل را آپلود کرده دکمه verify را می‌زنیم تا اعتبار سنجی انجام شود.
   در روشhtml tag یک تگ را کپی کنید و در قسمت head سایت بگذارید.
   اگر از yoast سئو استفاده می‌کنید وارد افزونه‌ها و سپس ابزار‌های وب مستر شوید و کد تأییدیه گوگل  را بزنید و تغییرات را ذخیره می‌کنید.
  • در روش گوگل آنالیتیکس google analytics نخست آن را نصب کرده و کد مورد نظر را وارد کنید و با زدن verify اعتبار سنجی انجام می‌شود.

2- اتصال سرچ کنسول با روش domain

 • Domain را وارد کرده و سپس یک dns ایجاد کنید و دکمه وریفای را بزنید.
 • با پشت سر گذاشتن مراحل بالا اتصال ما به سرچ کنسول انجام می‌شود اما برای دریافت دیتا و آمار اطلاعات گوگل نیاز به بارگذاری نقشه سایت داخل سرچ کنسول می‌باشد.
 • این مرحله باید به گوگل اثبات شود سایت برای شما است و شما مالک آن هستید.

کانفیگ 0 تا 100 سرچ کنسول سایت شما

در این قسمت با خدمات سرچ کنسول و نحوه استفاده از آن آشنا خواهیم شد.

خدمات سرچ کنسول؛ افزودن سایت به گوگل سرچ کنسول

نخست وارد سایت شوید و سپس سایت مربوط به خود را تأیید نمایید. روش تأیید سایت عبارتند از HTML ،txt، قطعه کد HTML

کشور مورد نظر خود را انتخاب کنید.

گوگل به راحتی متوجه می‌شود سایتی که شما انتخاب کرده‌اید به کدام کشور اشاره دارد. برای این منظور آن‌ها به این اطلاعات توجه می‌کنند.

 • آدرس نوشته‌شده در وب سایت شما
 • مکان سرور شما
 • کشوری که فراوان‌ترین بک لینک را از آن می‌گیرید.
 • زبانی که با آن محتوا‌نویسی انجام دادید.
 • Cctld شما
 • دادن لینک به سرچ کنسول google analytics
 • بررسی مشکلات امنیتی
 • مشکلاتی که باعث آسیب رسیدن به شما می‌شود مورد بررسی قرار گیرد. اینکار از طریق security issues انجام می‌گیرد.

خدمات سرچ کنسول؛ افزودن site map

معمولاً این عمل برای سایت‌های بزرگ و فروشگاه اینترنتی انجام می‌گیرد و با آپلود کردن نقشه سایت شروع می‌شود. در صورت اجرای وردپرس با yoast این نقشه از قبل وجود دارد اما اگر هنوز نقشه‌ای به وجود نیامده است باید به yoast بروید.

خدمات سرچ کنسول؛ رفع خطا‌های سرچ کنسول

خدمات-سرچ-کنسول-رفع-خطا‌های-سرچ-کنسول

بعد از اینکه خطا‌ها نشان‌ داده‌شد و مسیر دسترسی به آن را آموختیم نوبت به برطرف کردن این خطا می‌رسد.

جهت رفع خطاهای سرچ کنسول با تیم فناوری اطلاعات و ارتباطات آژانس دیجیتال مارکتینگ فرامهام در ارتباط باشید

شماره تماس تلفنی: 09921611321

ایندکس

به این معنی است که گوگل صفحه‌ای از سایت شما را مورد بررسی قرارداده و آن را سیو کرده‌است. در صورت ایندکس شدن صفحه امتیاز خوب سئو در نتایج جستجو  به نمایش در می‌آید. اما اگر صفحه ایندکس نشود حتی اگر محتوای خوبی داشته باشید باز هم گوگل آن را نادیده می‌گیرد.

خدمات سرچ کنسول؛ نوایندکس

فرمانی است که شما به گوگل خواهید داد. این دستور از گوگل می‌خواهد که صفحاتی را که مد نظر شما است ایندکس نکند.

رفع خطاهای سرچ کنسول؛ کنونیکال

هنگامی که چند صفحه شبیه به هم دارید و نمی‌خواهید حذف شود باید همه این صفحات را روی یکی از آن‌ها که می‌خواهید در نتایج سئو نمایش داده‌شود کنونیکال کنید.

رفع خطاهای سرچ کنسول؛ ریدایرکت

معنی انتقال کاربر از یک آدرس به آدرس دیگر می‌باشد.

رفع خطاهای سرچ کنسول؛ ارور ۴۰۴

برای حذف صفحه‌ای که اکنون در آن هستید اگر دوباره وارد همین صفحه شوید یک ارور ۴۰۴ به شما داده‌می‌شود.

خدمات سرچ کنسول؛ رفع خطای ری دایرکت در سرچ کنسول

برای برطرف کردن مشکل باید از درست بودن آدرس اطمینان حاصل کنید. ممکن است این مشکل به خاطر پشت سرهم ریدایرکت کردن چند صفحه یا مشکلات فنی و یا ممکن است به شکل طولانی بودن آدرس باشد.

رفع خطای نو ایندکس

این خطا مربوط به زمانی است که شما به گوگل دستور ایندکس داده‌اید و از طرفی دیگر در آن تگ نو ایندکس استفاده کرده‌اید. برای رفع این خطا باید همه دستور‌ها را ایندکس یا برعکس کنید.

خدمات سرچ کنسول؛ خطای ۴۰۴در خدمات سرچ کنسول

این خطا مربوط به زمانی می‌شود که شما خطا ۴۰۴ در سایت دارید. اما زمان بررسی سایت خطای ۲۰۰ را که کد صفحاتی است که مشکل ندارد دریافت می‌کند. در واقع خطای ۴۰۴ به علت مشکلات فنی سایت می‌باشد که به صورت خودکار ساخته‌می‌شود و همچنین این خطا به علت وجود صفحات دسته‌بندی خالی که محتوایی ندارد ایجاد می‌شود. برای رفع این خطا باید صفحه مورد نظرتون را به صفحه دیگر ریدایرکت کنید و با اینکه محتوایی در داخل صفحه خالی قرار دهید تا از این ارور خارج شود.

رفع خطای ۴۰۱

این خطا در مورد خواسته شما در ایندکس شدن سایت می‌باشد اما مدیر سایت برای این خواسته شما محدودیت ایجاد کرده است. باید محدودیتی که برای گوگل ایجاد شده است را برطرف کنیم. اگر از رمز استفاده کردید آن را کاملاً دیلیت کنید تا کارشناسان گوگل بتوانند به راحتی وارد شوند.

رفع خطاهای سرچ کنسول؛ رفع خطای ۴۰۴

این خطا در اثر آدرس اشتباه و یا حذف صفحه ریدایرکت نشده به وجود می‌آید. برای رفع باید صفحه مورد نظر را دایرکت کنید و به صفحه اصلی سایت بروید و یا اینکه آدرس را از سایت مپ در بیاورید.

Issue submitted URL has Crawl

این خطا زمانی به وجود می‌آید که شما از گوگل خواسته‌اید تا صفحاتی را ایندکس کند و گوگل در هنگام بررسی دچار مشکل شده است و در قالب هیچ کدام از خطا‌ها نمی‌تواند آن را بررسی کند. دلیل این امر می‌تواند به خاطر کد‌نویسی ضعیف باشد. برای رفع این خطا اولین گام حذف کردن آن و اینکه توجه کنید که چه خطایی در پشت آن قرار دارد. برای رفع این خطا لینک پیج مورد نظر خودتان را در بخش url  inspection قرار بدهید بعد از انجام این کار گوگل در صفحه دیگری کاملاً مشکلات را برای شما توضیح می‌دهد.

خدمات سرچ کنسول؛ بررسی علت افت یا اسپم بودن و یا پنالتی گوگل

خدمات-سرچ-کنسول-بررسی-علت-افت-یا-اسپم-بودن-و-یا-پنالتی-گوگل

در خدمات سرچ کنسول هرگاه سایتی را که می‌سازید از قوانین گوگل تبعیت نکند جریمه می‌شود. در این هنگام می‌گوییم با پنالتی سایت گوگل روبرو شده‌ایم. به دلایل مختلف می‌تواند پنالتی انجام بگیرد.

1.خرید و فروش بک لینک

پنالتی شدن توسط گوگل فقط در زمان تغییر الگوریتم اتفاق نمی‌افتد. در واقع اگر از روش اسپم برای سئو کردن مطالب خود استفاده کنید پنالتی خواهید شد. الگوریتم‌های گوگل به صورت خودکار عمل می‌کند. خزنده‌ها در هنگام خزیدن در سایت شروع به سنجش معیار‌ها کرده و در صورت تشخیص سایت به عنوان پنالتی ان را مشمول جریمه می‌کنند. در صورت خرید لینک و یا فروش بک لینک شما در حال گسترش و پخش لینک غیر طبیعی می‌باشید. خزنده‌ها به راحتی قادر به شناخت این لینک‌ها هستند. ویژگی‌های لینک‌هایی که خرید و فروش می‌شوند عبارتند از:

 • اضافه شدن لینک‌های زیاد به سایت
 • نبودن در سایت مرتبط با سایت خود
 • زیاد بودن تعداد لینک‌های سایت لینک دهنده

2.معاوضه بک لینک

معاوضه بک لینک درست است که در ازای پرداخت پول نمی‌باشد اما به علت غیر طبیعی بودن آن اسپم می‌باشد. غیر طبیعی بودن یعنی سایتی که لینک می‌دهد، در ازای محتوای خوب شما لینکی به شما نمی‌دهد و فقط هدف آن بک لینک برای سایت خودش است.

3.تعداد زیاد بک لینک یک سایت

از بک لینک‌های غیر طبیعی دوری کنید در غیر اینصورت باید جریمه بپردازید.

4.مورد هدف قرار دادن انکر

لینک‌های با انکر تکست مشخص برای بهبود صفحه مناسب نیست.
مطالب کپی و تکراری که با بررسی الگوریتم پاندای گوگل مشخص می‌شود باعث پایین آمدن امتیاز سایت خواهد شد.

5.بالا رفتن تعداد صفحات ۴۰۴

6.بک لینک گرفتن از اسپم

7.استفاده فراوان از یک کلمه کلیدی

8.بک لینک‌های بوجود آمده توسط سایت‌های رقیب

به کار بردن تبلیغات پاپ آپ

9.وجود پاپ آپ در سایت

10.استفاده از تگh۱ به میزان زیاد

11.عوض شدن فاکتور‌های مورد نظر الگوریتم گوگل

12.هک شدن سایت

13.پایین بودن سرعت لود

14.بکار بردن ریدایرکت‌های غیر اصولی

15.صفحاتی که پر از لینک است

16.گذاشتن لینک‌های پنهان در صفحه

17.ایجاد لینک‌های شکسته زیاد در محتوای سایت

18.لینک دهی زیاد

19.از دسترس خارج شدن به صورت طولانی مدت

20.وجود لینک فارسی در صفحه انگلیسی

21.اشتباه وب مستر به خاطر محدود کردن ربات‌های گوگل

22.خطای گوگل در شناسایی سایت به عنوان اسپم

23.بهینه‌سازی زیاد از حد

گزارش کامل از صفحات سایت بر اساس کلمات کلیدی

زمانی که می‌خواهیم صفحه‌ای در وب سایت داشته باشیم برای آن دسته‌ای از کلمات کلیدی را در نظر می‌گیریم.  اما باید در نظر داشته باشیم که روش انتخاب کلمات کلیدی از اهمیت زیادی برخوردار است. نکته مهمی که باید مد نظر داشته باشیم مقدار قدرت وب سایت می‌باشد که نقشی اساسی در نتیجه‌های سرچ گوگل دارد.

1.میزان سختی کلمات کلیدی مورد نظر

میزان سختی کلمات کلیدی رابطه آن را با دیگر کلمات کلیدی مشخص می‌کند. هرچه سطح رقابت بیشتر باشد سطح اسپم کلمات هم بیشتر خواهد بود. همچنین بالا بودن زیاد سختی کلمات باعث کم شدن سطح رتبه خواهد شد.

2.متناسب بودن کلمات کلیدی محتوای صفحه سایت

از زیاده گویی پرهیز کنید. سعی کنید در مورد کلماتی که غیر مرتبط با کلمه کلیدی شما است زیادصحبت نکنید.

3.بازخورد مثبت کلمات کلیدی

برای اینکه بتوانیم بیشترین استفاده را از بازدید‌های سایت‌ داشته باشید باید به اصل بازخورد آن توجه کنید. یعنی بر روی عبارات و کلماتی کار کنید که هدف شما را مشخص می‌کنند.

خدمات سرچ کنسول؛ آنالیز حرفه‌ای لینک‌های سایت

در بین همه ابزار‌های رایگان برای بررسی سایت که بسیار کاربرد فراوان دارد و سایت های داخلی و خارجی را تجزیه و تحلیل می‌کند این ابزار بسیار مورد توجه‌ قرار گرفته‌است. در واقع این وسیله می‌تواند لینک‌های ورودی و خروجی را تجزیه و تحلیل کند. همچنین اطلاعات کافی برای علاقمندان در مسیر بهینه‌سازی وب سایت ایجاد کند.

در خدمات سرچ کنسول یکی از نکته‌های مهم برای تجزیه و تحلیل کردن لینک سنجش لینک‌های دریافتی با سایت‌های رقیب می‌باشد. با وارد کردن اسم دامنه یا آدرس سایت می‌توانید از این ابزار رایگان استفاده نمایید. بعد از آن با وارد کردن کد ضبط و زدن دکمه آنالیز اطلاعات به شما داده می‌شود.

خدمات سرچ کنسول برای چه افرادی مناسب است؟

خدمات-سرچ-کنسول-برای-چه-افرادی-مناسب-است

خدمات سرچ کنسول برای همه افرادی که رابطه مستقیم با وب سایت و بالا رفتن رتبه‌های آن دارند اهمیت زیادی دارد. مخصوصاً مدیر و ادمین سایت از افرادی هستند که خدمات سرچ کنسول برای آن‌ها بسیار مفید است. متخصصان سئو هم از افرادی هستند که کارکردن با خدمات سرچ کنسول برای آنها بسیار مهم می‌باشد. همچنین صاحبان وب سایت افرادی هستند که به وسیله سرچ کردن و کمک‌گرفتن از گزارش‌های آن می‌توانند پایان کار سئو کار رامورد ارزیابی قرار دهند.

هزینه خدمات سرچ کنسول

 • عوامل مختلفی بر روی هزینه خدمات سرچ کنسول تأثیر‌گذار است.
 • سطح رقابت در بین کلمات کلیدی
 • طول عمر سایت و زمان ثبت دامنه
 • سطح فعالیت رقیبان در فضای آنلاین
 • میزان محتوای تخصصی مرتبط با خدمات و کیفیت آن‌ها
 • موقعیت اکنون سایت در قیاس با سایت‌های رقیب
 • تعداد کلمات کلیدی که در ارتباط با بالابردن کیفیت سئو هستند
 • مشاوره، گروه حرفه‌ای و در نهایت پشتیبانی سئو

سوالات متداول در مورد خدمات سرچ کنسول

آیا سرچ کنسول شامل هزینه می‌شود؟

خیر .سرچ کنسول کاملا رایگان است و بوسیله گوگل طراحی و در اختیار مدیران سایت قرار می‌گیرد تا بتوانند بر روی سایت خود نظارت بیشتری داشته باشند.

آیا گوگل آنالیتیکس همان سرچ کنسول می‌باشد؟

خیر.این دو جدا از هم می‌باشند .گوگل آنالیتیکس تمرکزش بر روی کاربران است، اما سرچ کنسول تمرکز خود را بر روی موتور های جستجو گذاشته‌است.

برای کار کردن با سرچ کنسول حتماً باید متخصص سئو بود؟

سرچ کنسول در واقع وسیله ای برای صاحبان وب سایت و سئو کاران ومتخصصان سئو  می‌باشد. برای کار با این ابزار نیازی به دانستن اطلاعات پیچیده و سنگین نمی باشد.

سخن پایانی؛ خدمات سرچ کنسول

خدمات سرچ کنسول در واقع ابزاری برای عیب‌یابی نتایج سرچ گوگل می‌باشد. سرچ کنسول برای کاربرانی که از طریق گوگل وارد می‌شوند مفید می‌باشد. همچنین از طریق این خدمات متوجه می‌شوید که وب سایت شما در هنگام جستجو در چه موقعیتی قرار دارد و در صورت وجود مشکل در وبسایت در صدد برطرف کردن آن و پیدا کردن مخاطبان مورد نظرتان اقدام می‌کنید.

 

امتیازدهی

5/5

اشتراک گذاری در

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *