خدمات کپی رایتینگ برای چه افرادی مناسب است؟ 

خدمات کپی رایتینگ

خدمات کپی رایتینگ باید به گونه‌ای باشد که موتورهای جستجو به آن عبارات جلب شوند و خدمات و محصولات شما را با استفاده از آن کلمات درک کنند. یک سرویس کپی رایتینگ خوب می‌تواند به گونه‌ای باشد که اهداف بازاریابی و تبلیغات به خوبی کلماتشان را بیان کنند و خواننده را برای خرید ترغیب نمایند. کپی رایترها، حرفه ای هستند که بر هنر زبان، بازاریابی دیجیتال و تکنیک‌های متقاعدکننده تسلط دارند و می‌توانند به شما در فروش بیشتر کمک کنند. اما این را بدانید که کپی رایتینگ جادوگری نیست! اگر محصول یا خدمات شما کیفیت لازم را نداشته‌باشد کار کپی رایتر موثر نخواهد بود.

کپی رایتینگ چیست؟

کپی رایتینگ که زیر مجموعه ای از خدمات دیجیتال مارکتینگ است و درواقع ایجاد متنی قانع‌کننده برای مخاطب هدف است که به طور موثر و کارامد یک محصول، خدمات یا مفهوم را برای فرد مورد نظر بازاریابی کند. هدف این خدمات متقاعد کردن خوانندگان برای انجام اقداماتی مورد نظر، مانند خرید یک محصول، شرکت در یک رویداد، یا اشتراک در لیست پستی است.

جهت خدمات کپی رایتینگ با تیم فناوری اطلاعات و ارتباطات آژانس دیجیتال مارکتینگ فرامهام در ارتباط باشید :

شماره تماس تلفنی: 09921611321

کاربرد کپی رایتینگ

برای قرن‌هاست که کپی رایتینگ را به عنوان ابزاری برای فروش و بازاریابی مورد استفاده قرار می‌دهند. با این حال در این عصر دیجیتال نوع دیگری از نوشتن به نام محتوانویسی به وجود آمده است. بسیاری از مردم فکر می‌کنند که copywriting درواقع همان محتوانویسی است. در حالی که این دو کاملا باهم متفاوت می‌باشند. از قرن‌ها پیش تا به امروز copywriting را به عنوان نوعی خاص از نوشتن در نظر می‌گیرند. این خدمات بر اساس دو هدف یعنی فروش و ایجاد آگاهی مورد استفاده عموم بوده‌است. از این خدمات در کانال‌های رسانه‌ای زیادی مورد استفاده قرار می‌گیرد. کانال‌هایی مانند:

 • تبلیغات روزنامه‌ها و مجلات
 • آگهی‌ها و آگهی‌های استخدام
 • تبلیغات تلویزیونی
 • تبلیغات رادیویی
 • بروشورها، جزوات و منوها
 • بیلبوردها
 • برچسب‌ها و شرح‌ها
 • کاغذهای سفید و اطلاعات محصول
 • تبلیغات و پست‌های رسانه‌های اجتماعی
 • تبلیغات در موتورهای جستجو
 • نامه‌های فروش ایمیل
 • وب سایت (به دانش نوشتن محتوا نیز نیاز دارد)
 • سخنرانی‌ها و بیانیه‌های مطبوعاتی (گاهی)

وظایف فوق معمولاً در محدوده شغلی یک Copywriter و جایی که از Copywriting استفاده می شود، قرار می‌گیرد.

انواع کپی رایتینگ

همه خدمات کپی رایتینگ ها یکسان نیستند. سوله‌های مختلفی را می‌توانید ببینید که هر کدام به مهارت‌های مخصوص به خود نیاز دارند.

انواع خدمات کپی رایتینگ؛ کپی رایتینگ B2B

در این خدمات یک کپی رایتر به شرکت‌های مختلف کمک می‌کند تا محصولات و خدمات مورد هدف را برای سایر مشاغل بازاریابی شود. اگرچه در این بین افرادی نی آن محصول را خریداری می‌کنند ولی هدف واقعی این نیست. این متون اغلب خسته‌کننده هستند ولی نکات مهم با لحنی واضح و محاوره‌ای بیان می‌شود. افراد معمولی شاید به دلایل خاصی این محصول یا خدمات را خریداری کنند ولی انگیزه مشتریان تجاری متفاوت است. آنان به پس‌‍انداز یا کسب درآمد بیشتر فکر می‌کنند. بنابراین باید این موارد را نیز مدنظر داشت.

انواع خدمات کپی رایتینگ؛ برند (brand)

انواع-خدمات-کپی-رایتینگ-برند-(brand)

خدمات کپی رایتینگ برند بر خلاف هر شکل دیگری از نوشتن است. به طور معمول، بازاریابان نگران معیارهای ملموسی مانند حجم فروش، سرنخ های تولید شده، مشترکین ایمیل اضافه شده و غیره هستند. کپی رایتینگ برند بر افزایش آگاهی از برند تمرکز دارد، نه بازدهی فوری و قابل اندازه گیری. تمرکز بر ایجاد احساس مثبت در مصرف کنندگان نسبت به یک شرکت و محصولات آن است. فروش در این بخش یک نتیجه غیر مستقیم است. هدف این است که وقتی مردم یک نوشابه، موتور سیکلت، کیف دستی یا مارک دستمال توالت می‌خواهند، ابتدا به شرکت آن فکر کنند.

این نوع کپی‌رایتینگ برای شرکت‌های قدیمی‌تر و با سابقه‌تر طراحی‌شده است که نسبت به بازده کوتاه‌مدت سرمایه‌گذاری برتری بر تصویر می‌گذارند. شاید معروف‌ترین شرکتی که به خاطر خدمات کپی رایتینگ آگاهی از برندش معروف است کوکاکولا باشد.

انواع خدمات کپی رایتینگ؛ بازاریابی محتوا

در این بخش بدون این که آشکارا «فروش» ظاهر شود، آموزش، اطلاع رسانی و سرگرمی را بیان می‌کند. نوشتن محتوای خوب باعث ایجاد اعتماد می‌شود و با ارائه اطلاعات ارزشمند و مرتبط، مردم را برای گوش‌دادن به پیشنهاد شما پذیراتر می‌کند. در این بخش فروش ماهیت غیر مستقیم دارد که بزرگترین مزیت آن است. نوشتن محتوا اشکال مختلفی مانند پست وبلاگ، اینفوگرافیک، وبینارها ، پست‌های رسانه‌های اجتماعی و موارد دیگر دارد. در واقع، ارائه اطلاعات با کیفیت از طریق کپی بازاریابی محتوا یکی از معدود راه‌های شکستن سر و صدا و دستیابی به مخاطبان است. یک محتوای مرتبط، جذاب و ارزشمند به ایجاد اعتماد بین مخاطبان و تقویت قدرت شما در بین رقبا کمک می‌کند.

کپی رایتینگ با پاسخ مستقیم

وقتی مردم به نوشتن کپی رایتینگ فکر می کنند، معمولاً به نوشتن کپی رایتینگ پاسخ مستقیم فکر می کنند. این اصطلاح مربوط به روزهایی است که اطلاعات فروش از طریق مجلات چاپی، روزنامه‌های چاپی و «پست‌های ناخواسته» به دست شما می‌رسد. البته هنوز هم محصولات و خدمات به همین شکل فروخته می‌شوند، اما نه به اندازه سال‌های قبل. هدف بازاریابان پاسخ مستقیم، ایجاد انگیزه در مشتریان بالقوه برای اقدام در حال حاضر است.

کپی باید فوراً با مخاطب طنین انداز شود، در غیر این صورت فرصت فروش تقریباً برای همیشه از دست می‌رود. هدف می تواند متقاعد کردن مشتری برای به اشتراک گذاشتن آدرس ایمیل خود، تعیین قرار ملاقات، شرکت در یک وبینار یا خرید یک محصول باشد.

خدمات کپی رایتینگ؛ کپی رایتینگ ایمیل

خدمات کپی رایتینگ ایمیل یک نوع تخصصی فروش از پاسخ مستقیم است. مانند هر روش دیجیتال مارکتینگ دیگری، تعامل یک به یک را با خواننده فراهم می‌کند. با این حال، هنوز کار سختی است که مشترکین را وادار به بازکردن ایمیل کرد. حتی کار سخت تر حفظ اعتماد آنها است. هنگامی که مصرف کنندگان احساس کنند دیگر هیچ ارزشی به آنها ارائه نمی‌دهید، به سرعت اشتراک خود را لغو می‌کنند.

روابط عمومی Copywriting

یکی دیگر از انواع تخصصی کپی رایتینگ روابط عمومی است. یک بیانیه مطبوعاتی موفق باید دارای یک قلاب خوش ساخت باشد که خواننده را وادار به اقدام و ارزش پیشنهادی شما را در کمتر از 500 کلمه بیان کند. اغلب، شرکت‌ها اهمیت یک بیانیه مطبوعاتی خوب نوشته‌شده را نادیده می‌گیرند. و به جای استخدام یک کپی رایتر برای نوشتن روابط عمومی واضح و با کیفیت بالا، چیزی را با یک قالب پرکننده وصله می‌کنند و به بهترین‌ها امیدوارند. نتیجه نهایی یک تلاش ضعیف نوشته‌شده است که به عنوان هرزنامه ظاهر می‌شود و به سرعت نادیده گرفته می‌شود.

SEO Copywriting

کپی سئو زیر مجموعه‌ای از بازاریابی محتوا است. این نوشته مقالات را تا حد ممکن در یک موتور جستجو رتبه‌بندی کند. یک کپی رایتر سئو باید محتوای وب با کیفیت بالا تولید کند که با هدف جستجوگر مطابقت داشته و برای خواننده ارزشمند و مفید باشد. اگر موتور جستجو (معمولاً گوگل) وب سایت را منبع معتبری تصور نکند، یک مقاله هر چقدر هم که خوب نوشته‌شده باشد رتبه بالایی نخواهد داشت.

کپی‌نویسی در رسانه‌های اجتماعی

در این بخش متن به صورت ترکیبی به نمایش گذاشته می‌شود. بسته به کمپین، ممکن است سعی کنید:

 • افراد را به صفحه فروش هدایت کنید
 • آگاهی از برند ایجاد کنید
 • ایجاد مکالمه
 • از کسی بخواهید که یک پست یا صفحه را لایک کند، دنبال کند و به اشتراک بگذارد
 • مردم را به سمت محتوای خارجی هدایت کنید

کپی رسانه های اجتماعی باید کوتاه، دوستانه و محاوره‌ای باشد. هر پلتفرمی نیاز به رویکرد متفاوتی دارد زیرا رسانه های اجتماعی دنیایی یکسان نیستند. بزرگ‌ترین چالش‌های یک کپی‌رایتر رسانه‌های اجتماعی، محدودیت‌های شخصیت و زمان محدودی است که برای ایجاد تأثیر مطلوب در اختیار دارید. ایجاد گرافیک‌های چشم نواز ضروری است، زیرا رسانه‌های اجتماعی بسیار بصری هستند.

کپی نویسی فنی

کپی‌رایتینگ فنی احتمالاً چالش‌برانگیزترین شکل نوشتن است. این خدمات در زمینه‌های علم و فناوری تولید می‌شود. نویسندگان تکنیکی مفاهیم پیچیده را به عباراتی تقسیم می کنند که افراد غیرمتخصص بتوانند آن را درک کنند. آنها دستورالعمل، راهنمای مرجع و غیره را ایجاد می کنند. یک کپی رایتر فنی از اصطلاحات ساده‌شده برای فروش کالاها و خدمات استفاده می‌کند. آنها مربی و همچنین فروشنده هستند. همانطور که ممکن است حدس بزنید، پیدا کردن افراد واجد شرایط برای انجام هر دو کار آسانی نیست.

UX Copywriting

UX یا تجربه کاربری، شکلی از کپی‌نویسی وبسایت است که کل تجربه کاربر را از ابتدا تا انتها شامل می‌شود.

خدمات کپی رایتینگ برای چه افرادی مناسب است؟

خدمات-کپی-رایتینگ-برای-چه-افرادی-مناسب-است

حقیقت این است که خدمات کپی رایتینگ حرفه‌ای می تواند تقریباً به هر صنعتی کمک کند. در اینجا چند نمونه از اینکه چگونه نوشتن محتوا می تواند در هر نوع جایگاهی شگفت انگیز باشد، آورده شده است:

 • خرده فروشی: توضیحات محصول، صفحات فرود و وبلاگ‌ها می توانند باعث افزایش فروش شوند. رقابت آنلاین زیادی با وب سایت‌های مختلف وجود دارد که ممکن است محصولات مشابهی را بفروشند، بنابراین نوشتن محتوای منحصر به فرد که بر کلمات کلیدی با رتبه بالا متمرکز است ضروری است.
 • تولید: همه چیز از حمل و نقل هوایی گرفته تا تولید ابزار و قالب می‌تواند از حضور آنلاین قوی بهره‌مند شود. استخدام یک کپی‌رایتر می‌تواند جزئیات محصولات و خدمات اختصاصی شما را به برند تبدیل کند.
 • خدمات: اگر کسب و کار شما بر ارائه یک سرویس خاص تمرکز دارد، همچنان می توانید از کپی رایتینگ حرفه ای بهره مند شوید. چنین خدماتی ممکن است در هر جایی از مربیگری گرفته تا مالیات، مشاوره و فراتر از آن باشد.
 • طاقچه: گاهی اوقات، کسب و کار شما ممکن است به طور منظم در یک صنعت شناخته شده قرار نگیرد. اگر خدماتی که به مشتریان خود ارائه می‌دهید سخت تر است، احتمالاً در دسته‌بندی تخصصی قرار می‌گیرید. اینجاست که خدمات کپی‌نویسی حرفه‌ای اهمیت ویژه‌ای پیدا می‌کند، زیرا باید محصول یا خدمات خود را به گونه‌ای منتقل کنید که خواننده آن را درک کند.
 • مواجهه با مصرف‌کننده: هر کسب‌وکاری که با مصرف‌کننده مواجه است، از محتوای خوب بهره می‌برد. بنابراین می‌تواند از خدمات یک کپی‌رایتر با استعداد استفاده کند.
 • B2B: حتی اگر کسب و کار شما کمتر با مصرف کننده درگیر و بیشتر بر ارائه محصولات یا خدمات به سایر مشاغل متمرکز شده‌است، باز هم به خدمات کپی رایتینگ حرفه‌ای نیاز دارید.

تفاوت کپی رایتینگ و نویسندگی محتوا

 • بسیاری از افراد فکر می‌کنند مفهوم خدمات کپی رایتینگ ونویسندگی محتوا کاملا باهم برابرند و هیچ تفاوتی ندارند. در حالی که این دو مقوله کاملا باهم متفاوت هستند. خدمات کپی رایتینگ بر روی فروش کار می‌کند درحالی که محتوا بیشتر بر روی موضوعات مختلف می‌پردازد.
 • خدمات کپی رایتینگ به صورت تخصصی بر روی محتوایی خاص مانند فروش تمرکز می‌کند. درحالی که نویسندگی محتوا به صورت کلی همه چیز را در بر می‌گیرد.
 • خدمات کپی رایتینگ فرم‌های تخصصی از مطالب مانند نامه‌های فروش متقاعدکننده، صفحات فرود، نامه‌های فروش ویدیویی (VSL) و ایمیل‌ها را دربر می‌گیرد. هدف این خدمات این است که خواننده را مجبور کند تا اقدامی خاص مانند خرید یا ثبت نام را دنبال کند.
 • خدمات کپی رایتینگ و محتوانویسی دو مقوله کاملا متفاوت از نویسندگی است. خدمات کپی رایتینگ بر پایه روانشناسی بناشده است، چراکه بر احساسات و علایق افراد تمرکز می‌کند تا آنان به خرید ترغیب شوند. درحالی که محتوانویسی بیشتر بر روی تجزیه و تحلیل اطلاعات و موتورهای جستجو کار می‌کند تا از کلمه کلیدی به خوبی استفاده شود.
 • کپی رایترها برای هر شرکتی بسیار لازم و ضروری هستند. آنان با تیم فروش، محصول، طراحی و خدمات مشتری کار می‌کنند تا محتوایی آماده کنند که افراد را ترغیب کند محصول تولیدشده را خریداری کنند.

موارد کپی رایتینگ یا تبلیغ نویسی

کپی‌رایتینگ تبلیغاتی اساساً هنر ایجاد محتوای نوشتاری است که بخش بصری یک کمپین تبلیغاتی را همراهی می‌کند. خدمات کپی رایتینگ تبلیغاتی مبتنی بر ایده بازاریابی یک محصول خاص برای مخاطبان مصرف‌کننده است. کپی تبلیغات مکتوب را می توان در انواع رسانه های مختلف یافت، از جمله:

 • پوسترها
 • تبلیغات تلویزیونی
 • تبلیغات رادیویی
 • وب سایت ها
 • بروشورها

استراتژی

برای اینکه کپی تبلیغاتی موفق باشد، باید با بخش بصری کمپین به خوبی کار کند. کپی رایترها برای اینکه بتوانند به بهترین شکل برای یک کمپین کپی بنویسند، نیاز به دانش کاری از محصول، از جمله نقاط قوت و ضعف آن دارند. این همچنین شامل استفاده از دانش رفتار مصرف‌کننده و تقسیم‌بندی بازار برای هدف‌گیری مناسب کپی تبلیغاتی برای یک مخاطب خاص است.

اجرا

اجرای پیام تنها زمانی موفقیت آمیز است که کپی تبلیغاتی متناسب با رسانه خاصی که در آن استفاده می شود، استایل‌بندی شده‌باشد. به عنوان مثال، کپی یک تبلیغ رادیویی با تبلیغات تلویزیونی متفاوت است زیرا کپی تلویزیونی با تصاویر بصری همراه است.

خلاقیت

کسانی که در خدمات کپی رایتینگ تبلیغاتی فعالیت می‌کنند باید هم خلاقیت و هم منحصر به فردبودن را به کار گیرند تا بتوانند با موفقیت مشتری جذب کنند.

سوالات متداول درمورد کپی رایتینگ

سوالات متداول درمورد کپی رایتینگ

برخی از سوالاتی که ممکن است ذهنتان را به خود مشغول کند شامل:

چرا از کپی رایتینگ استفاده کنیم؟

بازاریابی محتوا شامل ایجاد و به اشتراک گذاری محتوای آنلاین (وبلاگ ها، ویدئوها، رسانه‌های اجتماعی) با هدف ایجاد علاقه در یک شرکت، محصولات یا خدمات آن است. محتوایی که ایجاد می‌کنید در مخاطبان شما خدمت، اعتماد و ارتباط ایجاد می‌کند.

چگونه کپی رایتینگ به کسب و کارها کمک می کند؟

خدمات کپی رایتینگ درواقع هنری است که به خواننده این اجازه را می‌دهد تا به اطلاعاتی که می‌خواهد برسد. برای مثال اگر می‌خواهید شخصی برای محصول شما پولی بپردازد، ارسال یک پیشنهاد تخفیف‌دار برای او به اندازه این که احساس او را درک و در رفع آن بکوشید موثر نخواهد بود. آنها باید فکر کنند که محصول شما مشکلشان را رفع می‌کند تا آن را بخرند.

چگونه کپی رایتینگ انجام دهیم؟

کپی رایتینگ یعنی نوشتن همان چیزی که خیاط برای لباس انجام می‌دهد. خیاط برای دوخت لباس، اندازه آن و به کسی که می‌خواهد بفروشد فکر می‌کند و سپس میدوزد. این یک فرآیند اندیشیده شده‌است که نیازها و خواسته های مشتری در نظرگرفته می‌شود. همین امر در مورد کپی رایتینگ نیز صدق می کند. تنها به جای در نظرگرفتن پارچه، رنگ، برش و تناسب، سازنده محتوا باید لحن (با دقت)، پیام رسانی (هوشمندانه)، استراتژی (آرام) و شکل گیری (مناسب) را نیز در نظر بگیرد.

سفارش کپی رایتینگ

خدمات کپی رایتینگ موفق می‌تواند شما را به سود و مزیت دلخواه‌تان از آن خدمات و یا محصولات برساند. به همین منظور شما نیاز به یک خدمات کاملا منحصر به فرد دارید تا به طور خاص بر روی محصول و خدمات شما کار کند. نویسندگان کپی آماده‌اند تا شما را به هدفتان برسانند. آنان به صورت کاملا حرفه‌ای آموزش دیده‌اند تا بازاریابی خدمات و کالاهای شما را به عهده بگیرند.

سخن پایانی؛ خدمات کپی رایتینگ

نویسندگان نخبه خدمات کپی رایتینگ فرامهام آماده‌اند تا بازایابی خدمات و کالاهای شما را به بهترین شیوه ممکن انجام دهند. بهتر است برای پیشرفت سایت و افزایش بازدید و فروش سری به خدمات کپی رایتینگ ها بزنید تا آنان شما را به وضعیت ایده‌آل برسانند.

 

امتیازدهی

5/5

اشتراک گذاری در

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *