15+ نکته برای راه اندازی پیج اینستاگرام از صفر

راه اندازی پیج اینستاگرام از صفر

راه اندازی پیج اینستاگرام از صفر به شما کمک می‌کند تا راحتتر در کسب و کارتان موفق شوید. این شبکه اجتماعی سالهاست که مورد توجه بسیاری از افراد است و بالای 1 میلیارد نفر کاربر دارد. بنابراین اگر فکر می‌کنید که دیگر دیرشده و نمی‌توانید از این پلتفرم برای جذب فالور استفاده کنید، نگران نباشید با اجرای درست نکات می‌توانید به نتایج دلخواه برسید.

مقدمه برای راه اندازی پیج اینستاگرام از صفر

زمانی که یاد می‌گیرید چگونه راه اندازی پیج اینستاگرام از صفر را دنبال کنید، باید بدانید که کلید رشد مداوم این است که به مخاطبان خود آنچه انتظار دارند را ارائه دهید. هدف پیجتان را مشخص و با هشتگ‌های درست هر روز پیش بروید، تعامل بگیرید و با پیج‌های مختلف مشترک شوید.

نکات راه اندازی پیج اینستاگرام از صفر (+15 مورد)

برای راه اندازی پیج اینستاگرام از صفر شما نیاز دارید که نکات مهمی را رعایت کنید. در این بخش با برخی از اصول مهم راه اندازی پیج اینستاگرام از صفر آشنا می‌شویم. خدمات سوشال مدیا فرامهام این موارد رو براتون فراهم میکنه.

1.اپلیکیشن اینستاگرام را دانلود کنید

اگر قبلاً حساب کاربری ندارید، برنامه اینستاگرام را از فروشگاه گوگل دانلود کنید. پس از دانلود، روی آن ضربه بزنید تا باز شود.

2.راه اندازی پیج اینستاگرام از صفر؛ یک حساب و نام کاربری ایجاد کنید

برای ایجاد یک حساب کاربری، روی ” ثبت نام” ضربه بزنید و آدرس ایمیل کسب و کار خود را وارد کنید. اگر قبلاً یک حساب تجاری یا شخصی در فیس بوک دارید که می‌خواهید به آن متصل شوید، می‌توانید روی «ثبت نام با یک حساب فیس بوک» ضربه بزنید.

شما باید یک نام کاربری برای اینستاگرام ایجاد کنید که مربوط به نام کسب و کار، مکان یا برند شما باشد. معمولاً شرکت‌ها از نام رسمی شرکت خود به عنوان نام کاربری استفاده می‌کنند (مثلاً @bluleadz، @hubspot، @airbnb).

3.عضویتتان را به حساب تجاری تغییر دهید

اکنون که حساب خود را راه اندازی کرده اید، باید به تنظیمات بروید تا اینستاگرام خود را به یک حساب تجاری تبدیل کنید. پس از وارد شدن به تنظیمات، به پایین بروید تا گزینه Switch to Professional Account را پیدا کنید. سپس گزینه‌هایی از شما خواسته می‌شود که خودتان به عنوان خالق (برای شخصیت‌های عمومی، هنرمندان، تولیدکنندگان و غیره) یا یک تجارت (برای مارک ها، خرده فروشان و غیره) انتخاب کنید. هنگامی که نوع حساب حرفه‌ای خود را انتخاب کردید، دستورات را دنبال کنید، تا به مرحله بعدی منتهی شوید.

4.راه اندازی پیج اینستاگرام از صفر؛ اطلاعات تماس کسب و کار خود را اضافه کنید

پس از جابجایی به یک حساب تجاری، می توانید اطلاعات کسب و کار مانند ایمیل، شماره تلفن، مکان، دسته کسب و کار و ساعات کاری فروشگاه خود را اضافه کنید. همچنین می‌توانید بیوگرافی خلاقانه‌ای را با برچسب یا سایر اطلاعات مرتبط اضافه کنید.

5.اینستاگرام خود را در شبکه‌های دیگر تبلیغ کنید

اکثر کاربران در چندین پلتفرم اجتماعی مختلف هستند، بنابراین همیشه می توانید با اطلاع دادن فالوورها در مورد حساب جدید اینستاگرام خود شروع کنید . اگر محتوای شما را دوست داشته باشند، احتمالاً شما را اضافه خواهند کرد. یک حساب تجاری اینستاگرام باید به فیس بوک مرتبط باشد. بنابراین می‌توانید همیشه پست‌های اینستاگرام خود را در صفحه فیس بوک به اشتراک بگذارید و به کاربران فیس بوک خود نگاهی اجمالی از آنچه می‌توانند در فید اینستاگرام جدید شما داشته باشند، ارائه دهید.

6.از هشتگ‌های محبوب استفاده کنید

راه اندازی پیج اینستاگرام از صفر

راه اندازی پیج اینستاگرام از صفر؛ اینستاگرام مانند توییتر مبتنی بر هشتگ است و استفاده از هشتگ‌های مناسب در زمان درست می‌تواند کشف پست‌های شما را آسان تر کند. به طور طبیعی، همیشه باید قبل از استفاده از برچسب، معنای آن را دوباره بررسی کنید و مطمئن شوید که فقط از برچسب هایی استفاده می کنید که با هویت برند شما مطابقت دارند.

7.هشتگ‌ها را زیر نظر داشته‌باشید

راه اندازی پیج اینستاگرام از صفر؛ اینستاگرام حتی بیشتر از سایر پلتفرم ها حول کامنت گذاری متمرکز است. اگر می‌خواهید فالوورها با شما تعامل داشته‌باشند، شما اولین قدم را بردارید. حواستان به هشتگ‌ها باشد، حتی اگر منجر به ترافیک روزانه زیادی نشوند. اگر یک کسب‌وکار محلی دارید، مطمئن شوید هشتگ‌هایی که انتخاب می‌کنید دارای هدف جغرافیایی منطقه شما هستند.

8.ساخت محتوای ویدیویی را افزایش دهید

راه اندازی پیج اینستاگرام از صفر؛ محتوای ویدیویی در فیس بوک و توییتر بسیار مهم است. در اینستاگرام هم نباید از آن غافل شوید! در اینستاگرام، تعامل برای ویدیوها سریعتر از تصاویر رشد می‌کنند. حقیقت این است که مردم نمی‌توانند از ویدیوهای عجیب و غریب، قانع کننده و کوتاه سیر شوند. علاوه بر ارسال ویدیوهای از پیش ضبط شده حداقل یک بار در هفته، اینستاگرام لایو را فراموش نکنید.

هیچ چیز مانند ویدیوی زنده «اصالت» را نمی‌گوید. به‌علاوه، وقتی در اینستاگرام لایو می‌شوید، جایگاه برجسته‌ای در فیدهای فالوورهای خود خواهید داشت تا زمانی که همه چیز را کامل کنید. پس از آن، هنوز این فرصت را دارید که پخش مجدد را با کسانی که آن را از دست داده اند به اشتراک بگذارید.

برای عملی کردن این موارد میتوانید از ادمین اینستاگرام هم مشورت بگیرید و یا همکاری داشته باشید.

9.راه اندازی پیج اینستاگرام از صفر؛ صفحه برند خود را بهینه کنید

صفحه برند شما فرصتی برای شماست تا خود را به دنیای اینستا معرفی کنید و ترافیک سایت خود را جذب کنید. برای تکمیل صفحه برند، به یک نام کاربری مارک، بیوگرافی کامل، تصویر نمایه و زیرنویس برای تصاویر خود نیاز دارید. همچنین باید گزینه‌های مهم تماس مانند «تماس»، «ایمیل» و «جهت‌ها» را اضافه کنید. این ها به صورت دکمه‌های قابل کلیک در نمایه شما نشان داده می‌شوند.

10.به طور مداوم پست کنید و به آن پایبند باشید

راه اندازی پیج اینستاگرام از صفر؛ اگر اینستاگرام را به استراتژی اجتماعی خود اضافه می‌کنید، به یاد داشته باشید که این یک تعهد بزرگ است. برندها باید حداقل یک بار در روز پست بگذارند. هنگامی که یک جریان کاری و خط لوله برای محتوای بصری خود دارید، مطالب را تا دو یا سه پست در روز افزایش دهید تا رقابتی تر باشد. به زمان بندی پست‌ها نیز دقت کنید تا بهترین زمان برای ارسال را پیدا کنید.

11.راه اندازی پیج اینستاگرام از صفر؛ فالو + لایک + نظر

راه اندازی پیج اینستاگرام از صفر؛ فالو + لایک + نظر

این فرمول ساده می تواند به سرعت فالوورهای زیادی را برای شما به ارمغان بیاورد. سریعترین راه برای افزایش تعداد فالوورهای خود این است که از نزدیکترین فالوورهای رقبا شروع کنید. هرچه کسب و کار شما محلی تر باشد، این کار موثرتر است. با فالوکردن آن‌ها، لایک‌کردن عکس آن‌ها و گذاشتن نظر، مستقیماً با آن فالوورها ارتباط برقرار کنید. حتی می‌توانید این روند را در روزهای مختلف تکرار کنید تا زمانی که پاسخی را مشاهده کنید.

12.با اینفلوئنسر مارکتینگ جدی شوید

راه اندازی پیج اینستاگرام از صفر؛ هیچ چیز جدیدی در مورد اینفلوئنسر مارکتینگ وجود ندارد، اما اینستاگرام خانه فعلی آن‌ها است. اینفلوئنسرهای اینستاگرام ستاره‌های راک دنیای رسانه‌های اجتماعی هستند. از آنجایی که فالوورهای آنها بسیار درگیر هستند، این قدرت را دارند که کاربران فعال و آماده خرید را مستقیماً به درب منزل شما بفرستند.

13.راه اندازی پیج اینستاگرام از صفر؛ استفاده از موقعیت مکانی در پست‌ها

علاوه بر استفاده از هشتگ‌ها، می‌توانید موقعیت مکانی خود را بر روی پست‌ها و استوری‌ها تگ کنید تا آنها را قابل شناسایی کنید. می توانید شهری را که در آن هستید یا محلی را که فیلم یا عکس گرفته‌اید تگ کنید. مکان‌ها دارای فید اینستاگرام و هشتگ‌های استوری مانند هستند که می‌توانید در آن مشارکت کنید تا کاربران بیشتری محتوای شما را ببینند.

14.هدیه برای کاربران در نظر بگیرید

همه چیزهای رایگان را دوست دارند. با اجرای یک جایزه برای محصولات، خدمات یا سایر کالاهای مرتبط با کسب و کار خود، توجه سایر کاربران اینستاگرام را جلب کنید. بسیاری از کسب‌وکارها در اینستاگرام، کاربران را با فالوکردن چندین صفحه، تگ‌کردن سه تا پنج دوست و ارسال مجدد محتوا، وارد یک جایزه می‌کنند. این به افزایش دید شما کمک می‌کند و به شما این امکان را می‌دهد تا به سرعت فالوورهای زیادی به دست آورید.

15.راه اندازی پیج اینستاگرام از صفر؛ با دیگران همکاری کنید

همکاری‌های اینستاگرام روشی قدرتمند برای گسترش دامنه دسترسی کسب و کارها و به دست آوردن فالوورهای جدید است. با مشارکت با برندهای مکمل یا اینفلوئنسرها، می توانید از مخاطبان موجود و اعتبار آنها برای افزایش دیده شدن برند خود و جذب پیروان همفکر آنها استفاده کنید. همکاری‌ها می‌توانند اشکال مختلفی داشته باشند، مانند تولید مشترک محتوا، رویدادهای مشترک و ارائه محصولات و خدمات یکدیگر.

به دنبال حساب‌هایی باشید که دنبال‌کنندگانی مشابه یا کمی بیشتر از شما دارند تا از همکاری دوجانبه سودمند اطمینان حاصل کنید. با همکاری می‌توانید حساب‌های یکدیگر را تبلیغ، محتوای جذاب ایجاد و برند خود را به مخاطبان معرفی کنید.

16.از استوری اینستاگرام استفاده کنید

هنگام استفاده از استوری‌های اینستاگرام، ایجاد محتوای جذاب که با هویت برند شما همسو باشد، مهم است. استفاده از ویژگی‌هایی مانند نظرسنجی، آزمون‌ها و لینک‌های بالا رفتن نیز می‌تواند مشارکت فعال مخاطبان، افزایش تعامل و جذب فالوورهای جدید را تشویق کند. همه عاشق یک بازی خوب هستند! از داستان های خود لذت ببرید. خواهید دید که چگونه به طور طبیعی باعث ایجاد تعامل، لایک و فالو می‌شوند.

17.جلسات لایو اینستاگرام را اجرا کنید

راه اندازی پیج اینستاگرام از صفر؛ کسب‌وکارها می‌توانند جلسات پرسش و پاسخ، مصاحبه، نمایش محصولات، آموزش‌ها و به اشتراک گذاشتن بینش‌های صنعت را در جلسات لایو اینستاگرام برگزار کنند. این نوع تعامل بی‌درنگ به دنبال کنندگان این امکان را می‌دهد که سؤال بپرسند، بازخورد ارائه دهند و احساس کنند بیشتر با برند ارتباط دارند. با پرداختن به علایق و نگرانی های مخاطبان خود، می توانید اعتماد و وفاداری ایجاد کنید که به نوبه خود می‌تواند منجر به افزایش فالوورها شود.

18.راه اندازی پیج اینستاگرام از صفر؛ مشارکت با اینفلوئنسرها

مشارکت با اینفلوئنسرها

تصاحب اینفلوئنسرها روشی هیجان انگیز برای به دست آوردن فالوور است. شما مجبور نیستید کار را انجام دهید! فقط اینفلوئنسر مناسب را پیدا کنید و اجازه دهید محتوا را ایجاد کند! هنگام برنامه ریزی برای تصاحب اینفلوئنسرها، همکاری با آنهایی که ارزش‌ها و مخاطبان هدفشان با برند شما همسو هستند، بسیار مهم است. در طول تصاحب، به اینفلوئنسر کنترل خلاق بدهید تا محتوایی را تولید کند که با برند شما همسو باشد، اما همچنین سبک و تخصص منحصر به فرد آنها را به نمایش بگذارد.

پلن درآمدزایی خودت رو مشخص کن

در عصر دیجیتال امروزی، پلتفرم های رسانه های اجتماعی چیزی بیش از ابزاری برای ارتباط با دوستان و به اشتراک گذاری عکس‌ها شده‌اند. به ویژه اینستاگرام به ابزاری قدرتمند برای افراد تبدیل‌شده تا خلاقیت خود را به نمایش بگذارند، برند شخصی بسازند و حتی درآمد قابل توجهی کسب کنند. اگر به دنبال استفاده از پتانسیل اینستاگرام و یادگیری نحوه تبدیل اشتیاق خود به یک سرمایه گذاری سودآور هستید، به جای درستی آمده اید. با اجرای گام به گام راه اندازی پیج اینستاگرام از صفر می‌توانید درآمد قابل توجهی در پیج خود به دست آورید.

تولید محتوا طبق سلیقه مخاطب

برای آنکه بتوانید تولیدمحتوایی منحصربه فرد تولید کنید که مخاطب را به خود جذب کند نیازمند این است که نکاتی را بدانید.

 • مخاطبان هدف خود را بشناسید.
 • هر از چندگاهی عملکرد خود را تحلیل کنید.
 • شکل‌های متفاوتی از تولید محتوا را در پیج خود امتحان کنید و بازخورد بگیرید.
 • سعی کنید کپشن‌های جذاب و کوتاه بنویسید.
 • علت موفقیت رقبای خود را بدانید و از آنان الگوبرداری کنید.

از فالوور فیک استفاده نکن

 • این برخلاف شرایط اینستاگرام است و کاربرانی که این کار را انجام می‌دهند، اکانتشان توسط گوگل حذف یا غیرفعال می‌گردد.
 • فالور فیک به اعتبار و شهرت شما در بین کاربران و اینستا لطمه وارد می‌کند. همچنین کاربران ممکن است متوجه فیک‌بودن شوند و دیگر با شما تعامل نکنند.
 • فالوورهای جعلی اغلب غیرفعال هستند و با محتوای شما درگیر نمی‌شوند که به نرخ تعامل شما آسیب می‌رساند. همچنین بر نحوه رتبه بندی محتوای شما توسط الگوریتم اینستاگرام تأثیر منفی بگذارد و دسترسی دنبال‌کنندگان به پیچ شما را سخت کند.
 • خرید فالوورهای جعلی می‌تواند برایتان گران تمام شود که هدردادن پول است. به جای سرمایه گذاری بر روی فالوورهای جعلی، می توانید روی استراتژی‌های معمول برای افزایش دنبال کنندگان خود سرمایه گذاری کنید.

روش‌هایی که کاربر وارد پیج شما می‌شود

 • برنامه ای برای ارسال پست بسازید که با فعال ترین زمان های مخاطب هدف شما در اینستاگرام هماهنگ باشد.
 • به طور مداوم و پیوسته پست کنید تا فالوورهای خود را درگیر نگه دارید، ارتباط ایجاد کنید و محتوای بیشتری را به الگوریتم اینستاگرام بفرستید.
 • از صداها، هشتگ‌ها، افکت‌ها و چالش‌های پرطرفدار استفاده کنید تا برای کاربران اینستاگرام بیشتر قابل شناسایی باشید.
 • reels به‌ویژه قابل کشف‌ترین قالب محتوا روی پلتفرم هستند. از آنجایی که تعداد زیادی از کاربران اینستاگرام Reels را می‌پسندند، تعداد زیادی از آنها را در صفحه «جستجو» برنامه پیدا خواهید کرد.
 • خودتان با تماس با مخاطبان هدف خود وارد مکالمات (نظرات، پیام‌های مستقیم و غیره) شوید.
 • یک سبک محتوای قابل تشخیص ایجاد کنید تا پروفایل اینستاگرام خود را برای کاربران قابل تشخیص تر، زیباتر و جذاب تر کنید.

نتیجه گیری برای راه اندازی پیج اینستاگرام از صفر

بسیاری از افراد نگران این موضوع هستند که همیشه اینستاگرامشان راکد است و هیچ پیشرفتی نمی‌کنند. با استفاده از آموزش راه اندازی پیج اینستاگرام از صفر شما می‌توانید به پیشرفت قابل توجهی برسید. اما فراموش نکنید که همه چیز بستگی به تداوم و کار هر روزه شما دارد.

امتیازدهی

5/5

اشتراک گذاری در

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *