آموزش کامل انتشار برنامه در اپ استور

انتشار برنامه در اپ استور

به عنوان یک توسعه دهنده‌ی اپلیکیشن iOS یا فردی که سفارش طراحی اپلیکیشن iOS را به یک توسعه دهنده داده اید، زمانی برنامه‌ی شما به اصطلاح به ثمر می‌رسد که بتوانید آن را در App Store منتشر کنید. البته، نمونه‌های داخلی اپ استور مانند سیب اپ کار انتشار برنامه را بسیار ساده کرده‌اند. امّا از آن جایی که اپ استور تنها مرجع معتبر دانلود اپلیکیشن برای کاربران iOS است، انتشار برنامه در اپ استور برای برنامه نویسان ارزش بسیار بالایی دارد.

در این مقاله تمامی پیش نیاز های انتشار اپلیکیشن در اپ استور را نام می‌بریم و تمامی مراحل قرار دادن برنامه در اپ استور را به صورت گام به گام توضیح می‌دهیم.

پیش نیازهای انتشار اپ iOS در اپ استور

اولین پیش نیاز برای ثبت پروژه خود در اپ استور این است که برنامه‌ی شما با قوانین Apple مطابقت داشته باشد.

بعد از مسئله‌ی هم‌سویی با قوانین اپل، پیش نیاز دیگری که اهمیت بسیار زیادی دارد و در واقع مشکل و مانع بر سر راه توسعه دهندگان ایرانی می‌باشد ساخت حساب دولوپری اپل است. به دلیل وجود تحریم‌ها امکان ساخت این اکانت برای توسعه دهندگان ایرانی وجود ندارد. با این وجود برای دریافت حساب (اکانت) توسعه دهندگان (دولوپری) اپل می‌توانید از کارشناسان فرامهام کمک بگیرید تا این کار را در سریع ترین زمان و به ساده ترین حالت ممکن انجام دهید. همان طور که به ما اعتماد کردید و انتشار اپلیکیشن در گوگل پلی را نیز به ما سپردید.

علاوه بر این به یک سیستم عامل مک او اس ایکس نیاز دارید که برنامه های Xcode و Keychain Access در آن نصب باشد.

برای انتشار برنامه در اپ استور با ما تماس بگیرید 

شماره تماس تلفنی: 09921611321

مراحل انتشار برنامه در اپ استور

 1. مطمئن شوید که اپلیکیشن شما با قوانین اپل هم‌سویی دارد.
 2. اپلیکیشن خود را تست کنید تا مطمئن شوید فاقد باگ یا کرش است.
 3. یک اکانت دولوپر اپل بسازید.
 4. اکانت iTunes Connect بسازید.
 5. اطلاعات لازم برای اپلیکیشن خود را آماده کنید (آیکن، اسکرین شات، متا دیتا).
 6. اپلیکیشن خود را بارگذاری کنید.
 7. ورژن اپلیکیشن خود را برای بررسی رسمی ثبت کنید.
 8. اپ را منتشر کنید.

مطابقت اپلیکیشن با قوانین اپ استور

مطابقت اپلیکیشن با قوانین اپ استور - انتشار برنامه در اپ استور

با بیش از 2.2 میلیارد اپلیکیشن، اپ استور یک گنجینه‌ی بزرگ برای صاحبات تلفن‌های هوشمند محسوب می‌شود و علاوه بر این، راهی بسیار عالی برای در دسترس قرار گرفتن برنامه‌ها می‌باشد. امّا پیش از اینکه توسعه دهندگان بتوانند به مرحله‌ی اتشار برنامه در اپ استور برسند، باید درک درستی از قوانین اپ استور داشته باشند.

قوانین اپل برای بارگذاری اپلیکیشن در اپ استور:

 • اپلیکیشن نباید حاوی محتوای نژاد پرستانه، جنسیت زده، جهت گیری مذهبی، موارد جنسی یا اطلاعات دروغین باشد.
 • اپلیکیشن نمی‌تواند حاوی محتوایی باشد که از نظر حقوقی متعلق به شخص دیگری است.
 • هیچ‌گونه امکان به وجود آمدن ضرر یا آسیب فیزیکی برای کاربر وجود نداشته باشد.
 • اطلاعات توسعه دهنده باید به صورت کامل و بروز باشد تا کاربران بتوانند برای سوال هایشان با توسعه دهنده ارتباط برقرار کنند.

تست کردن اپلیکیشن

در انتشار برنامه در اپ استور مسئله‌ای که بدون هیچ تردیدی منجر به رد شدن برنامه شما می شود وجود باگ است. حتی اگر برنامه را بی‌نقص کد نویسی کرده باشید، باز هم احتمال وجود باگ صفر نیست.

انجام دادن تست‌های کامل به شما کمک می‌کند تا مطمئن شوید برنامه عملکردی پایدار دارد و هیچ گونه باگ یا کرشی رخ نخواهد داد.

علاوه بر این ضروری است که حتما برنامه‌ی خود را روی دستگاه‌های مختلف ای او اس مانند آیفون، آیپد و آیپاد تست کنید تا مطمئن شوید برنامه روی دستگاه‌های گوناگون با سایزهای مختلف عملکرد مناسبی دارد. باید مطمئن شوید که برنامه‌ی شما روی سایزهای مختلف صفحه نمایش به‌ خوبی دیده می‌شود.

جدا از بحث گرفتن تاییده از اپ استور، باید همیشه مطمئن شوید که اپلیکیشن شماکاربر پسند است و کاربران تجربه‌ی خوبی از کار با آن دارند.

ساخت اکانت دولوپر اپل

ساخت اکانت دولوپر اپل

همان‌طور که در بخش پیش نیازها گفته شد، برای انتشار برنامه در اپ استور شما نیاز به داشتن حساب توسعه دهندگان اپل دارید. ساختن چنین حسابی رایگان نیست و نیاز است که شما مبلغ سالانه 99 دلار بپردازید. امّا جدا از بحث هزینه بر بودن، به دلیل وجود تحریم‌ها امکان ساخت چنین اکانتی برای توسعه دهندگان ایرانی وجود ندارد و پرداخت هزینه‌ی دلاری نیز بی‌شک با مشکل خاص خود روبرو است.

خوشبختانه برای رفع این مشکل راه حلی وجود دارد و شما به عنوان یک توسعه دهنده‌ی ایرانی می‌توانید برای ساخت اکانت دولوپری اپل از تیم فرامهام کمک بگیرید. تیم فرامهام با سابقه‌ای درخشان در زمینه‌ی ارائه خدمات بین المللی به ایرانیان می‌تواند با ارائه‌ی حساب توسعه دهندگان معتبر به شما در انتشار برنامه خود و معرفی آن به بازار جهانی کمک کند.

ساخت حساب iTunes Connect برای مدیریت بهتر اپلیکیشن خود

iTunes Connect ابزار بسیار مفیدی است که به شما کمک می‌کند تمامی اپلیکیشن‌های خود را مدیریت کنید. با داشتن یک اکانت توسعه دهندگان اپل، دسترسی به این ابزار نیز برای شما فراهم خواهد شد.

قبل از اینکه بتوانید اپلیکیشن خود را در اپ استور بارگذاری کنید باید در iTunes Connect یک رکورد ایجاد کنید. این رکورد شامل تمامی اطلاعات مورد نیاز برای مدیریت اپلیکیشن در مرحله‌ی انتشار و توزیع آن در اپ استور می شود.

آماده سازی اطلاعات لازم برای انتشار اپلیکیشن

قبل از اینکه موفق به انتشار برنامه در اپ استور شوید، نیاز است مجموعه‌ای از اطلاعات مورد نیاز برای انجام این کار را جمع آوری کنید. این اطلاعات شامل موارد زیر می‌شوند:

 • یک آیکن
 • یک اسکرین شات
 • متادیتا

آیکن برنامه‌ی شما در بخش‌های مختلف اپ استور نشانگر برنامه‌ی شما خواهد بود و تایید گرفتن برای انتشار اپ بدون داشتن آیکن امکان پذیر نخواهد بود. آیکن اپلیکیشن شما باید جذاب و کاربر پسند باشد، باید به فرمت JPG یا PNG با حداقل رزولوشن 72 دی پی آی و با فضای رنگی RGB باشد و دور تصویر نباید گرد باشد.

غلاوه بر این شما باید یک یا تعدادی اسکرین شات یا پیش نمایش از محیط برنامه‌ی خود اضافه کنید تا کاربر بتواند با آن‌ها ارتباط برقرار کند و با محیط برنامه آشنا شود. پیش نمایش اپ شما می‌تواند تصویر یا یک ویدیو کوتاه باشد .

در انتشار برنامه در اپ استور حالت ایده آل این است که شما پنج اسکرین شات و حداقل یک ویدئو برای اپلیکیشن خود آماده کنید. علاوه بر این شما باید توضیحات کامل به همراه تمام متادیتا‌های لازم را آماده کنید.

موارد متادیتا برای انتشار اپلیکیشن در اپ استور:

 • نام اپلیکیشن
 • شماره‌ی نسخه برای انتشار برنامه در اپ استور
 • دسته‌بندی اپلیکیشن
 • یک توضیح کامل با جزئیات
 • کلیدواژه‌های فرعی برای انتشار برنامه در اپ استور

یکی از بخش‌هایی که ممکن است به رد شدن اپ شما منجر شود بخش دیسکریپشن یا توضیحات است. سعی کنید در این بخش ویژگی‌های واقعی اپلیکیشن خود را نام ببرید.

مرحله‌ی آخر پیش از انتشار برنامه در اپ استور این است که اپلیکیشن خود را آرشیو کنید. آرشیو کردن به شما این امکان را می‌دهد که برنامه خود را به همراه سایر اطلاعات ضروری دیباگ را در یک باندل ذخیره سازی کنید.

بارگذاری اپلیکیشن در اپ استور

انتشار برنامه در اپ استور

در انتشار برنامه در اپ استور زمانی که تمام جزئیات مورد نیاز در مورد برنامه را در iTunes Connect وارد کردید، می‌توانید یک بیلد از برنامه‌ی خود را با استفاده از ابزاری مانند Xcode بارگذاری کنید.

زمانی که یک رکورد از اپ خود در iTunes Connect ایجاد کردید می‌توانید گزینه‌ی Upload را در بخش My Apps ببینید.

وضعیت اپ در این بخش باید در حالت Prepare for Submission در بیاید و کلیک بر روی آن به شما امکان مشاهده و ویرایش اپ را خواهد داد.

در انتشار برنامه در اپ استور برای بارگذاری اپلیکیشن در iTunes Connect در بخش Archives، فایل آرشیو مد نظر را انتخاب کنید و بر روی Upload to App Store کلیک کنید.

اگر همه چیز به درستی انجام شود کد اپلیکیشن به سرور اپل ارسال می‌شود. برنامه شما برای اعتبار سنجی بررسی می‌شود و اگر مشکلی پیش بیاید ارور submission failure ثبت خواهد شد.

پیش از انتشار برنامه در اپ استور می‌توانید از قابلیت TestFlight اپل استفاده کنید تا یک نسخه‌ی بتا از اپلیکیشن خود را برای تست کنندها منتشر کنید.

بعد از اعتبار سنجی اولیه، وضعیت برنامه شما به Waiting for Review تغییر خواهد کرد که این مرحله می‌تواند بین 1 تا 3 روز طول بکشد. اگر برنامه‌ی شما ریجکت شود می‌توانید در بخش Resolution Center با اپل ارتباط برقرار کنید و مشکلات برنامه را برطرف کنید.

انتشار برنامه در اپ استور

زمانی که برنامه‌ی شما بررسی و تائید شد، می‌توانید حالت دستی یا اتوماتیک را برای انتشار اپ تایید شده‌ی خود انتخاب کنید.

برای انتشار برنامه در اپ استور اگر حالت اتوماتیک را انتخاب کنید، ورژن شما طی یک مدت 7 روزه برای تعدادی از کاربران اپل به صورت رندوم قابل دسترس خواهد بود.

اگر حالت دستی را انتخاب کنید، با کلیک بر روی گزینه ی Release your app در عرض یک ساعت الی یک روز می توانید اپلیکیشن خود را منتشر کنید.

ساده ترین و سریع ترین راه برای انتشار برنامه در اپ استور

همانطور که پیش تر اشاره شد، توسعه دهندگان ایرانی برای انتشار برنامه ی خود در اپ استور با موانعی مواجه هستند. پیش نیاز انتشار برنامه در این مارکت داشتن حساب توسعه دهندگان است که هزینه ی آن 99 دلار می باشد. سوای از بحث مشکلات پرداخت دلاری، به دلیل وجود تحریم ها علیه ایران، ساخت این حساب برای توسعه دهندگان ایرانی وجود ندارد. اما این بدان معنا نیست که داشتن حساب دولوپری در ایران نشدنی است!

اگر مایل به انتشار برنامه در اپ استور و معرفی آن به بازار جهانی هستید ولی اکانت دولوپری ندارید، می توانید همین الان از کارشناسان فرامهام کمک بگیرید.

فرامهام با سابقه ای درخشان در زمینه ی خدمات انتشار اپلیکیشن، اکانت دولوپری اپل در اختیار شما قرار می دهد و اپلیکیشن شما را در سریع ترین زمان ممکن در این مارکت جهانی انتشار می هد.

برای انتشار اپلیکیشن خود در اپ استور تماس بگیرید.

شماره تماس تلفنی: 09921611321

 

امتیازدهی

5/5

اشتراک گذاری در

2 پاسخ

 1. سلام
  سوالی که هست اینه که آیا بعد از ایجاد اکانت دولوپری و طی کردن مراحل ثبت اپلیکیشن آیا اپل به دلیل فارسی بودن (ایرانی بودن) اپلیکیشن رو حذف نمی کنه؟ چون دیده میشه حتی دیجی کالا و اسنپ هم اپلیکیشنون رو در سیب اپ منتشر کردن و تو اپ استور وجود نداره در حالیکه قطعا ایجادحساب دولوپری برای این شرکت ها به راحتی انجام پذیره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *