غیر فعال کردن وای فای به صورت خودکار به هنگام اتصال از طریق کابل

ویندوز سیستم هنگام وصل شدن به یک شبکه‌ی وای فای WiFi، همیشه تمایل به قوی‌ترین شبکه‌ی در دسترس دارد. یعنی اگر چندین شبکه برای اتصال وجود داشته باشد، ویندوز مایل است به شبکه‌ای که قوی‌ترین قدرت سیگنال را دارد متصل شود، نه شبکه‌ای که سریع‌تر است یا تعداد دستگاه‌‌های کمتری به آن متصل هستند.

وای فای
صرف نظر از قوی بودن یک شبکه‌ی وای فای (بی‌سیم)، اتصال با کابل شبکه تقریباً همیشه بهتر است و ویندوز آن را در اکثر مواقع به اتصالات بی‌سیم ترجیح می‌دهد. با این وجود اگر سیستم شما کماکان با وجود اتصال از طریق کابل به یک شبکه‌ی (وای فای) بی‌سیم متصل می‌شود، می‌توانید ویندوز را مجبور کنید که در صورت اتصال کابل، اتصال بی‌سیم را فراموش کند و اتصال از طریق کابل را به آن ترجیح دهد. در این ترفند به آموزش این کار می‌پردازیم.پ

نحوه ی غیر فعال کردن وای فای برای اتصال با کابل

فرض می کنیم  که در حال حاضر به یک شبکه‌ی وای فای بی‌سیم متصل هستید، ابتدا بر روی آیکن WiFi در محیط کنار ساعت در Taskbar راست‌کلیک کنید و Open Network and Sharing Center را انتخاب کنید.

وای فای

پس از باز شدن پنجره‌ی Open Network and Sharing Center، روبه‌روی قسمت Connections، شبکه‌هایی که به آن وصل هستید را میبینید. بر روی شبکه‌ی وای فای مورد نظر کلیک کنید. با این کار پنجره‌ی Wi-Fi Status باز خواهد شد.

وای فای

در این پنجره بر روی دکمه‌ی Properties کلیک نمایید. سپس (ترفندستان) در پنجره‌ی Wi-Fi Properties نیز روی دکمه‌ی Configure کلیک کنید.

در linkedin به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در email به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.