انواع روش های تبلیغ در گوگل

گوگل ادز، یکی از بهترین و هدفمندترین سرویس‌های تبلیغاتی در تمام دنیاست. اگر به دنبال افزایش فروش قابل توجه در کسب‌وکارتان هستید، بدون شک باید یکی از شیوه‌های تبلیغات در گوگل را اجرا کنید.
تبلیغات در گوگل یکی از بخش‌های مهم تبلیغات در فضای آنلاین است. تبلیغاتی هدفمند، که تبلیغات درست در معرض دید مخاطبین هدف قرار می‌گیرد. تنوع این نوع تبلیغات، بسیار است به همین علت تصمیم گرفتیم در این مقاله به معرفی انواع تبلیغ در گوگل بپردازیم.

البته این نکته را در نظر داشته باشید که بدون تبلیغات درست، کلیه سرمایه‌تان نابود خواهد شد. اگر تخصصی در این زمینه ندارید، تبلیغات گوگل را به فرامهام بسپارید تا با اجرای کمپین‌های هدفمند و قیمت مناسب، فروش خود را متحول کنید.

انواع تبلیغ در گوگل

گوگل ادز از سال 2000 با تبلیغات در نتایج جستجو شروع به فعالیت کرد. اما با گذشت زمان، انواع دیگری از تبلیغات آنلاین را اضافه کرد که در این مقاله به بررسی 5 مورد از آن ها می پردازیم.

1. تبلیغات در نتایج جستجو در گوگل

با تبلیغ در نتایج گوگل، تبلیغ شما در برابر چشمان افراد زیادی قرار خواهد گرفت. حال این تبلیغ می تواند محصول یا خدمت خاصی باشد. دیده شدن تبلیغ به معنای کلیک کردن و افزایش فروش است. در این مدل از تبلیغ برای کلمات کلیدی هدف، کمپین های متفاوتی ایجاد شده تا زمانی که کاربر کلمه کلیدی خاصی را جستجو کرد به تبلیغ شما برسد.

انواع تبلیغات در گوگل
تصور کنید یک فروشگاه لباس محصولات متنوعی دارد. لباس زنانه، لباس مردانه، لباس بچه‌گانه و… . هرکدام از این دسته بندی محصولات، می تواند یک کمپین مخصوص به خود را داشته باشد و حتی برای آن ها استراتژی پرداخت مشخص کرد. زمانی که در هر کمپین کلمات کلیدی مرتبط را انتخاب کنیم تبلیغ ما دقیقا به دید کسانی می‌رسد که به محصولات و خدمات ما نیاز دارند.

2. تبلیغات فروشگاهی

افرادی که سایت فروشگاهی دارند می توانند از این استراتژی استفاده کنند و محصولات خود را تبلیغ کنند. در این روش شما برای تک تک محصولات ساییتان می توانید تبلیغ کنید و نیازی به انتخاب کلیدواژه نیست. البته در تبلیغات فروشگاهی برخلاف دیگر روش ها زیاد نمی‌توانید از ویژگی های شخصی سازی شده استفاده کنید.

تبلیغات فروشگاهی در گوگل
با ارسال فید کلیه محصولاتتان به Google Merchant Center و تعیین بودجه روزانه و پیشنهاد CPC ، محصولات شما در بستر خرید Google ظاهر می شوند.
در این نوع از تبلیغات گوگل، قیمت محصولات شما در مقایسه با محصولات دیگران نشان داده می شود. مخاطبان این امکان را دارند تا براساس قیمت و فیلترهای دیگر تبلیغات را فیلتر کنند.

3. تبلیغات ویدئویی

گوگل از سال 2006 بستر یوتیوب را خریداری کرد تا از فضای جذاب آن استفاده کند و یوتیوب را فرصت فوق العاده ای برای تبلیغات کرد. در حال حاضر می توانید با فرمت های بسیاری تبلیغات خود را نمایش دهید. به عنوان مثال می توانید تبلیغات خود را در ابتدای ویدئو قرار دهید و یا در بین ویدئو نمایش داده شود.

4. تبلیغات موبایل

اپلیکیشن ها می توانند از طریق بستر گوگل به تبلیغات بپردازند و مخاطبان خود را به دانلود یا نصب برنامه ترغیب کنند. این نوع از تبلیغات گوگل مناسب کسب و کارهای نوپا و اپلیکیشن هایی است که کاربران زیادی ندارند.

تبلیغات گوگل در موبایل
پس اگر به دنبال افزایش فروش از طریق اپلیکیشن هستید می توانید از تبلیغات اپلیکیشن گوگل برای رسیدن به هدف خود استفاده کنید. این نوع از تبلیغات در پلی استور گوگل و در یوتیوب نشان داده می‌شود. کافیست متن مناسب و بودجه خود را مشخص کنید باقی کارها را گوگل انجام می دهد. حتی می‌توان به جای هدایت کاربر به سایت، از او بخواهید تماس بگیرد.

5. تبلیغات نمایشی

یکی دیگر از انواع تبلیغ در گوگل، تبلیغات نمایشی است. شیوه تبلیغات نمایشی به این صورت است که تبلیغات در سایت هایی که اجازه تبلیغ داده‌اند، نمایش داده می‌شود.

انواع تبلیغات نمایشی

1. تبلیغات متنی: تفاوت این تبلیغ با تبلیغات متنی در نتایج جستجو به اختلاف در مکان نمایش باز می گردد. این تبلیغات در وب سایت های دیگر نمایش داده می شود درصورتی که تبلیغات در نتایج جستجو در صفحه نتایج جستجو نمایش داده می‌شود.
2. تبلیغات تصویری: با استفاده از یک تصویر جذاب کاربران ترغیب می‌شوند که روی تبلیغ کلیک کنند.
3. تبلیغات ویدئویی: کاربر از طریق ویدئو جذب خواهید شد.
در تبلیغات متنی باید کلمات کلیدی را مشخص کرد ولی در تبلیغات نمایشی نیازی به این کار نیست و باید مکان تبلیغ را مشخص کرد.

اهداف تبلیغات نمایشی

هدف گذاری محتوایی: تبلیغات در سایت هایی که محتوای مشابه سایت شما را دارند، نمایش داده می شود.
هدف گذار ی مکانی: با این نوع هدف گذاری سایت‌های تبلیغی را می توانید مشخص کنید.
ریمارکتینگ: تبلیغ برای افرادی که قبلا از سایت شما بازدید کرده‌اند، نشان داده می شود.
هدف گذاری موضوعی: با این نوع تبلیغ یک دسته‌بندی مخصوص از یک سایت را مشخص خواهید کرد.
هدف گذاری جنسیتی، جغرافیایی، زبانی: تبلیغات را برای گروه خاص می توانید نمایش دهید.

در این مقاله با 5 نوع شیوه تبلیغات در گوگل آشنا شدید. اینکه کدام یک از این روش‌ها را برای تبلیغات استفاده کنید، بستگی به سیاست‌ها و اهداف شما از تبلیغات دارد. اجرای درست تبلیغات گوگل، منجر به نمایش صحیح تبلیغ به مخاطبین هدف و افزایش فروش خواهد شد. برای اجرای تبلیغات در گوگل کارشناسان ما پاسخگوی سوالات شما هستند.

شما کدام یک از روش ها را انتخاب کردید و به چه نتایجی رسیدید؟

در linkedin به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در email به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

یک دیدگاه

  1. سلام وقتتون بخیرمن سایت فروش پیج اینستاگرام دارم گوگل ادزبرای من خیلی عالی بود ولی الان سایتمو ساسبندکرده چه تبلیغی وبرام پیشنهادمیدید

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.