هزینه ساخت اپلیکیشن

هزینه ساخت اپلیکیشن به چه عواملی بستگی دارد ؟

?What affects mobile application costs

هدف از تولید این مقاله پاسخ به این سوال است که هزینه ساخت اپلیکیشن توسط کارفرما صرف چه مواردی در پروسه طراحی برنامه یا اپ میشود، پس با مقاله را دنبال کنید و برای اطلاع از همه موارد تماس بگیرد و یا از طریق تلگرام با ما در ارتباط باشید.

تماس با ما

تماس با ما

امروزه اکثر مردم در حوزه های مختلف با یکدیگر در رقابت هستند. ساخت و توسعه اپلیکشین های موبایلی نیز یکی از حوزه های پر رقابت است و این صرفا رقابت بین توسعه دهندگان اپلیکیشن و یا به زبان راحت تر برنامه نویسان اپ نیست، رقابتی است بین تمام صنعت های مختلف که برای توسعه کار خودشون اپلیکیشن موبایلی تولید میکنند.

برای سفارش ساخت اپلیکیشن شرکت‌هایی هستند که با زبان های مختلف برنامه نویسی به توسعه اپلیکیشن می پردازند که هر شرکت با توجه به شرایط خودش هزینه ساخت اپلیکیشن و برنامه ریزی زمانی متفاوتی دارد. برای شروع هرکاری ابتدا بودجه بندی مالی و زمانی کار را در نظر میگیرند. در ادامه به عوامل موثر در هزینه ساخت اپلیکیشن می پردازیم.

شرکت فرامهام با داشتن متخصصین درجه یک با قیمت و زمان بندی مناسب به ساخت اپلیکیشن در دو زبان android و  ios میپردازد.

زمانی که تصمیم به توسعه یک برنامه دارید، می توانید از شرکت توسعه نرم افزاری خود انتظار داشته باشید که در مورد  هزینه ساخت اپلیکیشن شما برنامه ای جامع به شما تحویل دهند. این نکته رو در نظر داشته باشید که هیچ برنامه ای دقیق مالی وجود ندارد و همه چیز طبق پیش بینی بستگی به عوامل مختلف دارد. مطمئنا قبل از اینکه لیست برای شما از طرف شرکت مورد نظر ارسال شود، تیم توسعه دهنده تمام عوامل را بررسی میکند و برنامه زمانی و مالی را تخمین میزند.

هزینه ساخت اپلیکیشن

عوامل موثر در هزینه ساخت اپلیکیشن :

ویژگی ها و قابلیت های اپلیکیشن

در این بخش توسعه دهندگان برای تخمین هزینه ساخت اپلیکیشن باید جزئیات و ویژگی های مورد نظر کارفرما را به طور ریز و جزئی بررسی کنند. قابلیت های برنامه مورد نظر به چه صورت است، اپلیکیشن مد نظر کارفرما چند بخش دارد، تعامل آن با کاربران چگونه است، به چند کلید و دکمه برای بخش های مختلف نیاز دارند و … تمامی این موارد و خیلی از مسائل دیگر بسیار با اهمیت هستند و باید برای تخمین هزینه طراحی اپلیکیشین در نظر گرفته شوند.

ویژگی های برنامه برای هزینه ساخت اپ

سفارشی سازی طراحی بصری

اندازه صفحه نمایش نیز یک عامل تعیین کننده است. ایجاد یک طراحی رابط کاربری منحصر به فرد (صفحه نمایش خاص)، یک عمل پیچیده است که هزینه های بیشتری را برای پروژه شما فراهم می کند. این قسمت برای اپلیکشین های IOS به صرفه تعیین میشود چراکه موبایل ها و سیستم های IOS از یک نظم و استاندارد بیشتری برخودار هستند.

بستر های نرم افزاری

در واقع زبان های برنامه نویسی هستند که شما با توجه به بازار کار و شرایط مد نظر انتخاب میکنید که اپلیکیشن شما اندروید نوشته شود یا برای iPhone , iPad ,. …

حال ممکن است با توجه به تفاوت های زبان ها سوال مطرح شود که ” آیا هزینه ساخت اپلیکیشن برای IOS و Android تفاوت قیمت وجود دارد؟”

در اصول اولیه طراحی قطعا نه. در صورتی که شما یک برنامه را برای یک پلتفرم واحد ایجاد می کنید، تفاوت قیمت قابل توجهی در هزینه های ایجاد برنامه های Android و iOS وجود ندارد. اما اگر می خواهید درخواست شما برای پشتیبانی از دو یا چند سیستم عامل باشد، آماده باشید که برای توسعه بیشتر پول بپردازید.

البته متاسفانه این شرایط برای کشورهای پیشرفته است و در ایران به علت شرایط اقتصادی، تحریم ها و اکانت های IOS ممکن است هزینه بیشری صرف ساخت اپلیکشین شود.

با این حال، اگر هدف شما این است که هر دو برنامه iOS و Android داشته باشید، یک پلت فرم متقابل یا توسعه یک برنامه ترکیبی، انتخاب خوبی است. اما فقط مشکل این است که معمولا شما باید یک تیم جداگانه برای هر پلتفرم خاص داشته باشید و هزینه ساخت اپلیکیشن دو برابر میشود.

پلتفورم اپلیکیشن

زیرساخت Backend و مدیریت برنامه

در توسعه برنامه های موبایل، backend به طور معمول یک سیستم عامل است که توسعه دهندگان آن را با API ها فراهم می کنند تا مبادله داده بین برنامه و پایگاه داده را فراهم کنند.

پنل مدیریت قطعا یک ابزار بسیار مفید برای مدیریت محتوای برنامه، کاربران و آمار است.  قالب های پنل مدیریت موجود برای نیازهای شما وجود دارد، اما برای هر اپلیکیشین قطعا نیازهای خاص و متفاوتی وجود دارد که باید طرح پنل مدیریت و کار شما بسته شود و برنامه ریز شود و خیلی طبیعی است که پنل هر برنامه روی هزینه ساخت اپلیکیشن تاثیر میگذارد.

هزینه پنل مدیریت اپلیکیشن

زمان طراحی و ساخت اپلیکیشن

حجم زمانی یکی از مهم ترین و تاثیرگذارترین عوامل تعیین کننده هزینه ساخت اپلیکیشن می‌باشد. حجم زمانی، مقدار زمانی است که برنامه نویس برای پیاده‌سازی اپلیکیشن نیاز دارد که این حجم، متناسب با امکانات موردنظر مشتری که در اپلیکیشن نیاز دارد، تعریف می‌شود. معمولا این حجم به صورت (نفر/ساعت) توسط مدیر‌پروژه محاسبه و به مشتری اعلام می‌گردد.

سرعت-ساخت-اپلیکیشن

و در نهایت طراحی اگر قصد انتشار اپلیکشین خود در مارکت های مختلف مثل گوگل پلی و اپ اسور را دارید و میخواهید که رشد داده شود و به در آمد زایی برسید. باید درباره هزینه انتشار اپلیکیشن اطلاعات کسب کنید

شرکت فرامهام با داشتن متخصصین خبره و اکانت‌های بین اللملی با قیمت مناسب و زمانبندی مطلوب قادر به طراحی و ساخت اپلیکیشن و انتشار و رشد آن در مارکت های مختلف هست. برای اطلاع از هزینه ساخت اپلیکیشن و شرایط دیگر با ما در تماس باشید.

ارتباط با مشاورین فرامهام :

09018728043

دیدگاه خود را بنویسید