افزایش سرعت گوشی با استفاده از این ترفند های ساده

اگر گوشی اندرویدی دارید، بی شک وقتی آن را خریداری کردید بسیار روان کار می کرد و به هر کلیکی بسیار سریع واکنش نشان می داد. امّا به مرور زمان و با افزایش عمر دستگاه، حتی سریع ترین گوشی ها نیز کند می شوند. با در نظر گرفتن اینکه ما وقت زیادی را در طول روز صرف کار با تلفن همراه خود می کنیم، کند بودن گوشی بسیار آزار دهنده خواهد بود. قبل از اینکه تصمیم بگیرید گوشی خود را کنار بگذارید و یک دستگاه جدید خریداری کنید، این ترفند ها را برای افزایش سرعت گوشی امتحان کنید.

حذف فایل های کش برای افزایش سرعت گوشی

clear cache

اپلیکیشن هایی که روی تلفن همراه شما وجود دارند همواره در حال ایجاد فایل های کش هستند. این فایل های کش در واقع کمک می کنند که سرعت کار کردن با تلفن همراه شما افزایش پیدا کند، امّا اگر حافظه ی گوشی کم باشد، داده های کش به جای اینکه کمک کنند بیشتر باعث می شوند که سرعت گوشی شما کاهش یابد. در کنار خالی کردن حافظه گوشی، پاک کردن کش گوشی یکی از بهترین کارهایی است که می توانید برای افزایش سرعت گوشی انجام دهید. برای این کار:

 1. بر روی گوشی خود به بخش تنظیمات (Settings) بروید.
 2. بر روی حافظه (Storage) کلیک کنید.
 3. گزینه ی داده های کش (Cached data) را انتخاب کنید.
 4. بر روی OK کلیک کنید.

با حذف فایل های کش می توانید به افزایش سرعت گوشی کمک کنید.

غیر فعال کردن انیمیشن ها در اندروید

android animations

انمیشین ها و افکت ها بی شک به زیبایی محیط کاربری گوشی کمک بسیاری می کنند و تجربه کار با گوشی بسیار بهبود می یابد. اما وقتی که سرعت گوشی کاهش می یابد، این انیمیشن ها و جلوه های ویژه هم شروع به کند شدن می کنند و دیگر تجربه مناسبی برای کاربر نخواهند بود. پس اگر گوشی شما کند شدن است، پیشنهاد ما به شما این است که این انیمیشن ها را غیر فعال کنید. برای این کار مراحل زیر را طی کنید:

 1. بر روی گوشی خود به بخش تنظیمات (Settings) بروید.
 2. بر روی درباره گوشی (About phone) کلیک کنید.
 3. هفت بار بر روی Build number لمس کنید تا حالت Developer options فعال شود.
 4. به صفحه ی تنظیمات برگردید و بر روی گزینه Developer options کلیک کنید.
 5. بر روی گزینه Windows animation scale کلیک کرده و Animation off را انتخاب کنید.
 6. مرحله پنج را برای Transition animation scale و Animator duration scale نیز انجام دهید.

حذف اپلیکیشن ها برای افزایش سرعت گوشی

uninstall apps

زمانی که تلفن همراه خود را خریدید، بی شک گوشی شما با یک سری اپلیکیشن از پیش نصب شده همراه بود که شما از آن ها هیچ استفاده ای نمی کنید. اما بر این ممکن است در طول زمان شما هم یک سری اپلیکیشن به گوشی خود اضافه کرده اید که هیچ وقت از آن ها استفاده نکرده اید ولی در حال اشغال فضای بسیار ارزشمند گوشی شما هستند. اگر گوشی شما کند شده است، یکی از دلایل اصلی می تواند این باشد که حافظه ی گوشی کم است و برای اسن مساله، اپلیکیشن ها مقصر اصلی هستند. برای افزایش سرعت گوشی ، پیشنهاد می شود که اپلیکیشن هایی که استفاده نمی کنید را حذف کنید.

 1. بر روی گوشی خود به بخش تنظیمات (Settings) بروید.
 2. بر روی برنامه ها (Apps) لمس کنید.
 3. برنامه مد نظرتان را که مایل به حذف آن هستید را انتخاب کنید و بر روی Uninstall کلیک کنید.

حذف ویجت ها و بالا رفتن سرعت گوشی

android widgets

ویجت ها یکی از ویژگی های بی نظیر سیستم عامل اندروید هستند که به شما اجازه می دهدند که از صفحه ی خانه گوشی با اپلیکیشن ها تعامل داشته باشید. زمانی که گوشی شما نو و سالم است، این ویجت ها سرعت کار را بسیار بالا می برند. امّا در نهایت نیز ممکن است سرعت تلفن همراه شما را کم کنند. اگر سرعت گوشی شما کم شده است، می توانید با انجام این مراحل ویجت ها را غیر فعال کنید:

 1. ویجتی که قصد دارید حذف کنید را بیاورید.
 2. بر روی ویجت لمس کنید و نگه دارید.
 3. ویجت را سمت بالا (یا پایین) بکشید و آن را حذف کنید.

تاثیر ورژن اندروید بر افزایش سرعت گوشی

android pie

اینکه همیشه سیستم عامل تلفن همراه خود را بروز نگه دارید ایده ی بسیار خوبی است. سازندگان تلفن های همراه معمولا اپدیت ها را برای از بین بردن باگ ها و بهبود بخشیدن عملکرد گوشی ارائه می دهند. علاوه بر این، در صورت وجود نواقص امنیتی، آپدیت ها به رفع آن ها کمک می کنند. نقش بروز رسانی سیستم عامل موبایل در افزایش سرعت گوشی در این اثر که با از بین بردن باگ ها و مشکلات، احتمال از بین رفتن مشکل کند بودن گوشی نیز وجود دارد. برای بروز رسانی سیستم عامل اندروید خود مراحل زیر را طی کنید:

 1. بر روی گوشی خود به بخش تنظیمات (Settings) بروید.
 2. بر روی درباره گوشی (About phone) کلیک کنید.
 3. به بخش System update بروید.

در صورت وجود یک بروز رسانی جدید، می توانید این اپدیت را در این بخش ببینید.

پنج نکته ای که در بالا ذکر شد همگی می توانند تا حد زیادی به افزایش سرعت گوشی شما کمک کنند. امّا اگر تمام روش های بالا را امتحان کردید و مشکل همچنان پا برجا بود می توانید از تمام اطلاعات خود فایل پشتیبان تهیه کنید و تلفن همراه خود را ریست فکتوری کنید یا به تنظیمات کارخانه بازگردانید.

اگر تا بحال رفندی خاصی برای افزایش سرعت موبایل به کار برده اید که در این لیست نیامده است، لطفا آن را با ما و دوستانتان در قسمت نظرات به اشتراک بگذارید.

در linkedin به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در email به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.