همان‌طور که برای نگه‌داری وسایلتان به یک فضا مانند کمد، کشو و … نیاز دارید، برای نگه‌داری اطلاعات در اینترنت هم به فضا نیاز خواهید داشت.

برای نگه‌داری اطلاعات در فضای اینترنت به یک مکانی به نام وب‌سایت نیاز دارید که فضاسازی وب‌سایت‌ها بر عهده هاست است و اطلاعات در آن نگه‌داری می‌شود.

درواقع هاست فضایی است که بر روی یک سرور برای یک سایت تدارک دیده‌ می‌شود و با سیستم عامل لینوکس و ویندوز ارائه می‌شود.

شما برای خریدن این فضا وابسته به نوع محتوا و کارایی وب سایتتان باید از شرکت‌هایی که خدمات هاستینگ و دامنه انجام می‌دهند استفاده کنید، که در پک‌های مختلف برای استفاده شما آماده شده است. فرامهام این خدمات را به صورت حرفه ای در اختیار شما قرار می‌دهد.

هاست

سرویس های پرسرعت، مطمئن و مطابق با فناوری‌ روز دنیا در انواع هاست‌های فرامهام لحاظ شده است.

انواع هاست (host)

به‌صورت کلی هاست به دو نوع اشتراکی و سرور تقسیم‌بندی می‌شود، هر دو نوع با سیستم‌عامل‌های لینوکس و ویندوز قابل ‌اجرا هستند.

 هاست اشتراکی

یک سرور تنظیم شده توسط هاستینگ (شرکت ارائه دهنده هاست)، که تمام مدیریت و پشتیبانی آن را به عهده دارد و منابع سرور را به صورت اشتراکی در اختیار مصرف‌کنندگان قرار می‌دهد.

 هاست سرور

در این نوع هاست، تمام منابع سرور در اختیار مشتری است. حال این‌که برای نگهداری یک وب‌سایت باشد یا خیر دست خود مشتری است. سرور به دو نوع مجازی و اختصاصی تقسیم می‌شود.

1. سرور مجازی

اگر سایت شما بازدید بالایی دارد و امنیت و شخصی‌سازی‌ شده ‌است و نیاز به رم و cpu اختصاصی دارد، سرور مجازی این امکان را برای شما فراهم می‌کند تا تمامی این نیازها را به‌صورت یکجا رفع کنید.

از طرفی با سرور مجازی محدودیت‌هایی مثل پهنای باند، فضای هاست، اضافه کردن دامنه و اطلاعات شخصی نخواهید داشت. و فقط مدیریت سایت را بر عهده است.

2. سرور اختصاصی

اگر امنيت وب سایت‌ برای شما بسيار مهم و حياتي است هستید و می‌خواهید سرعت، ترافيك و كنترل بیشتری برروي فضاي خود داشته باشید، سرور اختصاصی بهترین انتخاب است.
سرور اختصاصي به شما این امكان را می‌دهد كه بر اساس نياز و برنامه خود نرم‌افزارهای دلخواه را نصب کنید و از فضاي وب به ميزان موردنیاز استفاده کنید. از آنجایی که مديريت كامل سرور به عهده خودتان است، ازنظر امنيت و داشتن مركز داده‌های امن، مطمئن باشید

 

برای خرید هاست

نیاز به مشاوره و راهنمایی دارید؟

 

هاست داخلی بهتر است یا خارجی

دغدغه همه کاربران هنگام خرید هاست، تفاوت هاست داخلی و خارجی است و به دنبال بهترین انتخاب هستند. در ادامه مزایا و معایب هاست داخلی و خارجی را بررسی می‌کنیم در نهایت شما با توجه به شرایط سایت برای خرید سایت داخلی یا خارجی می‌توانید تصمیم گیری کنید.

منظور از هاست داخلی چیست؟

سرور میزبان‌ وب، محتوای سایت شمارا از مکانی که قرار دارد، برای بازدیدکنندگان سایت شما ارسال می‌کند. منظور از هاست داخلی این است که سرور وامکانات میزبانی در خود ایران است.
این طرح برای افرادی که اکثر بازدیدکنندگان سایتشان در داخل ایران هستند و توجه ویژه‌ای برای سرعت لودشدن سایتشان دارند، مناسب است.

مزایا هاست داخلی

1. عدم امکان تحریم

به دلیل میزبانی سایت‌ها در داخل کشور، امکان قطع دسترسی به دلیل تحریم توسط شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات خارجی مؤثر نیست. بااین‌حال وجود سرور اختصاصی در ایران به دلیل دسترسی دائمی به اطلاعات و بکاپ یک انتخاب خوب برای سایت‌هایی با کاربران داخل ایران است.

2. دسترسی به سایت‌ها با سرعت‌ بالا

وجود فاصله فیزیکی  کمتر بین سرور ایران  و کاربرانی که از داخل ایران سایت‌ها را لود می‌کنند، باعث می‌شود سرعت دسترسی بیشتر باشد.

منظور از هاست خارجی چیست؟

هاست خارجی مانند داخلی دلیل نام‌گذاری‌اش بر اساس موقعیت جغرافیایی سرور و امکانات میزبانی است که از کشورهای خارج از ایران مثل فرانسه، آلمان و… ارسال محتوا بر روی سایت انجام می‌شود.
انتخاب هاست خارجی برای افرادی که نیاز به ترافیک و فضای بیشتری دارند، بهترین گزینه است.

1. پهنای باند و ترافیک ماهیانه بالاتر

استفاده از تکنولوژی روز و همچنین وجود شرکت‌های صاحب فناوری در خارج از کشور موجب شده است تا خدمات دیتاسنتر در خارج از کشور از تکنولوژی پیشرفته‌تری نسبت به داخل کشور برخوردار باشد. یکی از این محاسن این است که حجم تبادلات سایت (ترافیک ماهیانه) بالاتر است.

2. دسترسی با سرعت بالاتر برای کاربران خارج از کشور

وجود فاصله فیزیکی کمتر بین سرور خارج از ایران و کاربرانی که از خارج ایران، سایت‌ها را لود می‌کنند، باعث می‌شود سرعت دسترسی بیشتری داشته باشند. اگر اکثر کاربران سایت شما از خارج کشور هستند، انتخاب هاست خارجی برای شما مناسب‌تر است.

خدمات دیگر ...

درخواست مشاوره رایگان