انتخاب محصول برای فروشگاه اینترنتی

پس از اینکه تصمیم به طراحی سایت فروشگاهی گرفتید، باید به فکر انتخاب محصول برای فروشگاه اینترنتی باشید. در مقاله گذشته در رابطه با مزایای فروشگاه اینترنتی صحبت کردیم و احتمالا تصمیم شما برای ساخت فروشگاه اینترنتی مصمم‌تر شده است.
طبق تجربه سوالات زیادی در جلسات آموزش راه اندازی کسب و کار اینترنتی فرامهام مطرح می‌شود، سوالاتی از قبیل چه فروشگاه اینترنتی بزنیم و فروش اینترنتی چی خوبه که در این مقاله به پاسخ این سوالات می‌پردازیم.
در پایان نیم نگاهی به پرفروش‌ترین محصولات اینترنتی در ایران می‌اندازیم تا با دید بازتری بتوانید بهترین محصول برای فروش اینترنتی را انتخاب کنید.

اگر هنوز طراحی سایت فروشگاهی خود را انجام نداده‌اید، طراحی سایت فروشگاهی خود را به متخصصین فرامهام بسپارید و یا با خرید سایت فروشگاهی آماده فراشاپ کار خود را سرعت ببخشید. مشاوران ما پاسخگوی سوالات شما هستند. 

انتخاب بهترین محصول برای فروش اینترنتی

انتخاب نادرست محصول موجب زیان و یا کاهش سود شما خواهد شد. طبق تحقیق و برنامه محصول خود را انتخاب کنید، هرچند علاقه هم در این زمینه بسیار تاثیرگذار است. در ادامه سوالاتی را مطرح کرده‌ایم که با پاسخ به آن ها می‌توانید درک کنید، آیا بهترین محصول برای فروش اینترنتی را انتخاب کرده‌اید یا خیر؟

فروش اینترنتی چی خوبه

1. آیا به حوزه مدنظر اعتماد و علاقه دارید؟ 😍

اگر حوزه انتخابی شما مورد علاقه‌تان نباشد، طبیعی است که پس از مدتی کار، دلزده خواهید شد. علاقه یک نیروی جادویی و محرک است که رشد کسب و کارتان را در پی خواهد داشت. سعی کنید حوزه مورد علاقه خودتان را انتخاب کنید.
این شما هستید که باید استراتژی‌های رشد کسب و کار خود را بچینید و هرروز زمان زیادی را برای آن بگذارید. اگر علاقه به کارتان نداشته باشید، باید زمان زیادی را برای آن صرف کنید و چه بسا در پایان انرژی و سرمایه‌تان از بین برود.

2. آیا در این حوزه اطلاعات کافی را دارید؟ 👨‍💻

شما در جایگاه یک فروشنده، مشاور خرید مشتری هم هستید. اگر قادر نباشید به سوالات مشتری درست پاسخ دهید، اعتماد او را از دست خواهید داد و قطعا فروشی صورت نخواهد گرفت.

3. آیادر زمینه روش تامین کالا اطلاعات کافی دارید؟ 🛵

تامین کالا یکی از دغدغه‌های اصلی و مهم فروشندگان است. تامین کنندگان اصلی حوزه انتخابی خود را بشناسید و از آن ها مشاوره بگیرید و از شرایط آن‌ها برای همکاری آگاهی پیدا کنید.

انتخاب محصول برای فروشگاه اینترنتی
روش ارسال کالا را هم مدنظرتان قرار دهید، اگر محصول شما کالایی سبک باشد، می‌توانید از پست استفاده کنید وگرنه باید هزینه بیشتری را بپردازید.
بودجه کافی برای تامین محصولاتتان باید داشته باشید تا بتوانید مشتریان را راضی نگه دارید. این مورد را بی‌اهمیت تصور نکنید.

4. آیا شرایط نگهداری محصولات را دارید؟ ⚡️

اگر محصولات حوزه مدنظر شما نیاز به انبار کردن دارد، باید در این رابطه قبل از انتخاب محصول برای فروشگاه اینترنتی فکر کرده باشید. بهتر است در ابتدای کار از محصولات غیر فاسدشدنی استفاده کنید. محصولاتی که تاریخ انقضا دارند، شرایط حساس‌تری را در ابتدای کار خواهند داشت.
بهتر است این قبیل حوزه‌ها را انتخاب نکنید ولی در صورتی که انتخاب کردید با میزان کمتر شروع کنید تا ضرر نکنید.

5. آیا در این حوزه رقابت بالاست؟ ❌

محصولاتی که رقابت در آن‌ها بالاست، شرایط را برای ورود به بازار سخت‌تر می‌کند و شما نیاز دارید زمان بیشتری را برای شناخته شدن صرف کنید. در ابتدای کار این شرایط، زمان و انرژی زیادی از شما خواهد گرفت.
طبق تجربه پیشنهاد می‌کنیم حداقل در ابتدای کار از اقیانوس قرمز دوری کنید و اقیانوس آبی را برای شروع کار انتخاب کنید. پس از این‌که در بازار حرفی برای گفتن پیدا کردید، آن‌گاه به سراغ محصولات مشکل‌تر بروید. شناسایی نقاط ضعف رقبا و جبران آن‌ها، مزیت رقابتی شما خواهد شد.

6. آیا خرید حضوری محصول در دسترس است؟ 🛒

اگر محصولی را انتخاب کنید که خرید حضوری آن، در دسترس و راحت باشد، خرید اینترنتی آن فروش کمتری خواهد داشت. البته شرایط به وجود آمده و ایمنی خرید اینترنتی، فروش آنلاین را افزایش داده است. با توجه به این موضوع که این شرایط مقطعی است، بهتر است حوزه‌ای را انتخاب کنید که امکان خرید حضوری آن کمتر باشد.

7. آیا حوزه انتخابی به مجوز نیاز دارد و یا ممنوع نیست؟ ⛔️

برخی از محصولات برای ارائه به مجوز نیاز دارند و تهیه مجوز برای آن هم زمان‌بر است. به این مورد دقت داشته باشید تا بعد از انتخاب محصول برای فروشگاه اینترنتی در مراحل کارهای اداری گرفتار نشوید.

احتمالا با پاسخ به این سوالات، برخی از گزینه‌های انتخابی شما از رده خارج شده‌اند. باقی گزینه‌ها را با دقت بیشتری بررسی کنید و دوباره به این سوالات فکر کنید تا به یک گزینه برسید و دست به کار شوید.

اگر تصمیم‌گیری برای شما سخت شده با کارشناسان ما تماس بگیرید تا با مشاوره رایگان بتوانید بهترین تصمیم را بگیرید.

پرفروش ترین محصولات اینترنتی در ایران

بررسی لیست پرفروش ترین محصولات اینترنتی در ایران می‌تواند دید شما را نسبت به انتخاب بهترین محصول برای فروشگاه اینترنتی گسترده‌تر کند. محصولاتی که در ادامه ذکر می کنیم، در ایران با استقبال خوبی روبرو شده‌اند. اگر یکی از این حوزه‌ها را برای ورود انتخاب کنید، احتمال موفقیت شما افزایش پیدا می‌کند، زیرا افراد زیادی قبل از شما این مسیرها را طی کرده‌اند و موفق شده‌اند.

بهترین محصول برای فروش اینترنتی

 • پوشاک زنانه
 • قطعات آبگرمکن و پکیج
 • لوازم الکترونیکی مصرفی
 • فروشگاه آنلاین کتاب
 • محصولات آرایشی و بهداشتی
 • دوره های آموزشی
 • کالاهای ورزشی و بدنسازی
 • اسباب بازی و سرگرمی
 • جواهرات و زیور آلات
 • قطعات جانبی ماشین
 • خدمات

حال که حوزه محصولات پرفروش را شناختید دو انتخاب پیش‌رو دارید. انتخاب اول این است که حوزه اصلی را برای شروع انتخاب کنید که با توجه به گستردگی حوزه‌‌ها، مسیر سخت خواهد بود و باید صبر بیشتری داشته باشید.

انتخاب دوم این است که یکی از محصولات این حوزه‌ها را انتخاب کنید و تخصصی روی همان حوزه کار کنید. به عنوان مثال اگر حوزه پوشاک بانوان را انتخاب کرده‌اید، فقط در زمینه فروش مانتو فعالیت داشته باشید و انواع مانتوها از اسپرت گرفته تا مانتوهای مجلسی را پوشش دهید. این روش باعث می‌شود، تمرکز بیشتری داشته باشید و بتوانید بهترین شوی و بازار را از آن خود کنید.
این تصمیم‌گیری با شماست که کدام حوزه را برای شروع انتخاب کنید.

📍 جمع‌بندی: انتخاب محصول برای فروشگاه اینترنتی

زمانی که تصمیم می‌گیرید، وارد حوزه فروش اینترنتی شوید، با یک مرحله سختتر از طراحی سایت فروشگاهی روبه‌رو هستید. انتخاب محصول برای فروشگاه اینترنتی‌، استراتژی‌های خاص خودش را دارد که با نادیده گرفتن آن، نتیجه‌ای جز شکست در انتظارتان نیست. در این مقاله به بررسی روش‌های انتخاب بهترین محصول برای فروش اینترنتی پرداختیم.

خبر خوش این‌که ساخت فروشگاه اینترنتی برای شروع کار نسبت به گذشته بسیار راحت‌تر شده و شما با انتخاب تیم حرفه‌ای فرامهام می‌توانید طراحی سایت فروشگاهی اختصاصی خودتان را در کمترین زمان و با قیمت مناسب انجام دهید. کافیست با ما تماس بگیرید و یا صفحه محصول طراحی سایت فروشگاهی فراشاپ را بررسی کنید ☎️

در linkedin به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در email به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.