امکانات سایت فروشگاهی

یک فروشگاه اینترنتی در تمام شبانه روز در حال فعالیت است و محدود به زمان و مکان نمی‌شود. خریداران به راحتی می‌توانند ساعت‌ها با مشاهده تصاویر، فیلم‌ها و مطالب سایت، به تحقیق و جستجو در مورد کالای مدنظر بپردازند. همه این موارد امکان خرید را برای خریدار راحت می‌کند و فروشنده نیز به راحتی می‌تواند به فروش محصولات و خدمات خود بپردازد.
زمانی که تصمیم به طراحی فروشگاه اینترنتی و یا خرید سایت فروشگاهی آماده می‌گیرید، باید با امکانات سایت فروشگاهی و ویژگی های فروشگاه اینترنتی موفق آشنا باشید تا بتوانید بهترین سایت فروشگاهی را راه‌اندازی کنید.

امکانات و ویژگی های فروشگاه اینترنتی

یک فروشگاه اینترنتی باید ویژگی ها و امکانات به روز را داشته باشد تا بتواند با کاربر ارتباط برقرار کند و فروش آنلاین بالایی داشته باشد. توجه به این امکانات و پیاده سازی ‌آن‌ها، ادامه مسیر را برای شما راحت‌تر خواهد کرد.

1- طراحی ظاهر کاربرپسند

همانطور که زمان تاسیس یک فروشگاه فیزیکی، بابت طراح دکوراسیون و طراحی دکوری زیبا هزینه می‌کنید، فروشگاه اینترنتی نیز از این قاعده مستثنی نیست. یکی از مهم‌ترین امکانات سایت فروشگاهی کاربرپسند بودن آن است تا بتواند به نیازهای کاربر پاسخ دهد و او را در فروشگاه خود میخکوب کند.
این نکته را فراموش نکنید که طراحی ظاهری باید راحت و ساده باشد و اتفاقا در طراحی ظاهری هرچه شلوغی و پیچیدگی بیشتر باشد، کاربر بیشتر گیج و خسته می‌شود.

2- امکان بررسی و مقایسه کالاها و خدمات

یکی از امتیازات و امکانات سایت فروشگاهی امکان مقایسه کالاها است. اگر این امکان را در فروشگاه خود نداشته باشید، بخشی از کاربران خود را از دست خواهید داد.

امکانات سایت فروشگاهی

کاربر نیاز دارد تا بتواند داخل سایت به دنبال محصول خود بگردد و محصولات مشابه را باهم مقایسه کند تا با دیدی باز محصول نهایی را انتخاب و خرید کند.

3- تامین کالا

یکی از امکانات سایت فروشگاهی موجودی و تامین کالاهاست. کالاها را به درستی دسته بندی کنید تا کاربر بتواند به راحتی به جستجو بپردازد و خرید کند. کالا‌ها باید در تمام دسته بندی‌ها وجود داشته باشند و  کمبودی از این بابت نباشد.

4- استفاده از روش‌های پرداخت متنوع

از زمانی که فروشگاه اینترنتی خود را راه اندازی می‌کنید، باید به فکر راحتی کاربر باشید. هرکجا ایده‌ای به ذهنتان رسید، فقط کافیست به این سوال پاسخ دهید آیا با انجام این کار، مسیری که کاربر طی می‌کند ساده‌تر می‌شود یا خیر.
از روش‌های متنوع برای پرداخت وجه کالا استفاده کنید و به یک روش وابسته نباشید. استفاده از درگاه‌های آنلاین پرداخت، واریز به کارت و یا پرداخت پس از تحویل، همه این موارد خرید مشتری را راحت‌تر می‌کند.

5- مراحل ثبت نام سریع و آسان

حتما این خاطره را در ذهن دارید که برای عضویت در سایتی، وقت زیادی را برای پر کردن اطلاعات صرف کرده باشید و چه بسا در نهایت پشیمان شده‌اید و از سایت خارج شده‌اید. یکی دیگر از امکانات سایت فروشگاهی کوتاه بودن مسیر ثبت نام است.
این مراحل را برای مشتری کوتاه کنید و به گرفتن اطلاعات کلی سایت بسنده کنید. خیلی از اوقات اطلاعاتی که از کاربر دریافت می‌شود، هیچ استفاده‌ای نمی‌شود و فقط موجب از دست مشتریان می‌شود. هوشمندانه عمل کنید.

6- ایجاد بخش نظرسنجی و ارسال دیدگاه

مشتری برای خرید غیرحضوری به بررسی بیشتری نیاز دارد تا بتواند اعتماد کند و به راحتی خریدش را انجام دهد. بنابراین خواندن دیدگاه‌ها و بررسی امتیازهای مثبت و منفی به او در خرید نهایی کمک می‌کند. وجود دیدگاه‌ه های منفی و پاسخ صحیح شما به آن‌ها، باعث افزایش اعتماد می‌شود.
اگر این کار را انجام دهید، اعتماد مشتری را به دست خواهید آورد و در مراحل نهایی، خریدش را با اعتماد بیشتری انجام خواهد داد. از این بخش غافل نشوید.

7- اعتماد سازی

یکی از چالش‌های مهم در خرید اینترنتی، اعتمادسازی است. اگر نتوانید اعتماد کاربر را جلب کنید نمی‌توانید به او چیزی بفروشید.

بنابراین با شفافیت، آدرس و شماره تماس را قرار دهید و نمادهای اعتماد اینترنتی را کسب کنید و داخل سایت قرار دهید.

8- توضیحات کامل معرفی محصولات

ویژگی محصولات باید کامل و شفاف ذکر شود. اگر در استفاده از محصول نیاز به آموزش است حتما داخل توضیحات قرار دهید. حتی اگر محصول ویژگی منفی دارد حتما ذکر کنید. یکی از امکانات سایت فروشگاهی توضیحات کامل محصول است که می‌توانید اعتماد کاربر را جلب کنید.

9- رسپانسیو (واکنش‌گرا) بودن سایت

با توجه به این نکته که اکثر بازدیدها از طریق موبایل و تبلت انجام می‌شود، در زمان طراحی سایت فروشگاهی دقت کنید که سایت شما در زمان نمایش در اندازه‌های مختلف به درستی نشان داده شود. رسپانسیو بودن یکی از مهمترین ویژگی های فروشگاه اینترنتی است.

10- هزینه ارسال محصول را رایگان یا ناچیز در نظر بگیرید

ارسال رایگان تاثیر زیادی در جلب رضایت مشتری و افزایش فروش دارد. هرچند میزان این هزینه اغلب ناچیز است اما همین مبلغ تاثیر روانی بالایی را در نظر مشتری دارد.
با بررسی آمار فروش در فروشگاه‌های اینترنتی مشاهده شده که اغلب مشتریان برای استفاده از امکانات ارسال رایگان و یا تخفیفات، موارد بیشتری را به سبد خرید خود اضافه کرده‌اند.

11- امنیت فروشگاه اینترنتی را بالا ببرید

یکی دیگر از امکانات سایت فروشگاهی امنیت بالای آن است. یک فروشگاه حضوری را در نظر بگیرید که برای امنیت آن چه کارهایی انجام می‌شود. در یک فروشگاه اینترنتی هم این قاعده پررنگ است. فضای اینترنت فضای ناامنی است.

امنیت فروشگاه اینترنتی

فضای کاری مجازی اگر به خطر بیفتد، کل کسب و کار زیر سوال می‌رود. در فروشگاه اینترنتی که‌ تراکنش‌های مالی هم اتفاق می‌افتد، این موضوع اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. سرمایه شما داخل این فروشگاه است، از آن غافل نشوید!

12- سرعت بالا

حتما برایتان اتفاق افتاده است که به علت کندی یک سایت، کلافه شده و آن سایت را‌ ترک کرده باشید. سرعت بالا، یکی دیگر از موارد مهمی‌ است که در تجربه کاربر به شدت اثرگذار است.
سایت شما باید در مدت زمان 2 تا 3 ثانیه باز شود وگرنه کاربرانتان سایت شما را‌ترک خواهند کرد و به سراغ سایت‌های دیگر که همان رقبای شما هستند، می‌روند.
با بهینه سازی سرعت سایت علاوه بر رضایت مشتری، رضایت گوگل هم به دست خواهید آورد. رضایت گوگل موجب می‌شود جایگاه شما بهتر شده و مشتریان بیشتری از سایت شما بازدید کنند. همه این نتایج منجر به افزایش فروش خواهد شد. این فرصت را از دست ندهید.

13- در شبکه‌های اجتماعی فعالیت داشته باشید

فعالیت در شبکه‌های اجتماعی به افزایش فروش و برندینگ شما کمک خواهد کرد. فروشگاه اینترنتی خود را با شبکه‌های اجتماعی یکپارچه کنید. با فعالیت در شبکه‌های اجتماعی نزد گوگل نیز محبوب‌تر می‌شوید، بنابراین رتبه سایتتان بالا می‌آید.
آیکون صفحات اجتماعی خود را بروی سایت قرار دهید تا مشتریان بتوانند وارد صفحات شما شوند.

طراحی فروشگاه اینترنتی در کمترین زمان با کلیه امکانات سایت فروشگاهی موفق

شاید در نظر اول پیاده سازی این امکانات فروشگاه اینترنتی سخت باشد، اما شما با طراحی فروشگاه اینترنتی حرفه ای نیمی‌ از راه را طی کرده‌اید. استفاده از یک تیم متخصص در این زمینه، طی کردن مسیر را برای شما هموارتر می‌کند و تمام نیازهای شما برطرف خواهد شد. یک تیم متخصص همیشه پشتیبان شماست تا به نهایت خواسته‌هایتان برسید.
سامانه فروشگاهی فراشاپ با امکانات جامع و بی نظیری که دارد، تمام امکانات سایت فروشگاهی را گردهم آورده است. سامانه فروشگاهی فراشاپ با امنیت بالا و رابط کاربری راحت و کاربرپسند یک انتخاب فوق العاده برای طراحی سایت فروشگاهی شما خواهد بود.
برای استفاده از خدمات مشاوره رایگان با کارشناسان فرامهام در ارتباط باشید.

جهت مشاوره رایگان کلیک نمایید