چگونه سرعت سایت را افزایش دهیم.

how to improve website speed

جدا از تمامی تاثیرات مثبت افزایش سرعت سایت برای یک وب سایت، امروزه باتوجه به استفاده اکثر مردم از تلفن‌های هوشمند و در دسترس بودن اینترنت پرسرعت، منتظر ماندن برای نتیجه سرچ از حوصله همه خارج شده است. درنتیجه سرعت خوب و مناسب برای یک سایت جز عوامل موثر و مهم است.

برای برطرف کردن مسائل فنی و افزایش سرعت سایت خود با قیمت و زمان مناسب با ما در تماس باشید.

09107254861

فنی سئو

راه های افزایش سرعت سایت؟

قطعا سرعت خوب سایت یکی از عوامل تاثیرگذار در سئو سایت است. میزان وفاداری کاربران حداکثر 3 ثانیه است اگر حداکثر در طول مدت 2 الی 3 ثانیه سایت شما به طور کامل لود نشود مخاطب خودتون رو از دست میدهید. به همین منظور حتما به بهینه سازی سرعت سایت خودتون اهمیت بدید و برای افزایش سرعت سایت تمام موارد رو رعایت کنید.

تاثیر سرعت سایت روی سئو

ابزارهای سنجش سرعت سایت:

در ابتدا برای آگاه شدن از مشکلات سایت باید با ابزارهای معتبر مثل Pingdom ، WebPageTest ، GTmetrix و Google PageSpeed Insights سایت خودتون رو بررسی کنید و مشکلات مختلفی که سایتتون رو درگیر کرده است رو رفع کنید، و به زمان لود مناسب برسونید.

کاهش حجم برای سرعت سایت

برای رسیدن به سرعت مناسب سایت خودتون باید عوامل مهمی رو از شروع طراحی گرفته تا آخرین لحظه بارگذاری مطالب رعایت کنید. که این عوامل عبارت اند از:

تاثیر هاست بر روی افزایش سرعت سایت:

برای خرید و انتخاب نوع هاست حتما اطلاعات کسب کنید، از مسئولین مرکز فروش هاستتون مشاوره بگیرید تا با توجه به حجم اطلاعات، نوع سایت و میزان ترافیک حدودی هاستی انتخاب کنید تا مناسب سایت شما باشه. چراکه سرعت و فضا و دیتاهای هاست های مختلف برای کاربردهای مختلف است و اگر درست و به جا به کار برود تاثیر خوب و مثبتی روی سرعت سایت دارد.

به عنوان مثال برای سایت های وردپرسی هاست وردپرس با حجم های مختلف مناسب است.

استفاده از CDN برای سریع شدن سرعت سایت:

CDN ها یا شبکه های تحویل محتوا، شبکه هایی از سرور هستند که برای تقسیم کردن حجم محتوا استفاده میشن. اگر سایتی بزرگ و با حجم زیادی از مخاطب و محتوا مثل سایت های خبری بزرگ دارید. برای سرعت خوب و باز شدن به موقع و کامل سایت برای تمامی مخاطب ها توصیه میشه تا از CDN استفاده کنید.

کاهش حجم فایل ها:

کاهش حجم فایل های مختلف (عکس، کدها، ویدئو ها و…) یکی از راه های خوب و تاثیرگذار افزایش سرعت سایت است.
حتما دقت داشته باشید خصوصا در عکس که تحت وب بارگذاری شده باشه و کدها فشرده سازی شده باشند. برای عکس ها  معمولا سایت هایی که گزارش خطا میدهند با عنوان optimize image عکس هایی که با حجم بالا ذخیره شده اند رو لیست میکند.

بهینه کردن صفحه اول سایت:

اگر صفحه اول سایت شما دارای حجم کمتری از مطالب باشه روی سرعت سایت شما خیلی تاثیر میذاره چون اولین صفحه لود صفحه اول شماست. پلاگین ها و برنامه های سنگین برای صفحه اول پیاده نکنین. و خلاصه متن های مختلف بلاگ و مطالب سایت رو بارگذاری کنید.

کدهای javascript و css:

مینی فای کردن(کوچک کردن) فایل های js و css به منظور حذف فضاهای اضافی است که این کدها ایجاد کرده اند چه با فاصله های مختلف چه با کدهای اضافی. برای سایت های وردپرسی افزونه های مختلفی هستند که فقط با فعال کردن و درست کردن تنظیمات به راحتی تا 70 درصد حجم این فایل ها رو کاهش میدهند

افزایش سرعت سایت

سایز و اعمال کد بر روی عکس ها:

گاهی اوقات عکسی رو برای مکان خاصی از سایت بارگذاری میکنید که به صورت خودکار قالب شما عکس رو از سایزی که هست به سایزی که قالب مدنظرش هست تبدیل میکنه و این کار روی سرعت لود سایت شما تاثیر میذاره و یا مشخصه های ارتفاع و عرض رو برای عکس ها تعیین نکرده اید و به صورت خودکار تغییر سایز رخ میدهد.

کش کردن مرورگر:

کش کردن مرورگر به معنا ذخیرسازی است به صورتیکه مرورگر اطلاعات زیادی از جمله (عکس ها، فایل‌های js و …) کش میکنه. این کار زمانی مناسب است که وقتی مخاطبی دوباره به سایت شما سر میزنه مرورگر صفر تا صد سایت رو لو نکنه و از کش یا ذخیر سازی اطلاعاتی ک کرده استفاده میکنه، این کار باعث میشه تا سرعت سایت افزایش پیدا کنه.

افزایش سرعت سایت

ابزارهای زیادی برای مدیریت کش شما وجود دارند که میتونین از اون‌ها استفاده کنین اما  ابزارyslow میتونه به شما کمک کنه تا ببینید برای کش مرورگر تاریخ انقضا تعریف  کردین یا نه در صورتیکه تعریف نشده بود از قسمت expire میتونین زمان انقضا کش مرورگر برای سایتتون رو تعیین کنین. در صورتی که تغییر طراحی یا تغییرات مهم خاصی روی سایت ندارین یک سال زمان مناسبی برای تعیین تاریخ کش مرورگر هست.

بهینه سازی دیتابیس ها برای افزایش سرعت سایت:

یک CMS مانند وردپرس تمام پست ها، کامنت ها، صفحات و هر فرم دیگری از متن را داخل یک دیتا بیس ذخیره می کند؛ به جز تصاویر و ویدئو ها که در فایل wp-content ذخیره می شوند. به مرور زمان دیتا بیس با تمام این فایل های غیر ضروری شلوغ می شود. این موارد غیر ضروری شامل فایل های زیر می شوند:

  • کامنت های در صف اسپم
  • کامنت های تایید نشده
  • اصلاحات پست ها
  • آیتم های منتقل شده به زباله دان مانند پست ها و صفحات

بهینه سازی دیتابیس به معنی خلاص شدن از شر تمامی این موارد غیر ضروری از روی دیتابیس های شلوغ است. کم کردن حجم چنین فایل هایی به بهینه سازی سرعت سایت کمک خواهد کرد.

نحوه بارگذاری ویدیو در سایت بدون افت سرعت:

گاهی اوقات فقط یکی یا چند ویدیو نیاز دارید برا ی بارگذاری در سایتتون و یا هاست مناسبی ندارید و یا به هردلیلی فشرده سازی نشده است بهترین راه انتشار ویدیو مناسب در شبکه های مجازی مناسب مثل اپارات و یا یوتیوب منتشر کنید و بعد لینک انتشار ویدیو رو در سایت قرار دهید.

کلام آخر:

 خیلی از عوامل دیگری که باعث افزایش سرعت سایت و بهبود سرعت لود و نمایش سایت هست. 

برای برطرف کردن مسائل فنی و افزایش سرعت سایت خود با قیمت و زمان مناسب با ما در تماس باشید.

09107254861

فنی سئو

جهت مشاوره رایگان کلیک نمایید