نحوه برگزاری کلاس انلاین تعاملی
فوریه 3, 2021

چگونه کلاس آنلاین تعاملی برگزار کنیم؟

توسط admin-89 Views-بدون دیدگاه

قبل از زمانی که شرکت کننده‌ها وارد کلاس آنلاین می‌شوند در واقع شروع واقعی برگزاری یک کلاس آنلاین است. این زمان مهمترین لحظه در برگزاری کلاس آنلاین است چراکه اگر شما از قبل برای نحوه برگزاری کلاس آنلاین خود برنامه‎‌ریزی نداشته باشید، تا انتهای کلاس هیچ‌چیز به درستی پیش نمی‌رود. حال در این مقاله قصد داریم نکات مهمی‌که قبل از برگزاری کلاس باید به آن توجه داشته باشید را بررسی کنیم. توجه به این نکات قبل از برگزاری کلاس آنلاین، نوید برگزاری کلاس فوق العاده‌ای را می‌دهد.


10 نکته مهم درباره نحوه برگزاری کلاس آنلاین

تعامل در کلاس آنلاین موجب می‌شود کلاس بهتر و بانشاط‌تر برگزار شود که در نهایت منجر به یادگیری عمیق‌تر خواهد شد. طبق نظریه بلوم دو چیز موجب یادگیری عمیق می‌شود اولین مورد استفاده از ورودی‌های تصویری، شنیداری و حرکتی و … است. مورد دوم آموزش به شیوه تعاملی است که موجب افزایش تمرکز و به‌دنبال آن افزایش یادگیری می‌شود.

یکی از مواردی که موجب می‌شود در کلاس حضوری ذهن افراد برای برگزاری کلاس شرطی سازی شود و تمرکز و تعامل بیشتر شود تقویم آموزشی حضور در کلاس است. حال می‌توانید با اضافه کردن تقویم آموزشی به calendarها همین کار را انجام دهید تا برنامه کلاسی برای برگزاری کلاس و آموزش الکترونیکی خود داشته باشید.

اگر برنامه کلاس و موارد آموزشی از قبل مشخص باشد ذهن دانش پژوهان بیشتر شکل می‌گیرد و تعامل افزایش می‌یابد. اینکه در هر جلسه چه مواردی قرار است آموزش داده شود و چه مواردی نیاز است تا شرکت‌کنندگان آماده داشته باشند موجب می‌شود کلاسی پویاتر برگزار شود.

3. از امتحانات مختلف قبل از شروع درس جدید استفاده کنید

قبل از اینکه درس جدیدی را شروع کنید از درس‌های قبل امتحان بگیرید این کار موجب می‌شود کلاس برای دانش پژوهان جدی‌تر شود تا بهتر یاد بگیرند.

4. قبل از شروع کلاس بابت یادآوری و تعامل پیام ارسال کنید

نحوه برگزاری کلاس آنلاین تعاملی

این پیام‌ها باعث می‌شود ذهن دانش پژوهان نیز قبل از شروع کلاس آماده شود. حتی می‌توانید در این پیام‌ها آنچه نیاز ا‌ست تا آماده داشته باشند را بگویید تا با آمادگی کامل در کلاس حضور پیدا کنند.

5. درباره وضعیت درسی دانش‌پژوهان با آن‌ها صحبت کنید

قبل از شروع تدریس از وضعیت درسی دانش آموزان باخبر شوید و با آن‌ها صحبت کنید تا بتوانید کلاسی پویاتر برگزار کنید و تمام حواس دانش‌آموزان را به کلاس جلب کنید.

6. از رسانه‌های مختلف بهره بگیرید

نمایش دروس با استفاده از ویدئو و اسلاید موجب می‌شود کلاس با تمرکز بیشتری برگزار شود. طبق تحقیقات انجام شده اگر کلاس‌های آنلاین به صورت سنتی گذشته برگزار شود میزان یادگیری فقط 5درصد خواهد بود.

7. برای برگزاری کلاسی پویاتر از کارهای گروهی و جمعی کمک بگیرید

مدیریت کلاس با استفاده از درگیر کردن همه شرکت کنندگان فرصت یادگیری را افزایش می‌دهد و میزان حواس پرتی را تا میزان زیادی کاهش می‌دهد. نحوه عملکرد نیمکره سمت چپ و سمت راست جالب است. درست در زمانی که نیمکره سمت راست بر روی یادگیری متمرکز است در همان لحظه نیمکره چپ به تخیل و حواس‌پرتی دچار می‌شود.

8. از انواع گفت‌وگوهای آنلاین استفاده کنید

نحوه برگزاری کلاس آنلاین با چت آنلاین

برای تعامل بیشتر و صحبت با شرکت کنندگان از امکانات چت صوتی و تصویری استفاده کنید. در سامانه آموزشی فرامهام این امکان اضافه شده تا شرکت کنندگان بتوانند سوالات خود را بپرسند و با مدرس در ارتباط باشند.

9. دستیار استاد انتخاب کنید

در هرجلسه با توجه به شاخص‌هایی که در نظر دارید یک دستیار انتهاب کنید تا تعامل بعد از برگزاری کلاس نیز حفظ شود. دستیار می‌تواند به پیگیری تکالیف یا فعالیت دانش‌پژوهان بپردازد.

10. امتیاز ویژه برای افراد فعال در نظر بگیرید

نحوه برگزاری کلاس آنلاین با امتیاز

با توجه به سطح دوره برای افرادی که در کلاس تعامل دارند و در تمام جلسات حضور دارند امتیاز‌های ویژه‌ای را در نظر بگیرید

سخن نهایی

در این مقاله به بررسی 10 نکته مهم برای برگزاری کلاس آنلاین تعاملی پرداختیم. شما می‌توانید با توجه به نوع کلاس خود از این نکات استفاده کنید. سامانه آموزشی فرامهام با امکانات ویژه ای که برای برگزاری دوره دارد با امکانات برگزاری امتحان و چت می‌تواند دستیار تمام عیار برای شما باشد. برای خرید و آشنایی بیشتر با سامانه آموزشی فرامهام با کارشناسان ما در  ارتباط باشید.

دیدگاه خود را بنویسید

Call Now Buttonدریافت مشاوره رایگان