الگوریتم فرد گوگل (Google Fred) چیست و چه تاثیری روی سئو دارد؟

همان طور که می دانید گوگل همواره در حال بروزرسانی الگوریتم هایش برای فراهم کردن تجربه ای هرچه بهتر برای کاربران است. اینکه وب سایت ها چگونه رنک می گیرند و در چه جایگاهی در نتایج سرچ گوگل قرار می گیرند همواره در حال تغییر است. به همین دلیل، ضروری است که با آخرین بروزرسانی های گوگل آشنا شوید و برای هم سویی با آن ها وب سایت خود را بهینه کنید. الگوریتم فرد گوگل (Fred) در اواسط سال 2017 معرفی شد و از آن زمان نتایج سرچ گوگل را تا حد زیادی تحت تاثیر قرار داده است.

در این مقاله با ما همراه باشید تا اطلاعاتی در خصوص این الگوریتم گوگل بیابید. علاوه بر این، با دانستن عملکرد این الگوریتم، وب سایت خود را برای آن بهینه سازی کنید.

الگوریتم فرد گوگل چیست؟

گوگل فرد یکی از الگوریتم های گوگل است که توسط گوگل طراحی شده و کار آن هدف قرار دادن سئو کلاه سیاه و تاکتیک هایی است که بیش از حد روی کسب درآمد تمرکز دارند.

الگوریتم Fred به طور خاص به دنبال تبلیغات بیش از حد، محتوای کم ارزش و وب سایت هایی که به طور کلی نفع کمی به کاربر می رسانند میگردد و از این جهت با الگوریتم RankBrain شباهت دارد.

سایت هایی که به نظر می رسد کاری جز کسب درآمد برای صاحبانشان ندارند و محتوای سودمندی باری کاربران ندارند بیشتر از هر وب سایت دیگری توسط گوگل فرد پنالتی می شوند.

الگوریتم فرد چه فرقی با سایر آپدیت های گوگل دارد؟

گوگل فرد

فرد با سایر الگوریتم های “نام دار” گوگل یک تفاوت عمده دارد و این تفاوت این است که در Fred، گوگل تنها الگوریتم های هسته ای خود را برای تشخیص محتوای بی کیفیت آپدیت کرده و فقط برای یک شوخی این نام را برای این آپدیت گذاشته است!

گوگل ممکن است بروز رسانی های زیادی را انجام دهد و نامی برای آن ها انتخاب نکند.

زمانی نام “Fred” به یک آپدیت تعلق می گیرد که آن آپدیت سایت های زیادی را تحت تاثیر قرار دهد و در نتیجه متخصصان سئو مایل باشند در مورد آن بیشتر بدانند.

به طور کلی می توان گفت تمام آپدیت هایی که به کیفیت محتوا مربوط می شوند Fred نامیده می شوند.

الگوریتم فرد گوگل چه تغییراتی ایجاد کرد؟

معمولا اینکه بدانیم گوگل در پشت صحنه به دنبال چه چیزی است و در پس هر آپدیت چه هدفی را دنبال می کند کار سختی است. امّا با آمدن یک آپدیت و بررسی کردن نتایج آن می توانیم تا حد زیادی بفهمیم که گوگل به دنبال چه بوده است.

fred

 

در مورد گوگل Fred، می توان گفت وب سایت هایی که یک یا چند مورد از موارد زیر را داشتند، به میزان 50 تا 90 درصد رنک آن ها بدتر شد. این وب سایت ها معمولا:

 • بیش از حد روی کسب درآمد تمرکز داشتند
 • تبلیغات گمراه کننده یا گول زننده نمایش می دادند
 • تبلیغاتی نشان می دادند که کاربر را فریب می دادند تا روی آن ها کلیک کنند
 • مملو از لینک های وابسته، تبلیغات و محتوای بی کیفیت بودند
 • بلاگ هایی داشتند که همه نوع موضوعی را فقط برای رنک سئو گرفتن پوشش می دادند
 • دارای مشکلاتی در تجربه کاربری بودند
 • با دستگاه های موبایل سازگاری نداشتند
 • محتوای بی ارزش داشتند
 • بیش از حد تبلیغات داشتند

به طور کلی، چیزی که الگوریتم فرد گوگل به ما می گوید این است که آپدیت های گوگل در حال پایین آوردن وب سایت هایی هستند که کسب درآمد را الویت خود قرار داده اند و منبعی سودمند برای کاربران نیستند.

اگر وب سایت شما بر پایه ی این ویژگی ها طراحی شده است، به شدت در معرض پنالتی گوگل فرد است. در غیر این صورت، با چند راه ساده وب مستر ها می توانند از این پنالتی در امان باشند.

چگونه بفهمیم که گوگل فرد با سایت ما برخورد کرده است؟

کاهش ناگهانی در رنک وب سایت که بدون دلیل رخ بدهد به این معنی است که مساله ای جدی رخ داده است. اگر تجربه ی یک کاهش ناگهانی و پیش بینی نشده در رنک خود داشته اید، یکی از دلایل عمده این است که توسط یکی از آپدیت های گوگل پنالتی شده اید!

بی شک در مورد الگوریتم های گوگل بهتر است قبل از اینکه اتفاقی بیفتد مشکلات را بررسی کنیم و این را در نظر بگیریم که پیدا کردن ریشه مشکلات همیشه کاری سختی خواهد بود. برای اینکه بتوانید مشکل را برطرف کنید و از پنالتی رهایی پیدا کنید، ممکن است به کمک یک متخصص نیاز داشته باشید.

امّا در عین حال، کارهایی هست که می توانید برای بهبود وب سایت خود انجام دهید و از پنالتی فرد گوگل در امان بمانید.

چگونه سایت را برای الگوریتم فرد گوگل سئو کنیم؟

seo for fred

الگوریتم Google Fred سایت هایی که بیش از حد روی کسب درآمد تمرکز دارند را پنالتی می کند و از سویی دیگر، به سایت هایی که تجربه ی کاربری خوبی را با فراهم کردن اطلاعات مرتبط به وجود می آورند پاداش می دهد. بهترین کار این است که وب مستر ها سایت خود را بهینه کنند تا از پنالتی در امان بمانند. در ادامه نکاتی را ارائه می دهیم که به بهبود رنک شما کمک می کنند:

 • هر چیز روی سایت شما باید هدفی واضح و مشخص داشته باشد
 • از متادیتا، تگ، کلیدواژه و اسکیما مرتبط برای مشخص کردن هدف محتوای خود استفاده کنید
 • ساختار وب سایت خود را بازبینی کنید. آیا تجربه کاربری در سایت شما نامناسب است؟
 • وجود تبلیغات مشکلی ندارد، اما در تعداد آن ها تجدید نظر کنید و جای قرار گرفتن آن ها را بازبینی کنید
 • از پیشنهادات Google Search Quality Rater برای بررسی سایت خود استفاده کنید
 • به صورت منظم ساختار، تبلیغات و محتوای سایت خود را بررسی کنید
 • به بهبود و افزایش سرعت سایت خود اهمیت دهید.

به طور کلی، پیشنهاد ما این است که از این نکات، حتی اگر رنک شما در حال کاهش و افت نیست، استفاده کنید. همواره سعی کنید که سایت شما این سه معیار طلایی را داشته باشد:

 1. محتوا با کیفیت و کمیت بالا
 2. قدرت و اعتماد (شهرت سایت شما)
 3. تجربه کاربری بسیار مطلوب (چیزی باشد که کاربر می خواهد)
در linkedin به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در email به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.