مزایا و معایب طراحی سایت با سایت ساز رایگان

طراحی سایت کار بسیار پیچیده به همراه صرف زمان و هزینه می باشد.

سایت ساز ابزاری است که امکان ساخت، ویرایش و مدیریت یک وب سایت را بدون نیاز به دانش برنامه‌نویسی برای کاربران فراهم می‌کند. هدف اصلی آن هم  آسان کردن فرآیند طراحی سایت برای کاربران بوده است. با استفاده از سایت‌ساز می‌توانید به راحتی سایت دلخواهتان را بسازید و آن را مدیریت کنید.

سایت ساز

نرم افزارهای سایت ساز به صورت آنلاین کار می‌کنند. یعنی نرم‌افزارهای تحت وبی هستند که اغلب توسط یک شرکت به طور اختصاصی طراحی می‌شوند و در اختیار کاربران قرار می‌گیرند .

شرکت‌های سازنده، معمولاً سایت ساز ها را به صورت اشتراک سالیانه یا ماهیانه عرضه می‌کنند. تمام امکانات لازم از جمله خدمات هاستیگ (فضای مورد نیاز برای بارگزاری فایل‌های وب‌سایت)، ثبت دامنه، ویرایش ظاهر و محتوای وب‌سایت، .یکجا و از طریق شرکت ارائه‌دهنده به کاربر داده می‌شود.

طراحی وب سایت از طریق سایت‌ساز رایگان مزایا و معایبی دارد که بعضی از آن ها را در این مقاله شرح می دهیم. لیست سایت سازهای ایرانی برای ساخت وب سایت در زیر آمده است:

ایجاد وب سایت رایگان – Epage
سایت رایگان با اویستاک
سایت ساز رایگان کانی وب
سایت ساز و وبلاگدهی پرشین بیست
وآی روم – ایجاد وب سایت رایگان!
یوگیگ

کاربرد مناسب سایت ساز رایگان برای کسانی می باشد که می خواهند سایت خود را به صورت رایگان طراحی کنند اما بودجه کافی جهت راه اندازی وب سایت را ندارند. این سازنده سایت های رایگان معمولا از طرح های آماده سایت استفاده می کنند که قابلیت اضافه کردن آیتم هایی به آن را خواهید داشت.

سایت ساز

علم و دانشی برای راه اندازی وب سایت نیاز نیست و با اجرای دستورالعمل به راحتی می توانید سایت خود را طراحی کنید.

مزایای سایت ساز رایگان

از جمله مزیت آن رایگان این است که وب سایت در مدت زمان کمتری راه اندازی می شود. معمولا ابزارهای جدید توسط سایت‌ساز جهت استفاده تعبیه شده است که به راحتی می توانید این ابزارها را در وب سایت طراحی شده خود اضافه کنید. نکته ی مهم این است که سایت سازها معمولا قواعد مربوط به سئو را رعایت می نمایند بنابراین لازم نیست نگران سئو سایت خود باشید. وب هاستینگ هم به صورت رایگان توسط سازنده های سایت ارائه می شود که دیگر لازم نیست نگران تهیه هاستینگ باشید.

معایب سایت ساز رایگان

در طراحی سایت ساز رایگان چون شما همیشه زیر شاخه یک وب سایت و ارگان دیگر هستید ممکن است از نظر امنیت ، سرعت و کیفیت سایت خود چندان راضی نباشید.

در linkedin به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در email به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.