ساخت اپلیکیشن

سفارش ساخت اپلیکیشن موبایل – طراحی حرفه ای اپلیکیشن اندروید و iOS

 آیا به فکر سفارش ساخت اپلیکیشن موبایل برای کسب و کار خود هستید ولی با دانش برنامه نویسی آشنایی ندارید؟ آیا به عنوان یک برنامه نویس تصمیم دارید به دنیای ساخت اپلیکیشن ها روی بیاورید امّا نمی دانید باید از کجا شروع کنید؟ اگر پاسخ شما به سوال های بالا مثبت است، این مقاله دقیقا همان چیزی است که شما نیاز دارید! در ادامه، گام های اصلی طراحی و ساخت اپ موبایل و همچنین روش سفارش اپ موبایل را برای شما توضیح خواهیم داد. با ما همراه باشید.

امروزه پلتفرم موبایل در حال پیشی گرفتن از کامپیوترهای دسکتاپ است. تعداد کاربران موبایلی و مدت زمانی که هر کاربر با تلفن همراه خود می گذارند با سرعت زیادی در حال بیشتر شدن است. به همین دلیل، بازار اپلیکیشن های موبایل بیش از پیش داغ شده است و صاحبان کسب و کارها به دنبال راهکارهایی برای  ساخت اپلیکیشن موبایل برای کسب و کار خود هستند.

فواید ساخت اپلیکیشن برای کسب و کارها

فواید اپلیکیشن ها

در حال حاضر اپلیکیشن های موبایل در میان کسب و کارها به شدت محبوب شده اند و نداشتن اپ برای یک کسب و کار اکنون به گونه ای «از قافله عقب ماندن» محسوب می شود! حال سوالی که پیش می آید این است که اپلیکیشن های موبایل چگونه می توانند به پیشرفت یک کسب و کار و افزایش درآمد آن کمک کنند؟ در زمینه کاربرد اپلیکیشن ها برای مشاغل مختلف می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ارتباط مستقیم با مشتری و بازاریابی بر اساس موقعیت کاربر :

 اپلیکیشن های موبایل روشی سریع و موثر برای جلب علایق مشتری و افزایش میزان اگاهی او از محصولات، خدمات و آفر ها می باشد. علاوه بر این، اپلیکیشن ها اطلاعات مفیدی در مورد موقعیت جغرافیایی و رفتار کاربر را در اختیار شما قرار می دهند.

 • کمک به شناخته شدن برند شما :

در زمینه تبلیغات آن قدر گزینه های مختلف وجود دارد که دیده شدن و جلب توجه تبلیغ شما در میان تمام تبلیغات کاری بسیار سخت خواهد بود. امّا وقتی تبلیغات با یک اپلیکیشن موبایل ترکیب می شوند، می توانند به سرعت در معرض دید قرار بگیرند.

 • وب سایت آگاهی ایجاد می کند و اپلیکیشن فروش:

وقتی افراد به دنبال یک محصول خاص می گردند، بر اساس آمار بیشتر روی موبایل خود سرچ خواهند کرد تا روی یک لپ تاپ. از ان جایی که اپلیکیشن ها از یک وب سایت واکنش گرا تر هستند و روی گوشی موبایل کار کردن با آن ها ساده تر از یک وب سایت است، ساخت اپلیکیشن برای کسب و کار شما می تواند مشتریان بالقوه زیادی را به خود جذب کند.

 • اپلیکیشن به دیده شدن شما در میان رقبا کمک می کند :

 اهمیت داشتن اپلیکیشن برای رقابت موفق با رقبای کسب و کار شما اهمیت بسیار بالایی دارد. با داشتن اپلیکیشن شما می توانید توجه کاربران را به سمت خود جلب کنید و از این طریق بخش بیشتری از بازار را در دست بگیرید.

سفارش ساخت اپلیکیشن اندروید و آی او اس

پیش از اینکه مراحل ساخت اپلیکیشن را توضیح دهیم، باید یک نکته مهم را برای شما توضیح دهیم.

توسعه اپلیکیشن

ساخت برنامه های موبایل یک کار کاملا تخصصی و حرفه ای است و می توان گفت هیچ راه میانبر یا ساده ای برای یک ساخت اپلیکیشن موبایل حرفه ای و کاربردی وجود ندارد. حال اگر به فکر تولید یک اپلیکیشن برای کسب و کار خود افتاده اید ولی با دانش برنامه نویسی آشنایی ندارید، می توانید از یک تیم حرفه ای طراحی و ساخت اپلیکیشن برای این کار کمک بگیرید.

برای سفارش ساخت اپلیکیشن اندروید یا آیفون می توانید از تیم برنامه نویسان فرامهام کمک بگیرید. فرامهام مجموعه ای از برنامه نویسان جوان و خلاق است که تجربه چشم گیری در زمینه توسعه انواع اپلیکیشن ها دارد و اپلیکیشن های بسیار موفقی را در کارنامه کاری خود ثبت کرده است. کلیه موارد زیر را می توانید از تیم فرامهام بخواهید:

 • ساخت اپلیکیشن اندروید و iOS سایت خبری
 • ساخت انواع اپلیکیشن های فروشگاهی
 • طراحی و ساخت اپلیکیشن اندروید و iOS کاتالوگ
 • طراحی و ساخت اپلیکیشن اندروید و iOS موزیک
 • توسعه اپلیکیشن اندروید و iOS آگهی و نیازمندی
 • طراحی و ساخت اپلیکیشن اندروید و iOS رستوران و سفارش آنلاین غذا
 • ساخت اپلیکیشن اندروید و iOS آژانس هواپیمایی و گردشگری
 • ساخت اپلیکیشن اندروید و iOS معرفی شرکت یا محصول
 • ساخت اپلیکیشن موبایل برای سایت ها، سازمان ها، شرکت ها و مشاغل گوناگون
 • و غیره

روش ساخت اپلیکیشن موبایل در ده مرحله ساده

با توجه به خیلی عظیم اپلیکیشن های موبایل که در حال حاضر در مارکت های مختلف وجود دارند، به عنوان یک برنامه نویس یا صاحب کسب و کار چگونه می توان اپلیکیشنی را طراحی کرد که بتواند موفق باشد و درآمد زایی خوبی داشته باشد؟

آیا اپلیکیشن شما به گونه ای مشکلی را رفع یا نیازی را برطرف می کند؟ پاسخی که شما به این سوال می دهید تعیین کننده این است که آیا اپلیکیشن شما موفق خواهد بود یا نه. در ادامه، مراحلی کلی ساخت اپلیکیشن را برای شما شرح می دهیم.

1. ایده اپلیکیشن یا هدف خود را تعریف کنید

idea

قبل از اینکه شروع به ساخت اپلیکیشن کنید، ابتدا باید دلیل و هدف خود را برای ساخت آن اپ مشخص کنید. اگر در خصوص هدف و ایده اصلی خود شفافیت نداشته باشید، در تمامی مراحل بعدی به شمکل بر خواهید خورد و نتیجه نهایی نیز بی شک چیزی نخواهید بود که انتظارش را داشته اید.

اپ شما باید دو هدف کلی را پوشش دهد: هدف کاربران ایده آل شما و هدف کلی کسب و کار شما.

ابتدا از دید مخاطبین بالقوه اپلیکیشن خود نگاه کنید و از خود بپرسید این اپ برای من چه سودی دارد؟ اگر کاربر در مورد کاربردی بودن اپلیکیشن توجیه نشود، بی شود به استفاده از آن روی نخواهد آورد.

همیشه در نظر داشته باشید که کارآفرینان موفق یک مشکل خاص را به روشی برطرف می کنند که قبلا کسی به آن فکر نکرده است. برای ایده گرفتن سعی کنید به مشکلات موجود فکر کنید و آن ها را لیست کنید. سپس به روشی ناب برای حل کردن آن فکر کنید.

2. ساختار و ویژگی های اپلیکیشن خود را طراحی کنید

design app

حال که کاملا می دانید هدف شما از ساخت اپلیکیشن چیست، حال وقت آن رسیده است که جزئیات و وسعت ویژگی های اپلیکیشن خود را طرح ریزی کنید.

در این مرحله شما باید خلاقیت به خرج دهید و تمام عملکرد ها و ویژگی هایی را بنویسید که اپلیکیشن شما برای رسیدن به هدفی که در مرحله اوّل تعیین کرده اید نیاز دارد. وقتی که ایده های خود را روی کاغذ می نویسید، به یاد داشته باشید که تا جایی که می توانید به جزئیات بپردازید.

در این مرحله باید جریان حرکت کاربر در اپلیکیشن خود را تعیین کنید. این به شما کمک می کند که بعدا اپلیکیشن شما قادر باشد انتظارات شما را برآورده کند. همچنین نیاز است تمام ویژگی های لازم برای اپلیکیشن خود را لیست کنید. در این مرحله باید کاملا تصمیم بگیرید اپ شما شامل چه بخش های خواهد بود.

3. رقبای خود را بررسی کنید

حال که کاملا می دانید اپلیکیشن شما چه کاری را انجام می دهد، باید ببینید رقبای شما برای رسیدن به همان اهداف چه کارهایی را انجام داده اند.

در این مرحله نه تنها رقبای محلی، بلکه تمام کسب و کارها در سطح جهانی را بررسی کنید تا بتوانید بخش هایی از بازار که پوشش داده نشده است و یا نیازهای خاصی که به ان ها پرداخته نشده است را شناسایی کنید.

به تمام ویژگی ها و عملکردهای اپلیکیشن رقیب دقت کنید و ببینید که احساس می کنید چه چیزی کم است. تمام این موارد می تواند در ساخت اپلیکیشن محبوب بخ شما کمک کند و در آینده در میزان موفقیت اپ شما نقش داشته باشد.

4. وایرفریم اپلیکیشن خود را بسازید

wireframe

حال که اهداف اپلیکیشن خود را تعیین کرده و عملکرد ها و وضعیت رقابت در بازار را مشخص کرده اید، وقت ان رسیده است که به اپلیکیشن خود یک اسکلت اوّلیه بدهید و اجزای اپ خود را با استفاده از Wireframing در کنار یکدیگر قرار دهید.

وایرفریم در واقع یک راهنمای بصری است که ساختار و جریان اپلیکیشن شما را بدون درگیر شدن با دیزاین و اجزای گرافیکی نمایش می دهد. در واقع این مرحله پلی بین ایده های خام شما و محصول نهایی قبل از شروع مراحل فنی ساخت اپلیکیشن است.

این مرحله به شما کمک می کند تا تعداد صفحاتی که کاربر باید بگذراند تا به هدفش برسد را بهینه سازی کنید، چندین flow مختلف برای اپلیکیشن خود بسازید تا ببینید کدام بهتر کار می کند و در ساعت ها وقت برنامه نویسی صرفه جویی کنید.

5. وایرفریم های اپلیکیشن خود را تست کنید

بعد از اینکه flow اپلیکیشن خود را و تجربه کاربری را طراحی کردید، وقت آن رسیده که این موارد را تست کنید.

تست کردن به شما کمک می کند که رفتار کاربران را آنالیز کنید و راحتی استفاده از اپلیکیشن را بیازمایید. باید مراحل کار با اپلیکیشن را با انتظارات کاربر مقایسه کنید و هرگونه مشکل احتمالی را بررسی کنید.

برای تست کردن وایرفریم شما باید از ابزارهای مخصوص به این کار استفاده کنید. ابزارهای رایگان و آنلاین زیادی برای اینکار وجود دارد که به شما اجازه می دهد یک پروزه ایجاد کنید، وایرفریم خود را پیاده سازی کنید و آن را در اختیار دوستان و همکاران خود قرار دهید تا رفتار آن ها به عنوان یک کاربر روی اپلیکیشن خود را تست کنید. سپس می توانید از آن ها در مورد تجربه کار با اپ بازخورد بگیرید و از این بازخورد ها در مرحله ساخت اپلیکیشن استفاده کنید.

6. بر اساس نتایج تست اپلیکیشن را بازبینی کنید

بعد از اینکه در مرحله تست بازخورد ها را جمع اوری کردید، باید تمام آن ها بر اساس تشابهات گروه بندی کنید. تمامی بازخوردهای گروه بندی شده را بررسی کنید و از آن ها برای ایجاد آپدیت و بازبینی در وایرفریم خود استفاده کنید. بعد از ایجاد تغییرات مجددا مرحله تست را تکرار کنید تا زمانی که نتیجه رضایت بخش برای شما حاصل شود.

7. اپلیکیشن موبایل خود را بسازید

برنامه نویسی

این مرحله همان مرحله ای است که شما باید ساخت اپلیکیشن موبایل خود را انجام دهید. برای این کار شما می توانید از یک پلتفرم ساخت اپلیکیشن استفاده کنید و یا از پایه برنامه خود را کد نویسی کنید. توجه داشته باشید که انجام این مرحله نیاز به تسلط کامل به برنامه نویسی دارد. در این مرحله شما باید زبان برنامه نویسی و همچنین پلتفرم مورد نظر خود را انتخاب کنید.

علاوه بر این، سوای از کدنویسی اپلیکیشن نیاز از از یک طراح یا یک تیم طراحی بخواهید که UI یا رابط کاربری اپلیکیشن را طراحی کنند. توجه داشته باشید که رابط کاربری اپلیکیشن نقش بسیار مهمی در جذب کاربر دارد و سادگی بیش از حد ممکن است آن قدر که فکر می کنید هم لذت بخش نباشد.

8. اپلیکیشن لایو خود را تست کنید

زمانی که توسعه و ساخت اپلیکیشن به پایان رسید، وقت ان رسیده که در اپ خود را در دنیای واقعی تست کنید. این مرحله به شما این اطمینان را می دهد که اپلیکیشن شما باگی ندارد و تجربه کاربری همانطوری است که در وایرفریم تعیین کرده بودید.

در مراحل کاستوم ساخت اپلیکیشن ممکن است لازم باشد بیش از ده بار اپلیکیشن خود را تست کنید. دو نوع تست مختلف وجود دارد: تست داخلی و تست خارجی.

تست داخلی شامل خود شما و افراد تیم شما می شود. هدف این تست شناسایی و رفع باگ های موجود است. تست خارجی نیز شامل تست اپ توسط کسانی می شود که آشنایی با شما و اپ ندارند. هدف این تست شناسایی ایرادات موجود در تجربه کاربری است.

9. یک اکانت دولوپر یا توسعه دهندگان تهیه کنید

stores

برای اینکه بتوانید اپلیکیشن خود را در اختیار بازار جهانی قرار دهید، شما نیاز دارید در پلی استور یا اپ استور یک اکانت توسعه دهندگان داشته باشید.

توجه داشته باشید که ساخت اکانت توسعه دهندگان نیاز به پرداخت هزینه ارزی دارد که با توجه به تحریم های موجود، امکان افتتاح حساب یا پرداخت ارزی در ایران وجود ندارد. ولی این به معنای آخر کار نیست! اگر مایل هستید که اپلیکیشن خود را در یک مارکت جهانی منتشر کنید ولی امکان ساخت اکانت توسعه دهندگان برای شما وجود ندارد، می توانید کار انتشار اپلیکیشن خود را به تیم فرامهام بسپارید.

10. اپلیکیشن خود را منتشر کنید

publish

بالاخره به مرحله نهایی رسیدید – وقت آن رسیده که اپلیکیشن خود را به جهان معرفی کنید!

ابتدا با داشتن اکانت توسعه دهندگان، اپلیکیشن خود را در استور مد نظر خود ثبت کنید و تمام نکات مربوط به بهینه سازی اپلیکیشن در اپ استور را رعایت کنید.

زمانی که اپلیکیشن شما در مارکت مدنظر قرار گرفت، کار بعدی که باید انجام دهید این است که توجهات را به اپلیکیشن خود جلب کنید و کاربران بیشتری را به نصب اپلیکیشن خود تشویق کنید. برای این کار می توانید از ایمیل مارکتینگ، یا شبکات اجتماعی استفاده کنید تا افراد بیشتری را از اپلیکیشن خود مطلع بسازید.

 

تیم فرامهام با در اختیار داشتن اکانت های بین المللی معتبر، به شما این اجازه را می دهد که به راحتی اپلیکیشن خود را در مارکت های جهانی منتشر کنید.

شمار تماس تلفنی: 09921611321

دیدگاه خود را بنویسید