چگونه بهترین سامانه آموزش مجازی را انتخاب کنیم؟

خرید سامانه آموزشی این روزها یکی از دغدغه‌هایی است که مدیران آموزشگاه‌ها و مدرسان با آن دست و پنجه نرم‌ می‌کنند. سوالات زیادی در رابطه با خرید سامانه آموزشی و انتخاب بهترین نرم‌افزار آموزشی وجود دارد تا بهتر بتوانند دوره آموزش مجازی خود را مدیریت کنند. در این مقاله از فرامهام به صورت جامع به تمام این سوالات پاسخ می‌دهیم. با وجود محدودیت‌هایی که کرونا برای افراد ایجاد کرد، با تغییر سبک آموزشی در ایران و جهان مواجه شدیم. این تغییرات مزایا و معایبی را به همراه داشت که در ادامه به معرفی آن‌ها خواهیم پرداخت.

منظور از آموزش آنلاین چیست؟

خرید سامانه آموزش مجازی

حال که به اهمیت برگزاری کلاس آنلاین پی بردیم، نیاز است با مفاهیم ابتدایی آن آشنا شویم. آموزش آنلاین یا مجازی به نوعی از یادگیری گفته می‌شود که با استفاده از کامپیوتر و یا دستگاه‌هایی مانند گوشی‌های هوشمند و تبلت‌ها انجام می‌شود. در این نوع از آموزش برای یادگیری بهتر می‌توانیم از رسانه های مختلفی استفاده کنیم. از جمله این رسانه‌ها می‌توان به انواع مقالات، تصاویر و فایل‌های صوتی، ارائه‌های آماده، ویدئوهای ضبط ‌شده و آزمون‌های خودآموز و پادکست اشاره کرد. تمام این رسانه‌ها به فهم بهتر موضوع کمک می‌کنند و سطح یادگیری را بالا می‌برند.

انواع آموزش آنلاین

اگر قصد استفاده از آموزش آنلاین را دارید می‌توانید با توجه به شرایطتتان در دوره‌های هم‌زمان و یا غیرهم‌زمان شرکت کنید. اما منظور از دوره هم‌زمان و غیرهم‌زمان چیست؟

1- آموزش هم‌ زمان 

در آموزش هم‌ زمان افراد به صورت زنده باهم تبادل دارند

2- آموزش غیر هم‌زمان

در آموزش غیرهم‌زمان، آموزش در فضای مجازی به شیوه‌ای غیرهم‌زمان انجام‌ می‌شود. در این نوع از آموزش دانش‌پژوه تصمیم‌گیرنده است که چه زمانی با استفاده از محتواهای آموزشی یادگیری را شروع کند و یا چه زمانی آزمون بدهد.

اگر یک سامانه آموزش مجازی داشته باشید، در بازار رقابتی آموزش از سهم بازار بیشتری می‌توانید برخوردار شوید. در این روش حاشیه سود بیشتری خواهید داشت چراکه در مکان، زمان، هزینه آموزش، هزینه استاد و هزینه برگزاری حضوری دوره‌های آموزشی صرفه‌جویی می‌شود. فایل‌های آموزشی را از هرنوعی باشد تصویری، ویدیویی و یا فایل‌های متنی یکبار برای همیشه آماده می‌کنید و در اختیار همه افراد بدون توجه به مکان آن‌ها می‌گذارید. دوره آنلاین به همراه آزمون آنلاین به شما کمک می‌کند تا دوره‌های باکیفیتی برگزار کنید و بتوانید دانش‌پژوهان را ارزیابی کنید. تمام سهم بازار آموزش را تصاحب کنید.

آشنایی با مزایا و معایب برگزاری دوره آموزش مجازی

با آشنایی در مورد مزایا و معایب دوره مجازی بهتر‌ می‌توانید در مورد چگونگی نحوه برگزاری دوره تصمیم گیری کنید. استفاده از اپلیکیشن آموزشی خوب به شما کمک می‌کند تا دوره باکیفیتری را برگزار کنید.

خرید سامانه آموزشی

مزایای دوره‌های آموزشی مجازی

قبل از خرید سامانه آموزش مجازی با مزایای آن آشنا شوید تا با خیال راحت برای خرید اقدام کنید.

 1. صرفه‌جویی در زمان

یکی از نکات مهمی ‌که در دوره‌های آنلاین وجود دارد، صرفه جویی در زمان است. در دوره‌های آنلاین مدرسان سعی‌ می‌کنند تا از مفاهیم غیر ضروری جلوگیری کنند تا در زمان کلاس صرفه جویی شود. همچنین با حذف زمان رفت‌وآمد فرصت بیشتری برای یادگیری فراهم می‌شود.

 1. به روز بودن محتوا و نحوه دسترسی

یکی دیگر از نکات مهم این است که در هر مکانی که حضور داشته باشید فقط با داشتن یک گوشی همراه‌ می‌توانید به محتوای دوره دسترسی داشته باشید و از آموزش‌ها و فایل‌های ارائه شده استاد استفاده کنید.

 1. هزینه مناسب

اکثر دوره‌های آموزشی غیرحضوری هزینه کمتری نسبت به دوره‌های حضوری دارند به همین علت این دوره‌ها برای صرفه جویی در هزینه‌ها و سرمایه گذاری فرصت مناسبی هستند.

 1. فرصتی مناسب برای افراد شاغل و پرمشغله

افراد شاغل محدودیت زیادی برای شرکت در دوره‌های حضوری دارند و به‌همین دلیل فرصت افزایش سطح دانش و مهارت خود را نسبت به بقیه کمتر دارند. با برگزاری دوره‌های آموزش مجازی این فرصت برای افراد شاغل هم فراهم شده است. در این دوره‌ها فایل‌های آموزشی در قالب ویدیو، پادکست و pdf  بر روی سامانه قرار‌ می‌گیرد و فرد‌ می‌تواند در هر زمان از شبانه‌روز آن‌ها را دانلود کرده و مورد مطالعه قرار دهد.

5. تمرکز برروی یادگیری محتوای مورد نیاز

در دوره‌های آنلاین دانش پژوهان می‌توانند بر روی محتوایی که نیاز دارند تمرکز کنند و همان بخش را با دقت و تمرکز بیشتری فرا بگیرند. این نکته قدرت یادگیری را بالا می برد و همچنین  باعث می‌شود تا از یادگیری قسمت‌هایی که دانش کافی دارید اجتناب کنید و در زمان صرفه جویی کنید. این زمان را می توان به مفاهیمی که نیاز بیشتری به آموزش دارد اختصاص داد.

معایب دوره‌های آموزش آنلاین و غیرحضوری

خرید سامانه آموزشی فرامهام

با وجود این که این نوع آموزش به تازگی در کشور راه اندازی شده معایبی دارد که با گذشت زمان قطعا کمتر خواهد شد و بهبود پیدا می‌کند.

 1. عدم آشنایی با تکنولوژی

یکی از این معایب عدم آشنایی مدرس و دانش‌پژوهان به استفاده از این نوع نرم افزارهاست که برگزاری دوره را با مشکل روبرو‌ می‌کند. البته این مشکل به مرور زمان بهتر خواهد شد.

 1. عدم کنترل و تعامل مدرسین با دانش‌پژوهان

عدم حضور فیزیکی کنترل مدرسین را بر روی دانش پژوهان کمتر‌ می‌کند. همچنین امکان پرسش و پاخ کمتری وجود دارد که البته در اکثر نرم افزارها چت آنلاین وجود دارد.

 1. کاهش تمرکز

تمرکر بر روی دروس کمتر‌ می‌شود که البته به دلیل دسترسی همیشگی به محتوای آموزشی فرصت بیشتری برای یادگیری وجود دارد.

 1. عدم ارتباط با دیگر هم‌کلاسی‌ها

عدم ارتباط با دیگر هم دوره‌ها که برای برخی افراد عیب محسوب‌ می‌شود و انگیزه آن‌ها را کاهش ‌می‌دهد. بازار آموزش‌های مجازی یا غیرحضوری به اجبار این روزها افزایش پیدا کرده است. همه افرادی که به دنبال کسب دانش و مهارت هستند چاره‌ای به‌جز استفاده از این فضا ندارند

7 نکته مهم در خرید سامانه آموزش مجازی

خرید-نرم-افزار-آموزشی-فرامهام

آموزش فقط محدود به دانش آموزان و دانشجویان نمی‌شود بلکه هرفردی‌ می‌تواند با شرکت در دوره‌های آموزشی متفرقه سطح مهارت‌های خود را افزایش دهد. با اعمال قرنطینه‌های متعدد این فرصت بیشتر از قبل برای افراد به وجود آمده تا به رشد شخصی خود بپردازند. حال در این شرایط بسیاری از مدرسان که دغدغه رشد علمی و مهارتی افراد را دارند با برگزاری دوره‌های آنلاین آموزشی وظیفه خود را در این مهم انجام می‌دهند. امروزه دوره‌های متفاوتی در زمینه آموزش کسب و کار، روانشناسی، آموزش‌های هنری و … در حال برگزاری است که به ارتقا رشد آموزشی کشور کمک زیادی‌ می‌کند. اگر شما متخصص هستید و تمایل دارید تا تخصص خود را با دیگران به اشتراگ بگذارید و به آن‌ها آموزش دهید‌ می‌توانید با خرید سامانه آموزشی دوره‌های خود را برگزار کنید. مدیران آموزشگاه‌ها که به برگزاری دوره‌های متفاوت‌ می‌پردازند نیز‌ می‌توانند از نرم افزار آموزش مجازی استفاده کنند.

خرید سامانه آموزشی یکی از دغدغه‌های مدیران آموزشگاه‌ها و مدرسان است. هنگام بررسی و انتخاب سامانه‌های موجود نکات زیادی وجود دارد که با توجه به آن‌ها‌ می‌توانید بهترین انتخاب ممکن را داشته باشید. در ادامه این مقاله از فرامهام به بررسی 7 نکته‌ می‌پردازیم.

 1. منابع سخت افزاری و شبکه مصرف بهینه داشته باشد

این نکته برای زمان‌هایی که تعداد کاربر بالاست اهمیت بسزایی پیدا‌ می‌کند. نرم افزار سامانه آموزشی باید بتواند از منابع موجود بهینه استفاده کند تا با کمترین منابع به کارایی بالا دست یابید.

 1. نرم افزار نسخه تحت وب داشته باشد

 2. به کیفیت سامانه آموزش مجازی توجه کنید

یکی از ویژگی‌های یک نرم افزار خوب جامع بودن تست کنترل آن است تا باعث ایجاد اطمینان و آسایش شود. مهم است در کنار تست امنیت، گواهی کنترل کیفیت را داشته باشد.

 1. سرعت بارگزاری صفحات در نرم افزار آموزش آنلاین

سرعت یکی از نکات مهمی ‌است که رضایت کاربر را در بردارد.

 1. قیمت یکی از مواردی است که در تصمیم‌گیری مهم است

هرچند نیابد قیمت را یک فاکتور اثرگذار در نظر گرفت اما در شرایط به وجود آمده همه افراد به دنبال نرم‌افزار با کیفیت و قیمت مناسب هستند. اما باید به این نکته توجه کنیم که در دام قیمت ارزان نیفتیم و در پایان با دریافت نرم افزار بی‌کیفیت پول خود را هدر ندهیم.

 1. شرکت ارائه دهنده نرم افزار خدمات پس از فروش داشته باشد

آیا پس از دریافت نرم افزار، شرکت نسبت به سوالات و دغدغه‌های مشتریان حساس است یا خیر. شرکتی را انتخاب کنید که در آینده بتوانید با مراجعه به آن‌ها نسب به رفع مشکلات خود اقدام کنید و سیستم ارتباط با مشتری را به درستی پیاده سازی کرده باشد

 1. به UI یا طراحی رابط کاربری نرم افزار دقت کنید

رابط کاربری تجربه لذت بخشی از کار با نرم افزار شما برای کاربر به وجود‌ می‌آورد و او را خسته و سردرگم نمی‌کند.توجه به این نکته به تعامل بهتر شما با دانش پژوهان کمک‌ می‌کند.

چرا سامانه آموزشی فرامهام انتخاب مناسبی است؟

سامانه آموزشی فرامهام همه آنچه برای برگزاری یک دوره نیاز دارید یکجا در اختیارتان قرار می‌دهد. این سامانه منحصر به فرد برای افراد و مراکز یا سازمان هایی است که می خواهند بصورت امن و مطمئن محتوای آموزشی خود را به فروش بگذارند. در این سامانه مخاطب شما صوت، فایل یا فیلم آموزشی شما را مشاهده نموده و پس از خرید، از طریق وب سایت و اپلیکیشن مشاهده می‌کند. یکی دیگر از ویژگی‌های برتر این سامانه ارسال سوال برای شما و همچنین اخذ آزمون از مخاطبان سامانه ی اختصاصی شما است.

برای خرید و کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در ارتباط باشید. 09921611321☎️

برای خرید سامانه آموزشی کلیک کنید


کلیک کنید

جهت مشاوره رایگان کلیک نمایید